"Laktoterror" co o tym myślicie?

Jesteście zagorzałymi zwolenniczkami, przeciwniczkami karmienia piersią, a może macie do tego stosunek bardziej zdystansowany?
pytanie zadane 16 stycznia 2016 w Inne przez użytkownika inreii (130,573)

8 odpowiedzi

+2 głosów
Jestem zwolenniczką KP, ale z dystansem do sprawy. Sama uważam, że KP ma mnóstwo usow i źle czułabym się rezygnując z tej metody karmienia, synka karmiłam przez 8 miesięcy. Jestem jednak daleka od oceniania decyzji innych mam odnośnie karmienia, nikogo nie mam też zamiaru terroryzować czy choć przekonywać...

Laktoterror to niestety bardzo powszechne zjawisko ostatnio, o KP i jego konieczności trąbi telewizja, internet, radio, lekarze, a nic się niestety nie robi, by kobietom naturalne karmienie ułatwić... Gdyby zamiast na kampanie różne organizacje wyłożyły kasę na otwarcie bezpłatnych poradni laktacyjnych dla kobiet, które mają problemy z początkiem karmienia, zapewne więcej byłoby mam decydujących się na podawanie cyca...
odpowiedź 16 stycznia 2016 przez użytkownika danio (60,992)
+1 głos
Mam dystans do karmienia piersią ponieważ nikomu nie wolno nic narzucać na siłę. Każda z Nas ma prawo wyboru i niech ten wybór zostanie uszanowany przez inne osoby.
odpowiedź 18 stycznia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+2 głosów
jak już wspomniałam w poprzednim  pytaniu, ja osobiście karmiłabym do roczku, gdybym miała pokarm, nie dłużej. ( a miałam go na 4, 5 miesięcy) każdy robi jak uważa, jeśli ktoś chce karmić 2 lata jego sprawa.
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+3 głosów
Dla mnie troche dziwne. Karmiłam obydwoje piersią bo chciałam. Dziwi mnie jak ktos nie chce albo po kilku próbach się poddaje. Kobiety od zawsze karmily i od zawsze mialy co niektóre z tym problem. A tu niby krzycza ze KP zdrowe itp itd, a w redtauracji, galerii czy stacji wymaga sie aby kobieta poszła karmić do toalety. A sam nikt nie chciałby jesc w kiblu.
odpowiedź 2 lutego 2016 przez użytkownika daracz (48,398)
+2 głosów
Jestem zwolenniczkom i jak jest możliwość to zachęcam.
odpowiedź 2 lutego 2016 przez użytkownika pink086 (69,232)
+3 głosów
Uważam, że każdy ma prawo wyboru. Karmiłam długo, bo mogłam, było nam tak wygodnie (bez butelek, smoczków, wyparzania, podgrzewania, wstawania w nocy), nikomu nie przeszkadzało. Dla nas miało to same korzyści. Mimo, że musiałam z powodu zapalenia żył na 2 tygodnie zaprzestać podawania dziecku pokarmu jakoś przetrwałam, odciągałam, bo mi zależało. Mała miała dopiero 2 tygodnie. I udało się, karmiłam potem naturalnie. Mała przybierała na wadze, była spokojna, najedzona, dobrze się rozwijała, nie chorowała.
Ale to sprawa indywidualna. Niektóre mamy są uprzedzone, od razu nie chcą, mówią, że nie mają pokarmu lub jest wodnisty, itp. I też trzeba to uszanować.
Jeśli zaś chodzi o karmienie - jeśli tylko jest dyskretne, nie epatuje nagością i w ogóle, to co komu przeszkadza? Można się podczas karmienia zasłonić, odwrócić, okryć delikatnie pieluszką, znaleźć ustronne miejsce.
odpowiedź 28 lutego 2016 przez użytkownika JoannaMamaLenki (1,813)
0 głosów
Karmienie piersią jest najlepsze dla malucha ale nie każda mama może sobie na to pozwolić
odpowiedź 25 kwietnia 2016 przez użytkownika fabianek13 (6,641)
+1 głos
Każda mama powinna bez obawy wybrać sposób karmienia swojego dziecka. Nie wolno jej narzucać niczego.
odpowiedź 22 maja 2016 przez użytkownika bst (46,816)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...