Upadek z łóżka 6msc dziecka. Pęknięta czaszka :( Miał ktoś taką sytuację?

Upadek z łóżka 6msc dziecka. Pęknięta czaszka :( Miał ktoś taką sytuację? Dziecko upadło z łóżka na gołe panele, uderzyło przy tym główką.. Właśnie teraz siostra pojechała bo to jej dziecko z nim do szpitala i ma zostać na 7-10dni. Stwierdzili wstępnie pękniecie czaski. Dziecko po upadku chwilkę popłakało, zachowywało się normalnie, bawiło, śmiało. Wyskoczył guz, zrobił się krwiak i pojechali. Pocieszcie mnie jakoś... I dla Was wszystkich nie kładźcie dziecka NIGDY na niczym śliskim, on leżał na śliskiej ręczniko-pieluszce. I miejcie DYWANY w miejscu gdzie dziecko śpi, przebywa. Dziecko nie miało żadnych wymiotów, żadnych innych groźnych objawów. Popłakało i przestało. Jakbym mógł zabrać jego ból, pragnę tego! Co może mu grozić? Będzie okey? Będzie zdrowy? Dziękuję ://///////
pytanie zadane 23 grudnia 2014 w 6-12 miesięcy przez użytkownika niezalogowany

24 odpowiedzi

+7 głosów
Nie martw się na zapas :)
Dziękuję za przestrogę, faktycznie dywan nie zawadzi w takich niebezpiecznych punktach.
odpowiedź 23 grudnia 2014 przez użytkownika niezalogowany
+6 głosów
wystarczy chwila nie uwagi i tragedia gotowa... trzeba być dobrej myśli .
odpowiedź 23 grudnia 2014 przez użytkownika mama30 (63,806)
+6 głosów
Napisze ktoś coś od siebie czy nikomu się to nie zdarzyło?
Można bardziej pomóc takiemu dzieciątku niż szpital?
Jest pękniecie, ma krwiaki na główce.
Zachowuje się normalnie, jest tylko zły bo musi leżeć a przyzwyczajony jest do noszenia i zwiedzania domu.
Od zdarzenia minęło 48h.
Napiszę jak się sytuacja potoczy, oby obyło się tylko na naszym strachu i jego potłuczeniach.
odpowiedź 24 grudnia 2014 przez użytkownika niezalogowany
nie u mnie się nie zdarzyło ani u znajomych żeby dziecko upadając z tapczanu miało aż takie obrażenia. Moje też kiedyś zjechało z łóżka i nic podobnego się nie stało. Skoro ma aż takie obrażenia to logiczne że lepiej że jest w szpitalu pod dobrą opieką.
Mój synek też spadł z łóżka, ale na wykładzinę. Upadł tak niefortunnie, że ułamał kawałek górnej jedynki. Poza tym nic mu nie było.
+7 głosów
ja jestem taką matką, która od razu natychmiastowo po upadku pojechałaby do lekarza.lepiej na zimne dmuchać, to jest maleństwo . trzeba być dobrej mysli, niektóre zdarzenia wyglądają źle a wszystko jest ok
odpowiedź 29 grudnia 2014 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+6 głosów
będzie ok :)
odpowiedź 30 grudnia 2014 przez użytkownika sylwiaa (15,677)
+6 głosów
i co z maluszkiem?
odpowiedź 3 stycznia 2015 przez użytkownika mama30 (63,806)
+6 głosów
Całe szczęście bo wszystko na chwilę obecną jest okey. Maluszek bawi się, ma apetyt ogromny, cieszy się, śmieje. Za kilka dni pojedzie na kolejne prześwietlenie jak się pęknięcie czaszki zrasta. Miał ogromne krwiaki w kolorze skóry na główce, co ciekawe z obu stron. Wszystko w tydzień poschodziło, ledwo co widać że miał uderzenie w główkę. Najgorszy okres w życiu minął i mam nadzieję że już nigdy nic takiego się nie przydarzy a że bobasek będzie rósł, rósł i rósł tak jak robi to teraz :)

Także moja uwaga dla rodziców i opiekunów. W pokoju dywan, najlepiej gruby. Dziecko nie zostawiać nawet na pieprzone 30sekund, no chyba że na dywanie lub w łóżeczku. Nawet jeżeli wydaje Ci się że dziecko nie jest w stanie się przekręcić na bok, to jak zostawisz je samo to sobie tylko znanym cudem zrobi dwa-trzy ruchy i może spaść.
Uważajcie i myślcie do przodu !
Dziesięć dni spania rodziców na drewnianym krześle w szpitalu w sali na kilka dzieciaków. Takie wygody oferują nam rządzący od 26 lat zdrajcy i oszuści.

Pozdrawiam i poinformuję po badaniu główki.
odpowiedź 9 stycznia 2015 przez użytkownika niezalogowany
Ja strasznie boje sie, ze kiedys mi sie cos takiego moze przytrafic. Staram sie nie zostawiac malego bez opieki, ale wiem, ze nawet jak jestem obok to wystarczy sekunda i cos moze sie przytrafic.
Ciesze sie, ze wszystko skonczlo sie dobrze. Zdrowka dla maluszka.
+7 głosów
Takie wypadki przy małych dzieciach są nieraz nie do uniknięcia. Moja córeczka im bardziej zaczęła szaleć tym więcej dostarcza nam niemiłych niespodzianek, a myślę, że i tak wszystko dopiero przede mną.
odpowiedź 9 stycznia 2015 przez użytkownika Monia8510 (29,845)
+7 głosów
mysle ze jesli dziecko jest pod opieką lekarzy nie będzie nic mu zagrazac. nie był to bardzo grożny powazny upadek. nie martw się będzie ok.
odpowiedź 15 stycznia 2015 przez użytkownika bozena (55,908)
+7 głosów
aż mnie ciarki przeszly jak to czytałam.
odpowiedź 11 lutego 2015 przez użytkownika magdab (36,208)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...