budowac sie czy kupic gotowy?

Sa wady i zalety..
pytanie zadane 13 sierpnia 2014 w Inne przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)

21 odpowiedzi

+8 głosów
Dokładnie plusy i minusy  obydwu, przy budowaniu więcej nerwów, ale jest taki jaki się chce. Gotowy hmm w ciągu chwili człowiek pakuje się i może przeprowadzać i jest u siebie :) ale nie wszystko może do końca pasować
odpowiedź 13 sierpnia 2014 przez użytkownika aniunia811 (48,406)
+9 głosów
Budować - wszystko będzie takie jak sobie wymarzyłaś,a nie jak ktoś inny wymarzył
odpowiedź 13 sierpnia 2014 przez użytkownika Dagmara313 (138)
+9 głosów
Lepiej samemu wybudować :)
Planujesz sama co chcesz mieć i gdzie, będziesz miała tą satysfakcję, że jest to miejsce wybudowane przez Ciebie, Twojego męża (bądź firmę wynajętą ale ważne że to będzie WASZE).
I będzie co wspominać ;)
Róbcie zdjęcia podczas budowy - naprawdę warto ;)
odpowiedź 13 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+9 głosów
Zdecydowanie budować. Zrobisz wszystko tak, jak będziesz chciała. Od początku do końca.
I ta radość w wybierania choćby dachówek... Kupując gotowy dom wiele Cię ominie.
odpowiedź 13 sierpnia 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
W sumie to chcialam kupic dom w ktorym wnetrze wykonczyc, zalozyc panele, plytki w kuchnii i takie inne drobne szczegoly.
+9 głosów
Myśmy się budowali już drugi rok mieszkamy na swoim i naprawdę jest wszystko tak jak sobie wymarzyliśmy.Nie kupiłabym gotowego domu ponieważ nigdy do końca nie wiemy jakie może mieć ukryte wady a dopiero mogą wyjść one po czasie
odpowiedź 4 września 2014 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
W nowym tez tak moze byc...
+9 głosów
wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, możliwości finansowych, i czasu ;-) może warto na kartce wypisac plusy i minusy , podliczyć ;-) i zdecydować ;-)
odpowiedź 10 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+9 głosów
budować jeżeli ma się czas, myślę, że kwotowo też wychodzi taniej
odpowiedź 18 grudnia 2014 przez użytkownika mama_28 (59,613)
+8 głosów
Jeżeli masz swoją działkę lub zakup w okolicy jest niedrogi, to lepiej postawić dom samemu - wtedy masz dokładnie taki, jaki chcesz (albo na jaki Cię stać;)). Natomiast jeśli jest to sprawa pilna, to lepiej kupić gotowy - albo już wykończony, ale musisz szukać takiego, który będzie w Twoim guście, albo do wykończenia. Ma to swoje plusy, bo nie musisz się "użerać" z ekipami budowlanymi - masakra! Jak osobiście nie dopilnujesz wszystkiego, to odwalą taką fuszerkę, że się później z poprawkami nie pozbierasz... Mówiąc krótko, budując się sama musisz mieć duuuużo czasu i samozaparcia, a także asertywności, żeby fachowcy Cię nie "przekręcili".
odpowiedź 25 marca 2015 przez użytkownika Zabapacyna (30,724)
+7 głosów
Według mnie budować. Po ślubie mieszkalismy z rodzicami. Mieliśmy działkę od rodziców, budowalismy nasz dom systemem gospodarczym, czyli dużo rzeczy było robionych własnymi siłami. Np do kopania i zalewania fundamentów było 14 osób (mąż, ojciec, teśc szwagier, wujkowie, kuzynowie). Do murowania ścian nie braliśmy całej ekipy czyli murarzy i pomocników, tylko płaciliśmy murarzom, a pomocnikami byli mąż ojciec i szwagier lub jakis wujek. Zawsze częśc rzeczy kupowało się taniej np beton kupowaliśmy bez faktury czyli bez VAt zawsze taniej. Jesli fundamenty robiłaby firma to i beton musiałby byc droższy.Drzewo na dach kupowaliśmy sami i mąż z ojcem malowali, a firmie trzeba płacić za wszystko. jeśli braliśmy potem fachowców to nie jakies firmy z wielkim rozmachem, które sobie wołaja nie wiadomo ile, tylko pytaliśmy znajomych o dobrych fachowców, zeby nie przepłacać. Instalacje elektryczna robil kolega z mężem wieć taniej, co i wode, kanalizacje, gaz gośc od nas ze wsi, napewno zarobił na nas, ale "nie zdarł z nas skóry". Wylewki ślepe, taras, schody wejsciowe wymierzył nam gosc i mąż z ojcem juz potem robili. Wiadomo że do tynków, właściwych wylewek, montowania okien przychodziły juz konkretne ekipy. Układanie płytek, parkietów, paneli to też wszystko robili nam tacy poleceni fachowcy. Wujek pomalował mi cały dom. Oczywiście to darmową pomoc z rodziny zawsze trzeba gdzieś odrobić, albo ojciec albo mąż szli z kolei do kuzyna czy kuzynki jak sie budowali i pomagali. Ja tylko z tego okresu nie zapomne tych kanapek które ciągle robiłam na sniadania i kolację, i tych wielkich garów z obiadami dwudaniowymi które ciągle gotowałam dla wszystkich którzy przychodzili pomagać. Ale teraz to wspominam ze śmiechem. Wprowadziliśmy sie po 5 latach do swojego domu, pewnie zamieszkalibysmy rok wczesniej,ale akurat wtedy urodziłam i odłożyliśmy przeprowadzke.  
Oczywiście można kupic gotowy dom w stanie surowym lub deweloperskim i urządzić po swojemu.
odpowiedź 25 marca 2015 przez użytkownika ja (4,808)
+6 głosów
wszedzie sa wasy i zalety tego nie unikniemy ;/
odpowiedź 6 maja 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...