Skaza białkowa

Podejrzewam u mojego dziecka skazę białkową, bo policzki zrobiły się szorstkie, pokryte drobnymi chrostkami.
Chce na próbę zrezygnować z nabiału. I tu moje pytanie: mam całkowicie zrezygnować że wszystkiego co ma w swoim składzie jajka? Myślę o cieście na pierogi na przykład. Rozumiem, że masło, mleko i jogurty również odpadają... Niezbyt wiele zostanie do jedzenia.
pytanie zadane 14 marca 2014 w 0-6 miesięcy przez użytkownika adata22 (32,456)

15 odpowiedzi

+8 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Sproboj wyeliminowac wszystkie alergeny jak cytrusy, orzechy, truskawki i inne. To nie musi byc skaza tylko uczulenie na cokolwiek. Moj maluch mial uczulenie na pomidory, kotore jadlam.
odpowiedź 14 marca 2014 przez użytkownika niezalogowany
wybrane 10 sierpnia 2014 przez użytkownika adata22
+7 głosów
Zastanów sie od kiedy sa zmiany na skórze u dziecka i co zmieniłaś w diecie od tego czasu.
odpowiedź 15 marca 2014 przez użytkownika martac (164)
+6 głosów
Problem w tym, że w zasadzie nie ma żadnych zmian w mojej diecie więc ciężko stwierdzić co mogło uczulić.
Odstawilam mleko i jego pochodne, zobaczymy jaki będzie efekt.
odpowiedź 15 marca 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
Po dwóch dniach od odstawienia nabiału wydaje mi się, że skóra na policzkach jest mniej chropowata. Mam nadzieję, że będzie poprawa :)
+8 głosów
Do produktów silnie alergizujących, po których może wystąpić alergia pokarmowa u dzieci zalicza się między innymi: truskawki, poziomki, banany, owoce tropikalne, cytrusy, mleko krowie i przetwory, mleko kozie i przetwory, jaja, mięso wołowe, ryby, miód oraz zboża zawierające gluten.
Jeśli u twojego dzieciaka podejrzewasz skazę białkową to koniecznie podaj mu Latopic, probiotyk polecany przy azs i alergii pokarmowej. Podawaj go raz dziennie przez 3 miesiące a na pewno zobaczysz efekty. U mojej córeczki skóra poprawiła się już po tygodniu. Dodatkowo mała zaczęła być spokojniejsza, ładniej spała i mniej się drapała. Zastosuj go bo warto
odpowiedź 16 marca 2014 przez użytkownika niezalogowany
Dziękuję za odpowiedź, jutro pójdę do pediatry i zobaczymy co powie.
A to lekarstwo, które wymieniłas może być dla tak małych dzieci?
Przepraszam, że dopiero teraz ale też u lekarza byłam, bo trzydniówkę mamy i strasznie moja Hania gorączkuje. Co do Latopicu to jest to probiotyk, który kupisz w aptece bez recepty. Kup sobie od razu większe 30 saszetkowe opakowanie, bo wychodzi dużo taniej. Pamiętaj, żeby podawać go minimum 3 miesiące, bo z tego co wiem to tylko taka dłuższa kuracja ma sens i daje długotrwałe efekty lecznicze.  Z tego co wiem, to można go podawać niemowlakom powyżej  pierwszego miesiąca życia i najlepiej podawać go właśnie takim maluchom ponieważ u nich najlepiej widać efekty kuracji probiotykowej. Powodzonka i zdrówka życzę
+6 głosów
Hej,
Jeśli mamy do czynienia ze skazą białkową to odstaw przedewszytkim musisz wiedzieć jak już wcześniej zauważyły dziewczyny co należy do poduktów silnie alergizujących:
jaja
orzeszki ziemne (arachidowych)
 ryby
 skorupiaki
 soja
 zbóża
Z opisu mogło by wynikać, że masz do czynienia właśnie ze skażą białkową, pocieszę Cię, że w większości przypadków ona mija, przeczytaj sobie artykuł:
http://www.osesek.pl/zdrowie-i-pielegnacja-dziecka/dzieciece-choroby/1307-skaza-bialkowa-u-dziecka.html

tam masz wszytsko wyjaśnione i opisane.
odpowiedź 27 marca 2014 przez użytkownika aniamm (476)
+5 głosów
może poradź się alergologa ? nie wiem..
odpowiedź 24 czerwca 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+7 głosów
najlepiej zapytać pediatry lub alergologa
odpowiedź 27 czerwca 2014 przez użytkownika Katarynka (21,239)
+6 głosów
w naszym przypadku skazę stwierdził pediatra
odpowiedź 27 czerwca 2014 przez użytkownika Katarynka (21,239)
+6 głosów
Odstaw mleko, nabiał i czerwone mięso. Możesz też spróboać podawać dziecku probiotyk Latopic- to uszczelni jego jelita na wnikanie alergenów. Ściany jelit u małych dzieci są nieszczelne i alergenom łatwo przedostać sie do krwioobiegu dodatkowo uklad immunologiczny jest niedojrzały i odpowiada reakcją alergiczną
odpowiedź 31 października 2014 przez użytkownika niezalogowany
+6 głosów
jeżeli dziecko spożywa (samo lub przez pokarm matki) mleko/ nabiał pochodzenia krowiego trzeba bacznie je obserwować. Niestety mleko krowie nie jest zdrowe dla ludzi, ani dla dorosłych a ni tym bardziej dla dzieci. Najlepszym testem sprawdzającym alergie na laktoze, jest wypicie 1 szklanki (to dzieci, dorośli 2) na czczo zimnego mleka, jeśli wystąpi biegunka znaczy jest alergia. Ale uwaga można nie być uczulonym na laktoze, ale na kazeiny (które też są m.in. w mleku krowim) już tak. W przypadku tak małego dziecka sprawa jest dość łatwa, wystarczy wprowadzając nowe produkty obserwować latorośl.
odpowiedź 31 października 2014 przez użytkownika Alicja (23,569)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...