Refluks żoładkowy?

Cierpi na refluks któreś z dzieci, lub Wy macie to schorzenie? Czym sie to obajwia, co powinno nas niepokoić?
pytanie zadane 10 stycznia 2014 w Noworodek przez użytkownika hkama (38,207)

12 odpowiedzi

+3 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Od samego początku miałam podejrzenie u małego refluks w wieku 2 miesięcy poszłam do pediatry i kazała mi dawać nutriton do mleka taki zagęszczacz bo mały chlustał nie mógł spać bo mleczko cofało się nawet po 2 godz. od karmienia. Pani doktor powiedziała że może być refluks i jeśli to nie pomoże trzeba będzie zrobić badania no i zabieg, bardzo mnie to przestraszyło więc ten zagęszczacz podawałam do 6 miesiąca od ponad tygodnia zaprzestałam i o szczęście wszystko jest ok....Zastanawia mnie czy jak bym od razu zrobiła to badanie i wyszło że coś tam jest źle to mały by miał ,,grzebane,, w gardełku, myślę że po prostu nie wszystkim maluszkom wszystko się od razu wykształca i warto choć troszkę zaczekać i spróbować innych metod ale to tylko moje zdanie...
odpowiedź 12 marca 2014 przez użytkownika ewkavip (9,285)
wybrane 30 listopada 2014 przez użytkownika hkama
Wiem, że takie dzieci powinno się do spania układać trochę wyżej. Zapobiega się tym samym cofania treści żołądkowej. Dzieci z refluksem bardzo prężą się po jedzeniu. Ja też podejrzewałam u mojego syna refluks, ale po czasie przestał ulewać więc może nic takiego nie miał. Czasami warto zaczekać, ale trzeba być bardzo ostrożnym.
+3 głosów
ja dokładnie nie wiem ale na pewno w internecie można sporo znależć na ten temet
odpowiedź 12 stycznia 2014 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+3 głosów
Wiem, ze i internecie jest sporo takich informacji, ale i tak dzieki za sugestię. Od pani pediatry też dostałam sporo informacji na ten temat, jednak wiedza rodziców, czy dorosłych którzy cierpia na to czy inne schorzenie jest czesto dużo bardziej przydatna niż sucha teoria, w której czasami mozna sie pogubić i opacznie zrozumieć.
odpowiedź 15 stycznia 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
+3 głosów
nie na szczęście nie miałam z tym do czynienia
odpowiedź 19 stycznia 2014 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+3 głosów
to chyba jest cofanie się treści żołądkowych do przełyku, gardła, ale dokładnie nie wiem, nie znam nikogo kto to ma.
odpowiedź 30 stycznia 2014 przez użytkownika bozena (55,908)
+2 głosów
U nad objawiało się to cofaniem pokarmui ddość sporym ulewaniem pokarmu nawet do dwóch godzin po posiłku
odpowiedź 8 stycznia 2015 przez użytkownika mama_28 (59,613)
+2 głosów
nie , nie cierpiala moja corka na to
odpowiedź 10 lutego 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
+2 głosów
Synek bardzo dużo ulewał od początku, teraz jeszcze trochę też. Ale ewidentnie to od prężenia się.Napinał się i ulewał. Nie podejrzewałam nigdy refluksu.
odpowiedź 25 lutego 2015 przez użytkownika brzoza1126 (51,913)
+2 głosów
jak mały się urodził miał takie objawy ale nie wiem czy to był refluks
odpowiedź 20 maja 2015 przez użytkownika Lara5 (36,001)
+1 głos
Moje dziecko na szczęście nie ma refluksu. Objawy i przebieg:
Refluks żołądkowo-przełykowy i ulewania są stanem całkowicie fizjologicznym u niemowląt. Między 2 i 8 miesiącem życia ulewa 50% wszystkich niemowląt i w większości przypadków nie wymaga to leczenia. Ulewaniom w tej grupie wiekowej sprzyja fizjologicznie niższe ciśnienie oraz skrócenie zwieracza znajdującego się pomiędzy żołądkiem a przełykiem. Utrzymywanie się nasilonego refluksu żołądkowo-przełykowego lub ulewań w wieku powyżej 12 miesięcy wymaga większej uwagi, może bowiem świadczyć o chorobie.
Refluks żołądkowo-przełykowy daje zwykle typowe objawy:
- ulewania,
- wymioty,
- zgaga,
odbijania, ale może też przebiegać w postaci utajonej.
Postać utajona objawia się np. nawracającymi objawami ze strony układu oddechowego, krztuszeniem się, zaburzeniami połykania, drażliwością dziecka lub niedokrwistością.
Konsultacji z lekarzem wymagają ulewania bardzo nasilone, nie ustępujące z wiekiem, a zwłaszcza ulewania związane z takimi innymi objawami jak: słabe przyrosty masy ciała, wymioty z krwią lub żółcią, zachłystywanie się połykanym pokarmem. Niepokojące jest każde utrzymywanie się objawów refluksu żołądkowo-przełykowego u dziecka powyżej 12-15 miesiąca życia, jak również pojawienie się objawów u dziecka w tym wieku, które wcześniej było zdrowe.
Długotrwały refluks żołądkowo-przełykowy może doprowadzić do zapalenia przełyku, wymagającego intensywnego leczenia. Podejrzenie refluksu żołądkowo-przełykowego powinny też wzbudzać niewyjaśnione objawy ze strony układu oddechowego, takie jak napady świszczącego oddechu, kaszlu, duszności, przewlekła chrypka i nawracające zapalenia krtani.
odpowiedź 11 stycznia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...