Jakie są objawy toksoplazmozy?

związane z odpowiedzią na: jak uniknąć zakażenia toksoplazmozą?
pytanie zadane 23 sierpnia 2015 w Ciąża - II trymestr przez użytkownika Zielonomi (114,810)

6 odpowiedzi

+3 głosów
"Choroba może wcale się nie ujawnić, dlatego świadomość ludzi bywa nierzadko mała. Jest to bardzo podstępna choroba i dlatego potrafi zaatakować w najmniej oczekiwanym momencie. Objawić się może np. powiększonymi węzłami chłonnymi, typowymi objawami grypopodobnymi – podwyższona temperatura ciała, drżenie ciała, bóle mięśni i stawów, ogólne osłabienie organizmu, ale również np. zapaleniem płuc, mięśnia sercowego, węzłów chłonnych lub stanami zapalnymi oczu.

Chorobę można podzielić ze względu na jej umiejscowienie, jak np. toksoplazmoza węzłowa, toksoplazmoza gałki ocznej, toksoplazmoza uogólniona, oraz ze względu na sposób zarażenia, wtedy mówi się o toksoplazmozie nabytej lub wrodzonej. Ta ostatnia obejmuje zarażenie płodu przed chorą matkę."https://parenting.pl/portal/objawy-toksoplazmozy
odpowiedź 27 sierpnia 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
+2 głosów
i wszystko jasne
odpowiedź 24 września 2015 przez użytkownika Sktzacik (100,686) 1 zgłoszenie
+3 głosów
zgadzam się z tym co inreii napisała
odpowiedź 24 września 2015 przez użytkownika cezary (20,973)
+4 głosów
Moja żona nie miała tego problemu
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez użytkownika fikumiku (139,918)
+1 głos
Objawy zakażenia w 90% przypadków nie ma żadnych objawów. Czasami gorączka, ból głowy, powiększone węzły chłonne i wysypka.
Szczególnie zagrożeni
-  kobiety w ciąży
-  osoby z obniżoną odpornością
Rozpoznanie toksoplazmozy
Ujawnia obecność pierwotniaka - Toxoplasma gondii, specjalny test. Kobiety przed zajściem w ciążę i chorzy na AIDS powinny mieć ten test wykonywany rutynowo. Jednak test należy potwierdzić. Czasami wymaga to wielu specjalistycznych badań, włącznie z tomografią komputerową i biopsją mózgu. W toksoplazmozie ocznej niezbędne jest oczywiście oglądanie dna oka. Sumując powyższe badania z obrazem klinicznym, czyli objawami zgłaszanymi przez pacjenta i nieprawidłowościami stwierdzanymi w gabinecie lekarza, można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć bądź potwierdzić toksoplazmozę http://www.pfm.pl/baza_chorob/choroby-odzwierzece/toksoplazmoza---objawy-i-leczenie/511
odpowiedź 13 maja 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
0 głosów
Moja znajoma po wykryciu musiała leżeć całą ciążę na podtrzymaniu
odpowiedź 24 lipca 2016 przez użytkownika poniak (98,872)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...