Jak przygotować pokój dla nowo narodzonego dziecka?

pytanie zadane 21 sierpnia 2013 w Noworodek przez użytkownika niezalogowany

35 odpowiedzi

+25 głosów
Przyszły pokoik ma być przede wszystkim praktyczny dla rodziców, ale też bezpieczny dla dziecka.
Zacznij od wyboru łóżeczka: przyda Ci się materac z regulowaną wysokością, ze względu na częste schylanie się po malucha. Niektóre łóżeczka posiadają atest gwarantujący bezpieczeństwo dziecka. Jeśli wybierzesz łóżeczko ze szczebelkami, upewnij się, czy są one gładkie i czy nie są rozstawione za szeroko (gładkie szczeble uchronią przed skaleczeniami, a odpowiednio ułożone szczebelki dadzą pewność, że smyk nie wciśnie między nie główki). Potrzebna będzie także komoda na ubranka, najlepiej z przewijakiem, który będzie można później zdemontować. W pokoju przyda się także wygodne miejsce dla rodzica, na przykład fotel lub sofa. Wystrzegać należy się za to ostrego światła – unikniesz go dzięki żaluzjom lub innym zasłonkom. Dodatkowe akcesoria można zamontować według uznania, np. higrometr mierzący poziom wilgotności powietrza oraz regulatory temperatury.
odpowiedź 21 sierpnia 2013 przez użytkownika niezalogowany
+23 głosów
W pokoiku musi być czysto, bezpiecznie. Należy zaopatrzyć się w łóżeczko na maluszka.W pokoju powinien być mebel w którym będziemy trzymać ubranka dla dziecka, miejsce na pieluszki i na kosmetyki dziecięce.
odpowiedź 17 września 2013 przez użytkownika mama1 (3,610)
+22 głosów
Pokój dla dziecka nie wymaga specjanego przygotowania: łóżeczko, komoda, i kącik na pieluchy i kosmetyki. Ważne, żeby było czysto, cicho i bezpiecznie
odpowiedź 19 września 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+21 głosów
Na pewno nie szalej ;-)) Przygotuj łóżeczko i wszystkie niezbędne rzeczy dla maluszka. Dobrze żebyś miała większość  na wyciągnięcie ręki żeby w trakcie przewijania na przewijaku można było sięgnąć po nie.
odpowiedź 19 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+19 głosów
spokojne kolory, praktyczne mebelki, łóżeczko jakaś komódka jeśli jest możliwość to przewijak, lampeczka nocna, rolety, jak naj mniej pierdułek które zbierają kurz jakiś fotel aby móc wygodnie nakarmić dziecko
odpowiedź 20 września 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+20 głosów
dla noworodka tak naprawde wystarczy ze bedzie cieplo dostanie jesc i bedzie mial sucho-to sie liczy, a nie jaki ma pokoik :) pamietaj za 3 lata wtedy to moze i bedzie mialo swoje zdanie i potrafilo pwoiedziec co chce, teraz w pokoiku musi byc Wam wygodnie-dobre miejsce na przewijanie, dobre i wygodne do karmienia, wiadomo ze bezpieczne i czyste. Ale nic szczegolnego nie usi w nim byc :)
odpowiedź 21 września 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+20 głosów
dobrym kolorem jest zielony uspakaja albo inne spokoje pastelowe kolory ciepłe nie zimne :) łóżeczko przewijak rolety żaluzje zasłony na okna jakaś szafeczka szufladki dobrze zostawić dużo miejsca nie ma co zagracać pokoiku i tak szybko się zapełni:)
odpowiedź 22 września 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+21 głosów
ma być przede wszystkim bezpiecznie, praktycznie, ogólny wystroj jak i kolorystyka powinien być stonowany, spokojny, nie męczący dla oczu. nie warto kupować zbędnych gadżetów za wczasu, ale to co jaważniejsze, wygodne łóżeczko, najlepiej z 3 stopniową regulowaną wysokoscia materaca, jakis mebel na ubranka, kosmetyki, jeśli planujesz kąpać w pokoju dobrze sprawdza się wanienka ze stalażem, miejsce do przewijania, przewijak, może fotel do karmienia, lampka nocna i termometr na ścianie:)
odpowiedź 8 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+17 głosów
przygotować rzeczy da dziecka kosmetyki ubranka łóżeczko itp i posprzątać ważne jest żeby w pokoju dziecięcym było czysto
odpowiedź 24 października 2013 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+16 głosów
pokoik na początku praktycznie i bezpiecznie
odpowiedź 3 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...