Co zrobić gdy brakuje mi pokarmu?

Karmiłam synka piersią przez ostatnie cztery miesiące, jednak zaczyna
brakować mi pokarmu. Czy powinnam przestawić dziecko na butelkę? Czy jest jakiś sposób, w jaki mogę odzyskać pokarm?
pytanie zadane 19 sierpnia 2013 w 0-6 miesięcy przez użytkownika cornelia (140)

51 odpowiedzi

+31 głosów
W pewnym stopniu można przywrócić zanikającą laktację. W celu jej poprawy możesz przygotować dla siebie herbatkę z nasion kopru włoskiego, anyżku oraz kminku (każdy składnik po jednej łyżeczce). Składniki zalane wrzątkiem powinnaś pić trzy razy dziennie. Istnieje także inny sposób. Dziecko należy przystawiać do piersi tak często i długo, jak to możliwe. Najlepiej, żeby było już najedzone (w ten sposób nie rozdrażnisz swojego dziecka). Jeśli to nie pomoże, można udać się do poradni laktacyjnej i zapytać np. o urządzenia wspomagające karmienie. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że prędzej czy później mleko zaniknie całkowicie i będzie trzeba przyzwyczaić malucha do picia mleka modyfikowanego (początkowo wskazane jest mieszanie mleka modyfikowanego z tym z piersi, aby dziecko nie odczuło dotkliwie nagłej zmiany smaku).
odpowiedź 19 sierpnia 2013 przez użytkownika niezalogowany
+28 głosów
miałam podobny problem, pojawiła mi się zgorzel  w zębie i musiałam odstawić córę na czas brania antybiotyku przez co pokarm zaczął zanikać, stosowałam rady które dał mi lekarz ale także te od koleżanek :-) :
- masowanie piersi
- ciepłe okłady, kąpiel ( chodzi o rozluźnienie relaks)
- bardzo częste dostawianie do piersi ( w moim przypadku laktator, niektórym kobietom ściąga pokarm  mąż, kto jak woli )
- piłam herbatki laktacyjne, mnóstwo bawarki, karmi
pomogło ale za jakis czas dostałam zapalenia piersi i niestety juz mi sie nie udało przywrócić pokarmu zanikł bardzo szybko
odpowiedź 12 września 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+29 głosów
Jezlei synek ma 4 miesiace nie martw sie, ja tez mialam tak przez dwa tygodnie, podobno wlasnie kolo 4 msc czasami wystepuje kryzys laktacyjny, jezeli nie poddasz sie wszystko wroci do normy. Przystwwiaj dziecko, jak nie masz mozliwosci bo np sie denerwuje (moja corcia jak nei jest glodna juz teraz nie chce ssac-z poczatku bylo inaczej) to pobudzaj laktatorem. Z herbatek polecam Bocianka- zawiera jakies wazne ziiło- niestety nei pemiatm jakie ale wlasnie ta herbatke polecala mi polozna
odpowiedź 12 września 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+27 głosów
Przechodzisz kryzys laktacyjny. To minie w ciągu max 2 tygodni. Dużo pij i przede wszystkim przystawiaj dziecko do piersi tak często, jak chce i niech ciumka tak długo jak chce. Nic nie pobudza laktacji lepiej niż maleństwo.
odpowiedź 12 września 2013 przez użytkownika niezalogowany
+28 głosów
Jak najczęściej przystawiaj dziecko to piersi, pij 2-3 herbatki laktacyjne dziennie (polecam Herbapol) i dużo pij wody. Powodzenia
odpowiedź 19 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+29 głosów
przystawiać dalej, podobno pomaga bawarka i ciasto drożdżowe ale jak już ostatecznie brakuje pokarmu należy podać dziecku MM
odpowiedź 22 września 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+31 głosów
najlepiej jest położyć się z maleństwem na cały dzień do  lózka i ciągle mieć je przy piersi, nie ssie nawet pustą piers, to najlepiej wpływa na laktacje. dużo pic, można tez kupic herbatki na laktacje, ja polecam hipp, wyluzować się i nie martwic, myslec pozytywnie choć wiem ze to trudne, a pokarmu na pewno przybędzie!
odpowiedź 5 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+28 głosów
trzeba pić dużo wody można też pić bawarkę i herbatki specjalne na zwiększenie pokarmu
odpowiedź 13 października 2013 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+31 głosów
Na pewno nie stresować się stres nic nie pomaga
odpowiedź 13 października 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+30 głosów
dużo zacząć pić soku jabłkowego na mnie to bardzo działało
odpowiedź 5 listopada 2013 przez użytkownika teresa211186 (19,943)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...