jak oduczyć półroczne dziecko jedzenia w nocy?

Karmię córeczkę piersią, często wybudza się w nocy i oczywiście pomaga tylko cycuś u mamusi w łóżeczku - jej łóżko odpada. Jestem już delikatnie mówiąc zmęczona. Córcia jest już duża i uważam, że nie musi jeść w nocy. Postanowiłam, że nauczymy ją spać w jej łóżeczku i oduczymy jedzenia - bo noc jest przecież od spania :) tylko jak to zrobić, coby dzidzia nie płakała za dużo?
poproszę o sugestie, z założeniem że mała nie je/ nie pije nic z butelki i nie chce smoczka.

Pole do popisu dla kreatywnych :)
pytanie zadane 21 listopada 2014 w 6-12 miesięcy przez użytkownika Alicja (23,569)

23 odpowiedzi

+12 głosów
Na poczatek sprobuj nauczyc ja spania  w lozeczku. Po kazdym karmieniu odkladaj ja do lozeczka.. wiem, ze to bedze meczace.. .. ale nie od razu dom zbudowano..
Moje dzieci dopiero po roku przesypiaja noc . Gdy wyrzynaja sie ząbki, harmonigram sie nagle zmienia... i zaczynaja sie pobudki nocne, a nawet karmienie..

Oprocz mleka co dfostaje do picia? A do jedzenia?
odpowiedź 24 listopada 2014 przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)
do picia dostaje wodę ciepłą/ zimną, herbatki, kompociki, mleczko (mm i moje) tylko niestety ona nie chce pić z butelki - NIC. Do jedzenia już normalnie, dostaje to co jemy my - ile z tego zje to pewnie niewiele, na razie zaznajamia się z żywnością inna niż mleko. Ale podobnie jak starsza nie toleruje grysików, kaszek i innych "zagęszczaczy" :(
W jaki sposob dajesz jej pic? Skoro z butelki nie chce
wypróbowała niekapki, doidy, kubek zwykły, koniec końców poprzestałam na zwykłej butelce. To, że daje jej pić nie znaczy że cokolwiek wypija :)
+11 głosów
chyba półroczne dziecko jeszcze jest za małe by nie jeść w nocy, mój syn będąc na butli przestał jeść w nocy mając 8 miesiecy ale zamiast mleka dawałam mu kaszę by nie był głodny
odpowiedź 24 listopada 2014 przez użytkownika aniunia811 (48,406)
+12 głosów
pół roczne dziecko jest za małe aby nie jeść ale może dłużej pospać jeżeli ściągniesz pokarm i dodasz kaszki. Jeżeli dziecko nie pije z butelki musisz poprostu ściągać pokarm a odłuczyć ją cyca jak bedzie głodna to i butelkę wypije.
odpowiedź 24 listopada 2014 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+11 głosów
właśnie problem polega na tym, że ona nawet jak jest mega głodna to nie chce jeść z butelki. Kaszek nie toleruje- w żadnej formie.
Moim zdaniem jest już na tyle duża że bez problemu może przespać 8-9 godzin bez jedzenia (póki co budzi się co 30-40 min na jedzonko) - to tylko kwestia przyzwyczajenia.
Przykładowo teraz ma katar i bardzo ją to męczy bo nie umie sobie pojeść, a nosa wyczyścić nie da i takim sposobem dziś w nocy jadła tylko raz - czyli jak chce to się da :)
odpowiedź 26 listopada 2014 przez użytkownika Alicja (23,569)
+10 głosów
Alicja mój tez ma katar a może skoro nie daje sobie czyścić to spróbuj inhalacji zawsze ułatwiają oddychanie
odpowiedź 26 listopada 2014 przez użytkownika aniunia811 (48,406)
a jak takiemu maluchowi robi się inhalacje?
Najlepiej mieć inhalator z maseczką dla dziecka, wlewasz sól fizjologiczną i inhalujesz. Generalnie inhalator jest rewelacyjny przy dzieciach więc warto kupić, mój syn np. zamiast antybiotyku dostawał leki do inhalacji i pomagało :)
+9 głosów
Synek przestał jeśc w nocy około 5 miesiąca. Na wieczór dostawał butlę kaszy a w nocy jak już się obudził to wodę do popicia. Córci idzie trzeci miesiąc i budzi się w nocy raz-dwa razy na cyca.
odpowiedź 26 listopada 2014 przez użytkownika daracz (48,398)
+11 głosów
Właśnie z tego co pytam różnych mam, to albo dziecko samo od siebie całkiem długo śpi, albo budzi się jak postraszone - niestety moje obie są z tej drugiej grupy. Zauważyłam, że Mała wybudza się przy każdej zmianie pozycji - jakiś koszmar - i choć nie jest głodna uspakaja ją tylko cycuś - ja już wariuję, chciałabym się wyspać.
odpowiedź 26 listopada 2014 przez użytkownika Alicja (23,569)
Bo jest prrzyzwyczajone do spania z mama..
jak nie spała ze mną w łóżku było to samo, więc nie zgodzę się z Tobą.
+8 głosów
A dlaczego półroczne dziecko chcesz oduczać jedzenia w nocy? Nocne mleko jest najbardziej wartościowe dla takiego maluszka, jego żoładek jest wielkości jego piąstki, wiec jakim cudem ma ono przespać noc bez jedzenia czy picia, bo Twoje mleko zaspakaja obie te potrzeby. Niektóre dzieci przesypiają noce, inne nie, podawanie kaszki, zagędszczanie mleka, czy przejście na mm nie jest niestety złotym lekiem, bo nikt nie zagwarantuje Tobie, że dziecko noc prześpi.
odpowiedź 29 listopada 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
hkama, ponieważ chciałabym się choć troszkę wyspać. Wiem, że moje mleko jest najwartościowsze zwłaszcza w nocy, ale uwierz że są granice wszystkiego. Od 6 miesięcy nie przespałam nigdy więcej niż godzinę na raz - tak się nie da żyć. Przy starszej córce miałam to samo i niestety budziła się tak do 2,5 roku - naturalnie już dawno w nocy nie jadła. 3 tyg. przerwy i urodziła się następna lubiąca pobudki. Żyć nie umierać... Nie chcę dawać jej kaszek, ani innych zapychaczy brzuszka, tylko nauczyć, że noc jest od spania.
Każdy ma prawo sam decydować kiedy oduczyć dziecko jedzenia nocą. 3 m-ne dziecko nie musi juz jeść w nocy. Inna sprawa, to to, że każde dziecko jest inne, jedne  faktyczni budzą się głodne, ale w wiekszosci przypadkow to kwestia przyzwyczajenia.
+10 głosów
przede wszystkim stanowczośc, i myslę ze małymi krokami to trzeba rozegrać. może najpierw uprzyj się na tym żę karmisz tylko u niej w łóżku, bo ona pewnie bardziej od jedzenia to chce się przytulać razem z rodzicami. może spróbuj wyeliminować stopniowo karmienia, jeśli np. wstaje do cycusia 3 razy, to zrob tak żeby były dwa. a 6 miesięcy to już duże dziecko, może i potrzebuje jedzenia w nocy, ale pic też już powinna, wiec zacznij w ciągu dnia uczyc ją picia z butelki lub nie kapka, i potem w nocy zamiast cyca dasz jej pic.  tu jest tez bardzo wazna stanowczość, bo nie możesz ulegac, musisz być twarda i nie dac się małej :-)
odpowiedź 3 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
u niej w łóżku odpada, bo ona śpi w łóżeczku, pode mną by się raczej zarwało, hehe
Ona nie budzi się 3 razy w nocy, tylko raczej 30 ! 3 Razy bez problemu bym przeżyła - bez mrugnięcia okiem.
+10 głosów
chętnie poczytam wasze odpowiedzi na ten temat. ja jak narazie mam malutką córcie ale nigdy nie wiadomo czy nie będe mieć takiego problemu
odpowiedź 8 grudnia 2014 przez użytkownika martynka002 (56,536)
wszystko przed tobą :D
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...