4 latka ma problem z trudnymi wyrazami..

Witam moja 4 letnia córka ma problem z wypowiadaniem trudnych wyrazów typu zamiast pomarańczowy mówi czowy zamiast samolot mówi molot mandarynka to tynka, ale potrafi powiedzie szczoteczka szafa nie sprawia jej to problemu, mówie do niej powtórzy mama i tata to powtórzy mama tata, zamiast nie zabawi to nie bawi, drzewo na łące to drzewo łące.Chciałam zapytać czy to po prostu jej wiek czy powinnam skontaktować się z logopeda może jakieś ćwiczenia w domu. Dodam ze jest bardzo żywiołowym dzieckiem. Dziękuje za odpowiedz.
pytanie zadane 18 listopada 2016 w 3-4 lata przez użytkownika niezalogowany

3 odpowiedzi

+1 głos
Moj synek tez tak miał. Na samolot mowil lot, na helikoptr - toptel itp. Pomogła nam Pani logopeda. Z tym ze same zajęcia niewiele dają. Mielismy bardzo duzo pracy w domu. Logopeda pokazywała mi cwiczenia dla dziecka i codziennie cwiczylismy. 3 lata pracy i jest super.
odpowiedź 19 grudnia 2016 przez użytkownika daracz (48,398)
+1 głos
Możesz zasięgnąć konsultacji u logopedy bo moje dziecko ma 2 lata i potrafi wypowiedzieć te słowa. W wieku 4 lat to może być niepokojące...
odpowiedź 19 grudnia 2016 przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
Mojej małej kuzynce pomogły wizyty u logopedy. Teraz mając 6 lat to istna poliglotka. Nie martw się każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim tempie.
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...