Co podawać maluchowi zamiast mlecznych i bezmlecznych kaszek?

Moje dziecko nie chcę wcale jeść zarówno mlecznych, jak i bezmlecznych kaszek (ryżowych, pszennych, kukurydzianych i mieszańców tych odmian). Po Sinlacu wymiotowała.
Kaszka na mleku modyfikowanym to dla niej jakaś straszna kara, na moim mleku też nie chce ich jeść, ani na wodzie.
Już nie wiem czym jej to zastąpić...
Jedyne co zjada to mleczne deserki Bebydrem, Bobovity, jogurty Nestle oraz (co jest dla mnie wielką zagadką!) kaszkę mannę na mleku z Smakowity lub Dr Otcera (mleczną lub waniliową).Takie w pudełkach plastikowych. Nawet nie wiem czy powinnam wogóle jej takie podawać, w końcu one są na mleku krowim, a córeczka ma dopiero 10 m-cy!
pytanie zadane 12 marca 2014 w 6-12 miesięcy przez użytkownika IWOCYNKA13 (2,434)

21 odpowiedzi

+9 głosów
a próbowałaś np. jaglankę pomieszaną z bananem albo jabłuszkiem startym? najlepiej taką "kleistą" - czyli nie płynną? dziecko może jeść samo rączkami :-)
odpowiedź 12 marca 2014 przez użytkownika muzanna (1,010)
+10 głosów
Podajesz sztuczności typu gotowe kaszki manne i inn deserki a zastanawiasz sie czy mleko krowie jej nie zaszkodzi...hmm to dopiero dziwne. Spróbuj ugotowac zwyczajnie kasze mannę na krowim mleku, możesz je trochę rozwodnić  - mleko +1/3 wody. Kiedyś matki tak robiły. Ja moim dzieciom podawałam mleko krowie i żyją :))Albo płatki ryżowe na mleku jej zrób.
odpowiedź 12 marca 2014 przez użytkownika niezalogowany
Kaszę mam je na wodzie lub płatki owsiane też na wodzie dawaj nie musisz na mleku krowim
+10 głosów
Moja droga dietetykie nie jestem, ale mam świra na punkcie zdrowej diety dzieciaków. Jaglanka i owsianka, może być starta na papkę. Jednym z dużych źródeł wapnia jest sezam zwłaszcza czarny. Ja praże ziarna na rozgrzanje patelni przez chwilę, potem mielę w młynku lub blenderze i posypuję nim owsiankę. Ma posmak orzechowy.
odpowiedź 12 marca 2014 przez użytkownika mamuska (1,378)
+9 głosów
Możesz spróbowac mleko sojowe. Mojej koleżanki synek nie chciał krowiego, ani modyfikowanego a sojowe pije
odpowiedź 3 czerwca 2014 przez użytkownika daracz (48,398)
+10 głosów
Moja mała piła tylko kaszkę z bobovita - każdą inną pluła. No i nie było mowy o jedzeniu jej łyżeczką - tylko i wyłącznie butelka. Po prostu dawałam jedną łyzkę kaszki na 50 ml wody. Do tego specjalny smaoczek na butelkę - ten do kaszek z takim trójkącikiem u góry i mała jadła tak kaszki dwa razy dziennie bardzo długo, aż sama odstawiła jak miała jakieś 2,5 roku.
odpowiedź 30 czerwca 2014 przez użytkownika Joasia30 (8,236)
+8 głosów
Moja córka to w ogóle nawet tych specjalnych jogurtów nie lubi...
Podaję jej najzwyklejsze: Danio, Monte, jakieś inne serki homogenizowane... Próbuję zastąpić mlekiem, którego ona w ogóle nie chce... Czasem zjada płatki na mleku. Nie je tego dużo ale tak żeby mleka troszkę zjeść- akurat wystarczy.
odpowiedź 18 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+8 głosów
nie podawaj tych kaszek, nie musisz zastepowac.aczkolwiek kasza jaglana owsianka na wodze u nas sie sprawdziły. moje dziecko tez nie przepadało za kaszkami mleczno ryzowymi itp
odpowiedź 5 grudnia 2014 przez użytkownika mary (11,690)
+8 głosów
moja córa była nie kaszowa niestety wiec syzbko wprowadziłam jej normalne kanapeczki sama lekarka polecała bo po mleku była głodna i dawała czadu, więc jadała jajecznicę, kanapeczki, naleśniki i jakoś poszło
odpowiedź 5 grudnia 2014 przez użytkownika aniunia811 (48,406)
+7 głosów
Próbowałabym z tą jaglanką bądź owsianką
odpowiedź 17 grudnia 2014 przez użytkownika mama_28 (59,613)
+7 głosów
ja nie zanm rozwiązanie, moje chętnie jadly kaszki.
odpowiedź 18 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...