czy zna ktoś dziecko chore na autyzm?

mojej znajomej psycholog powiedział że jej dziecko może mieć autyzm jednak ona w ogóle nie bierze tego pod uwage.Czy zna ktoś dziecko chore jeśli tak to jakie są objawy choroby i jak się zachowuje dziecko chore?
pytanie zadane 12 stycznia 2014 w Inne przez użytkownika monikadkr (50,555)

23 odpowiedzi

+12 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
miałam dużo do czynienia z tą chorobą.byłam wolontariuszką w caritasie, na warsztatach terapii zajęciowej... byli to już dorośli autystycy, ale poznałam tą chorobę.i zespół aspergera też. to bardzo podobne choroby.gdy dziecko się urodzi, nie widać tego.na jaw wychodzi ok.dwóch lat, dziecko unika ludzi, ba, nawet najbliższych, nie nawiązuje kontaktu wzrokowego,nie mówi. potrafi spędzać godziny na jednej czynności - bawi się tym samym przedmiotem, np.patykiem w określony sposób....chorzy na aspergera maja podobne zachowania, nie znoszą dotyku ludzkiego, wzroku, są niezwykle inteligentni, mają pamięć fotograficzną... ich dzień, ich świat musi być do bólu przewidywalny i bez najmniejszych zmian,wpadają wtedy w nieopisaną histerię...trudne jest życie dla autystyków i dla ludzi z nimi żyjących...
odpowiedź 12 stycznia 2014 przez użytkownika olena5 (4,095)
wybrane 13 stycznia 2014 przez użytkownika monikadkr
+7 głosów
U swojego dziecka podejrzewałam zespół aspargera, jest to lekka forma autyzmu. Objawia się problemami z socjalizacja, funkcjonowaniem w grupie, nieumiejętnością przyjęcia, czy przyzwyczajenia sie do zmian, dziecko takie szybko zaczyna mówić i mówi nad wyraz dorośle, używa specjalistycznych nazw, ma obsesyjne zainteresowania. Być może dziecko ma coś podobnego. Bardzo duzo na ten temat znajdziesz w internecie, tutaj jest czytelnie napisana strona:
http://www.dzieci.bci.pl/strony/autyzm/twoj.html
Koleżanka bez prawidłowej diagnozy nie ustali co jest dziecku, tym bardziej, ze autyzm może byc mylony z innymi schorzeniami.

Jeśli jest tak jak piszesz to ona nie potrzebuje konkretnej wiedzy na ten temat od Ciebie, czy znajomych a wsparcia, jakiejs gwarancji, że jeśli to będzie to, to będzie mogła liczyć na Wasze wsparcie, pomoc i to, ze nie będziecie bali się Jej dziecka.
odpowiedź 13 stycznia 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
+8 głosów
ja znam kilkoro dzieci mówiąc ogólnie mają "swój świat" w większości przypadków nie interesują je zabawki tylko przedmioty użytku domowego, nie bawią się w grupie, znam dziecko które nie mówiło ale na dwa lata czytało gazety! płynnie! są bardzo inteligentne!
odpowiedź 19 stycznia 2014 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+8 głosów
miałam kontakt z takimi dziecmi, nastolatkami wlasciwie podczas praktyk, ale to już trochę minęło czasu.
odpowiedź 30 stycznia 2014 przez użytkownika bozena (55,908)
+8 głosów
a najciekawsze jest to że jeden psycholog powiedział że może mieć autyzm a drugi że ADHD i komu tu wierzyc? jak to są dwie różne choroby zupełnie inne i wykluczjące się
odpowiedź 30 stycznia 2014 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+8 głosów
przecież to kolosalna różnica! co za lekarze.... a w jakim wieku jest dziecko że się nie poznali jeszcze?
odpowiedź 30 stycznia 2014 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+6 głosów
tutaj nie pomogę bo nie znam dzieci chorych na autyzm
odpowiedź 4 lutego 2014 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+7 głosów
Nie znam dziecka chorego na autyzm.
odpowiedź 10 marca 2014 przez użytkownika malgorzataz (14,674)
+6 głosów
Ja również nie znam żadnego dziecka z tą chorobą.
Ostatnio oglądałam program o dzieciach chorych na autyzm, są zamknięte w sobie, mają swój świat i są nad wyraz inteligentne.
Wyobrażam sobie, że życie z dzieckiem chorym na autyzm do łatwych nie należy.
odpowiedź 15 sierpnia 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
+6 głosów
Znam, z dzieckiem jest utrudniony kontakt, wszelkie zmiany dla dziecka są traumatyczne, np. jak układa klocki to ciągle tak samo, ale leczenie może dużo pomóc.
odpowiedź 4 października 2014 przez użytkownika marrika (29,451)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...