Jak wysoką dzieci mogą mieć gorączkę?

pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w Inne przez użytkownika reginka (13,694)

2 odpowiedzi

0 głosów
Mogą mieć wysoka nawet 40
odpowiedź 5 października 2016 przez użytkownika aksamitna1 (112,307)
0 głosów
Jeśli chodzi o gorączkę u dzieci (tych starszych) to wygląda to tak:
37,2ºC - 38,0ºC – stan podgorączkowy
38ºC – 38,5ºC – umiarkowana gorączka
powyżej 38,5ºC – wysoka gorączka
powyżej 40ºC – potrzebna pilna konsultacja lekarska
Co do malutki dzieci - niemowlaków, to u nich temperatura może się wahać w granicach 36,6 do 37,5ºC a za gorączkę przyjmuje się temperaturę 38ºC. Trzeba pamiętać, że gorączka 'lubi się zwiększać"  w godzinach wieczornych.
informacje wzięłam stad: https://zdrowie.enel.pl/kategoria,64-zdrowe-dziecko.html
odpowiedź 3 stycznia 2017 przez użytkownika pnąca (184)
Gorączka u dziecka sprawia że rodzice są nerwowi i tracą zdrowy rozsądek. Jak powinno się prawidłowo mierzyć temperaturę u dziecka?  W przypadku tradycyjnego termometru pediatrzy zalecają, by dzieciom mierzyć temperaturę w odbytnicy, bo taki pomiar jest najdokładniejszy. Musi on trwać ok. 2 minut. Przed pomiarem końcówkę termometru trzeba posmarować wazeliną i wsuwać ją bardzo powoli, ostrożnie. Starszym dzieciom, powyżej pięciu lat można wkładać termometr pod pachę lub do buzi. Należy pamiętać, by nie mierzyć w ustach zaraz po wypiciu przez dziecko gorącego napoju. Musimy też uwzględnić że najwyższa temperatura jest w pupie, niższa pod pachą. Temperatura mierzona w jamie ustnej jest wyższa o 0,3ºC, a w odbytnicy – o 0,5ºC od mierzonej w tym samym czasie pod pachą. Lekarze raczej nie polecają mierzenia temperatury w uchu.
Oczywiście najwygodniej stosować termometry bezdotykowe. Są one jednak nieco droższe od tradycyjnych https://mednova.pl/termometry-bezdotykowe-skanujace-do-gabinetu/# .
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...