Na co szczególnie być wyczulonym przy wcześniaku?

pytanie zadane 21 października 2016 w Inne przez użytkownika Sktzacik (100,686)

2 odpowiedzi

0 głosów
Wszystko zależy o jakim wczesniaku mówimy. Ale chodzi na pewno aby kontolowac wszystkie wizyty u lekarza np. Okuliste, kardiologa.. Itp
odpowiedź 15 listopada 2016 przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)
0 głosów
Częstym problemem wcześniaka jest obrzęk śluzówek noska powodujący sapkę (głośne oddychanie). Wtedy kilka razy dziennie podawaj do każdej dziurki po kropli soli fizjologicznej. Ten problem nasila się u dzieci, które ulewają pokarm. Dlatego po posiłkach trzymaj dziecko w pozycji półsiedzącej. W pierwszym roku życia dziecko musi odwiedzić wielu specjalistów. Okulista sprawdza, czy siatkówka oka dojrzała prawidłowo, czy nie ma objawów wady wzroku lub zeza. Laryngolog ocenia, czy słuch dziecka nie został uszkodzony przez leki ratujące mu życie. Kardiolog (jeśli jest potrzeba) sprawdza, czy serce przystosowało się do warunków życia poza organizmem mamy. Neurolog ocenia rozwój dziecka w stosunku do jego wieku liczonego od chwili poczęcia. Dziecko powinno być pod stałą opieką pediatry, który zadba m.in. o wyrównanie jego morfologii i prawidłową gospodarkę wapniową.
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez użytkownika Alexanndra (184,688)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

 1. AmeliaLww909

  100 Punkty

 2. AlejandraCos

  100 Punkty

 3. DenishaPilli

  100 Punkty

 4. LouiseRoten

  100 Punkty

...