czy wasze dzieci jedzą chipsy?

pytanie zadane 13 października 2013 w Inne przez użytkownika mama Milena (50,647)

48 odpowiedzi

+27 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
W żadnym wypadku. Raz, że córka jest za mała, a dwa, że to paskudztwo. Ja sama w ogóle nie jem i mam cichą nadzieję, że córka przejmie po mnie takie nastawienie. Jak będzie starsza i będzie chciała to raz na jakiś czas na pewno sobie poje, Chipsy zawsze można w domu zrobić - przynajmniej nie będzie w nich tyle tłuszczu i "dodatków".
odpowiedź 13 października 2013 przez użytkownika ... (2,571)
wybrane 13 października 2013 przez użytkownika mama Milena
+21 głosów
moje dzieci nie jedzą, oczywiście nie dało się uniknąć sytuacji żeby nie spróbowały, parę razy zjadły po kilka, ale nie kupuję im, i nie daję gdy są chipsy w domu.  wystarczy ze spróbowały a ja już wiem ze im bardzo smakują bo ilekroć zobaczą paczkę np. u mojego brata w pokoju od razu jest wyciąganie rączki po chipsa:/ gdybym mogla powiedzieć że nie jadam tego paskudztwa ale nie mogę:/ lubię zjeść od czasu do czasu, choć wiem ze to nie zdrowe. jednak mysle ze raz na jakiś czas to mi nie zaszkodzą:)
odpowiedź 13 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
Ja nie twierdzę, że chipsy nie są w życiu kobiety potrzebne - jasne, że są, jeśli ktoś lubi i potrzebuje sobie czasami pojeść. Mi po takich specyfikach jest po prostu ciężko i niedobrze :) Mąż chipsy jada namiętnie, ale dziecku ich nie daje. A córka przyzwyczajona, że nie wszystkiego może spróbować (alergia na mleko, to i odmawiamy jej niektórych produktów), więc na razie nie walczy. Na razie :)
rozumiem Cię:) tak jak mówiłam, też specjalnie nie dajemy dzieciom chipsów, ale trudno było zabronić aby spróbowały gdy właśnie mój mąż (który tak jak Twój, jada chipsy, jak to powiedziałaś- namiętnie:) jadł a dziecko widziało, wiec sprobowac musiało, i nie sposób było odmówić. mam nadzieję, że w przyszłości dzieci będą jesć chipsy sporadycznie a nie tak ja nasi mężowie:)
Tego im życzę :) Mój mąż i tak świetnie wygląda, jak na liczbę paczek, które pochłania :) Tak sobie pomyślałam, że już chyba lepiej, żeby prażynki jadła niż chipsy, wydają mi się mniej przerobione, chociaż nie mam pewności, bo dawno takiej paczuchy w łapkach nie miałam. W każdym razie raz na jakiś czas nie zaszkodzi, ale im później, tym lepiej. A może wda się w mamusię i nie będą jej smakować :)
albo zbieg okoliczności albo mamy tych samych mężów:) jeszcze się okaże że mają tak samo na imię:)  mój też jest chudziną:) a co do prażynek to się z Tobą zgadzam, wydają się być zdrowsze.
Aż się boję zapytać, jak ma imię :D A tak odnośnie prażynek, skład: susz ziemniaczany, olej roślinny + ew. przyprawa smakowa; bez konserwantów.
+20 głosów
chciałabym jeszcze dodać że domowe oczywiście są o wieeele zdrowsze niż te ze sklepu, ale jak na mój smak:) to sklepowe wolę:) no coż... każdy ma jakies wady:)
odpowiedź 13 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+21 głosów
moja córcia jest jeszcze za mała ale myślę że jak raz na jakiś czas będzie chciała zjeść to nic jej się nie stanie
odpowiedź 14 października 2013 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+24 głosów
mój syn ma 5 lat i nigdy w buzi nie miał chipsa i łyka coli czy napoju gazowanego i jestem z tego dumna niestety niektórzy twierdzą ze jestem wariatką, że przesadzam usłyszałam słowa" ona to wszystkiego mu zabrania, on nic nie może"   byłam zaskoczona jak to na nic mu nie pozwalam a owoce, inne lepsze rarytaski
odpowiedź 14 października 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
Właśnie te komentarze są najgorsze ale ja się tym nie przejmuję od początku tak było jak nie chciałam dawać W końcu to ja wychowuję dziecko i ja mu nawyki żywieniowe wpajam Jakby się tak nauczyły na chipsy to apetytu na zdrowe by straciły
+23 głosów
ja się przyznam że je:( tatuś córkę poczęstował i już nie da się jej wcisnąć że są bee:/ dostaje bardzo rzadko po kilka chipsów zwłaszcza jak są goście i gdzieś je wypatrzy tak to staramy się je chować
odpowiedź 14 października 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+24 głosów
Nie kupujemy naszemu dziecku chipsów. Jeżeli już to chrupki kukurydziane, ale nie chipsy i nasz syn wcale sie ich nie domaga
odpowiedź 14 października 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
A chrupki kupujecie zwykłe czy smakowe? Moja już zwykłych nie rusza, chyba jej się przejadły. Smakowych niestety nie może, bo nie znalazłam jeszcze takich, które nie miałyby dodatku mleka.
różne - przeważnie flipsy truskawkowe albo pałeczki zwykłe
+22 głosów
nie zamierzam Malej dawac chipsow jak podrosnie-chyba ze takie suszone owoce jak jablka :) sa takie chpisy z jablek cz babanow
odpowiedź 17 października 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+21 głosów
Mój syn i ja uwielbiamy, zwłaszcza laysy cebulowe, ale nie kupujemy za często. Właściwie to nigdy bez okazji. młody wie że chipsy to strasznie niezdrowa przekąska i sam się upomina i bez pozwolenia nie ruszy nawet jak ktoś go częstuje. jemy tylko jak robimy sobie jakiś festiwal obżarstwa co zdarza się dość rzadko :)
odpowiedź 1 listopada 2013 przez użytkownika margolcia (6,782)
+21 głosów
mój mały nie lubi chipsów i mam nadzieje że tak mu zostanie
odpowiedź 1 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...