czy u was w szkołach również są organizowane przedstawienia z okazji dnia babci i dziadka?

w naszej szkole co roku są organizowane przedstawienia dla dziadków + poczęstunek. Jestem z tego bardzo zadowolona, każda klasa coś przedstawia, dzieci podają swoim dziadkom ciasto, starsze klasy robią kawę/herbatę...Ogółem sympatyczna sprawa. W tym roku usłyszałam głosy, że takie imprezy nie powinny być organizowane, że nie wszyscy mają dziadków albo mieszkają zbyt daleko, żeby móc dojechać na ten jeden dzień.
Dodam, że dziadek mojej córki też mieszka daleko, na dodatek pracuje, a jednak może wziąć wolny dzień i przyjechać   na te parę godzin - kwestia dogadania.
A jak jest waszym zdaniem? Powinniśmy ograniczyć się do zwykłej laurki, czy zostać przy przedstawieniu i poczęstunku?
I jak jest w waszych szkołach/ przedszkolach?
pytanie zadane 15 stycznia 2016 w Powyżej 4 lat przez użytkownika inreii (130,573)

12 odpowiedzi

+4 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
W przedszkolu, a teraz w szkołach mojej córki są organizowane przedstawienia i koncerty dla babć i dziadków. Uważam, że to bardzo miłe i pożyteczne. Każdy dziadek czy babcia z radością popatrzą na recytującego/ śpiewającego/ grającego wnuczka, a jeśli przy tym jest mały poczęstunek, to super. Właśnie dla tych, co mają daleko, to myślę że łyk ciepłej kawy lub herbaty i ciasto to fajna sprawa. Moi rodzice też pracują, ale zawsze staramy się z wyprzedzeniem poinformować ich, kiedy będzie taka impreza i jeszcze nigdy nie odmówili (a chodzą i do szkoły podstawowej i do muzycznej mojej córki). Oni zadowoleni, radośni, uśmiechnięci i dumni z wnuczki, a mała szczęśliwa, że mogła się popisać.
odpowiedź 15 stycznia 2016 przez użytkownika JoannaMamaLenki (1,813)
wybrane 16 stycznia 2016 przez użytkownika inreii
+3 głosów
Według mnie zawsze znajdzie się ktoś, kto się do czegoś przyczepi... Według mnie taka "imprezka" dedykowana dziadkom to super sprawa, pamiętam jeszcze, jak moje babcie cieszyły się mogąc przyjść do mojego przedszkola czy szkoły, wysłuchać wierszyków, dostać laurkę...
Oczywiście rozumiem rację rodziców tych dzieciaków, które rzeczywiście nie mają dziadków, ale w takiej sytuacji zawsze można się dogadać, by takiego dziecka nie angażować w występ, jeśli nie będzie chciało...
odpowiedź 15 stycznia 2016 przez użytkownika danio (60,992)
+5 głosów
Zapomniałam - w kwestii "Jeśli dziecko ma dziadków daleko lub nie mogą dojechać": raz nie byłyśmy pewne, czy ukochana babcia i dziadziuś dojadą na czas z ważnego spotkania. Wtedy, żeby dziecku nie było przykro zaprosiłyśmy jej nianię - może to nie babcia, ale też przecież jedna z najbliższych dziecku osób (wychowuję małą sama i niania była dla nas aniołem). Oklaskiwała równie mocno jak dziadkowie (na szczęście przybyli na czas).
Myślę, że można zaprosić nianię, starszą sąsiadkę, która się czasem dzieckiem zajmuje, jakąś ciotkę. Ważne, by była to osoba bliska dziecku. Można wytłumaczyć, że np. babcia nie może dojechać, dzieci rozumieją takie rzeczy.
odpowiedź 15 stycznia 2016 przez użytkownika JoannaMamaLenki (1,813)
+3 głosów
fajna sprawa zawsze zamiast babci może przyjść np. zaprzyjaźniona starsza ciocia
odpowiedź 15 stycznia 2016 przez użytkownika marzena38 (55,162)
+2 głosów
zawsze znajdzie się ktoś komu nie pasuje dana sytuacja. świętowanie dnia babci i dziadka to super sprawa, cieszą się zarówno dziadkowie bo wiedzą recytujące i śpiewające wnuczęta, a i wnuczęta też mają wiele radości bo jest uroczyście, jest apel, poczęstunek, czas z dziadkami. ja jestem jak najbardziej ZA !!! u nas jest część artystyczna, a potem wszyscy wspólnie biesiadują, przy ciastkach i soczku, poczęstunek przygotowują mamy, a część artystyczną panie nauczycielki.
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+3 głosów
W przedszkolu byly, a w szkole to juz nie ma.
odpowiedź 2 lutego 2016 przez użytkownika daracz (48,398)
+3 głosów
Mój synek jeszcze nie uczęszcza do przedszkola ale u mojej szwagierki córki w przedszkolu było organizowane przedstawienie z okazji dnia babci i dziadka. Teraz gdy już jest w podstawówce to nie było już takiego przedstawienia.
odpowiedź 2 lutego 2016 przez użytkownika pink086 (69,232)
+3 głosów
tak co roku są przedstawienia dla babci i dziadka a potem poczęstunek
odpowiedź 12 lutego 2016 przez użytkownika betty (3,498)
+1 głos
Za moich czasów kiedy to ja chodziłam do szkoły nie było poczęstunku dla babci i dziadka. Natomiast taka impreza odbywała się tylko w przedszkolu.
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+2 głosów
Jak ja byłam dzieckiem, to takie dni dziadków były w zerówce i przedszkolu.
odpowiedź 22 maja 2016 przez użytkownika bst (46,816)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...