Korzystał ktoś z usług dietetyka?

Byłyście zadowolone z rezultatów?
Jak to wyglądało cenowo?
pytanie zadane 12 stycznia 2016 w Inne przez użytkownika inreii (130,573)

7 odpowiedzi

+2 głosów
Moja przyjaciółka od dłuższego czasu zmagała się (domowymi metodami) ze sporą nadwagą, ale nic z tego nie wychodziło, mimo, że dużo ćwiczyła. W końcu wybrała się do dietetyczki, za wizytę zapłaciła coś koło 100 zł. Ale było warto, bo po przejściu na zalecaną dietę jej waga rzeczywiście zaczęła spadać. Nie powiem, żeby dziś wyglądała jak chudzinka, ale z pewnością rezultaty widać, bo jej wygląd stał się po prostu zdrowszy, kumpela twierdzi też, że dzięki diecie poprawiło się jej ogólne samopoczucie, mimo, że na początku było trudno bo bardzo kocha słodycze... :)
odpowiedź 12 stycznia 2016 przez użytkownika danio (60,992)
100 zl za wizytę i poradę czy za ustalenie diety? I jaka to była dieta? Tygodniowa, dwutygodniowa czy może miesięczna?
Ok. 100 zł kosztowała wizyta, na której od razu została ustalona dieta. A co do tego jaka dieta - dietetyczka powiedziała wyraźnie, że najlepiej na stałe, tym bardziej, że akurat ta przyjaciółka od małego ma duże skłonności do tycia... Myślę, że to nie była dieta rygorystyczna, a po prostu przejście na bardziej zdrowe odżywianie, bo dietetyczka udzieliła porad co do ilości i objętości posiłków, sposobów gotowania i produktów, których należy unikać... Nic specjalnego. W tym przypadku pomogło, może przez to wystarczyła jedna wizyta.

Dodam jeszcze, że jesteśmy obie z raczej małego miasta, podejrzewam jednak, że w większych ceny porad mogą być wyższe.
No u nas wizyta z porada tez kosztuje kolo 100 zl, ale dieta... np. 2 dwutygodniowe jadlospisy - za ich ustalenie ok. 350...
+3 głosów
sama wizyta i ustalenie diety to pikuś , najgorzej to się stosować i gotować , produkty są drogie
odpowiedź 13 stycznia 2016 przez użytkownika marzena38 (55,162)
z tego co się dowiadywałam jest możliwość ustalenia diety pod potrzeby i możliwości pacjenta ;)
Uważam, że jeśli ktoś ma sporo kilogramów do stracenia to oprócz dużej ilości sportu nad którą powinien sie skupić należałoby wlasnie iść od dietetyka po ustalenie dobrzego rozkładu posiłków. Oczywiście wiem, że dietetyk do najtańszych nie należy więc można też zlecić w internecie ułożenie takiej diety, np: http://oferia.pl/zlecenia/zdrowie-uroda
jest taniej a taka odpowiednia dieta duzo ułatwia.
+2 głosów
znajoma mojej cioci korzystała, schudła dużo, ale gdy potem jadła znów po swojemu to przytyła ponownie ...
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+1 głos
Nie wiem nie byłam jeszcze na takiej konsultacji ale by się bardziej u mnie motywacja przydała. ZObaczymy.
odpowiedź 2 lutego 2016 przez użytkownika pink086 (69,232)
0 głosów
Kusi mnie skorzystać z usług http://www.naturhouse-polska.pl/ ale nie wiem czy mi pomogą bo nie mam nadwagi. Słyszałam od znajomych same dobre opinie. Kumpela korzystając z ich usług schudła 15 kg.
odpowiedź 21 kwietnia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
0 głosów
Pracowałam w centrum dietetycznym i niestety najważniejsze jest przestrzeganie zaleceń dietetyka oraz w miarę możliwości ruch. Porada z rozpisaną dietą kosztowała w granicach 100 -150 zł.
odpowiedź 22 maja 2016 przez użytkownika bst (46,816)
0 głosów
nie ma kasy na to a chciałabym
odpowiedź 12 czerwca 2016 przez użytkownika anna28 (17,780)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...