Czym się kierować przy wyborze szpitala?

pytanie zadane 20 sierpnia 2013 w Ciąża - III trymestr przez użytkownika niezalogowany

49 odpowiedzi

+26 głosów
Jest kilka kryteriów, którymi przyszłe mamy najczęściej kierują się przy wyborze szpitala. Najważniejsze z nich to: wyposażenie szpitala, kwalifikacje personelu, opinie rodzących kobiet (zaczerpnięte najlepiej osobiście, a nie z Internetu),stosunek personelu do pacjentek, a także odległość od miejsca zamieszkania. Niektóre placówki można obejrzeć jeszcze przed porodem, czasem przy wybranych oddziałach prowadzone są także szkoły rodzenia – warto się do nich zapisać także ze względu na możliwość wcześniejszego zapoznania się z atmosferą szpitala. Ponadto prowadzone są różnego rodzaju rankingi – jeden z nich należy przykładowo do Fundacji „Rodzić po ludzku”.
odpowiedź 20 sierpnia 2013 przez użytkownika żabcia83 (1,479)
+25 głosów
dla mnie przy wyborze szpitala duze znczenie mial personel i opinie o nim-jaki maja stosunek do pacjentki i do dziecka, czy sluza pomoca. nie bez znaczenia bylo rowniez to, ze w szpitalu ktory wybralam dzieci odizolowane byly od odwiedzajacych, dzieki czemu mozna bylo uniknac zarazenia, odwiedzin bylo mnie a mloda mama miala wiecej czasu dla siebie i maluszka
odpowiedź 11 września 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+23 głosów
ja kierowałam się opiniami innych, tym czy lekarz do którego chodziłam pracuje w tym szpitalu , podejściem personelu do pacjentów, czystością oddziałów,
odpowiedź 12 września 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+27 głosów
Najlepiej kierować się opinią innych osób, ten kto rodził w danym szpitalu najlepiej może powiedzieć o sytuacji panującej .Warto wybrać się do szpitala żeby zobaczyć jak wyglądają sale porodowe, porozmawiać z personelem. Ja chodziłam do przyszpitalnej szkoły rodzenia gdzie dowiedziałam się wszystkiego o danym szpitalu.
odpowiedź 17 września 2013 przez użytkownika mama1 (3,610)
+23 głosów
Ja pojechałam tam, gdzie było najbliżej. Czy było ok? Nie narzekam, chociaz opinie są różne
odpowiedź 18 września 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+25 głosów
Ja zawsze uważałam że najlepiej jest rodzić w szpitalu gdzie pracuje lekarz prowadzący - zrobiłam tak przy obu ciążach. Dobrze żebys poznała opinie innych mam o szpitalach. Możesz tez wybrać się do szpitala w którym planujesz rodzić, popytać, pooglądać, porozmawiać z personelem. Zobaczysz jakie jest twoje pierwsze wrażenie i to tez może mieć wpływ na twój wybór.
odpowiedź 19 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+25 głosów
opiniami w internecie popytać znajomych to ważna kwestia coś o tym wiem
odpowiedź 22 września 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+26 głosów
ja uważam ze opinia innych to sprawa dyskusji, a już na pewno nie opinia z internetu, jeśli już to opinia tych które znamy. każdy ma inne wymagania i może inaczej ocenic warunki w szpitalu. ja kierowałam się tym... wlasciwie miałam tylko jeden szpital w miescie:) odleglosc ma wielkie znaczenie;) drugi mój porod postepowal bardzo szybko, dluga trasa odpadała:) urodziłam w 15 min:) ważne tez jest czy lekarz prowadzzacy pracuje w szpitalu, zawsze to ktoś znajomy:) i wie o co chodzi:)
odpowiedź 7 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+21 głosów
opiniami innych myślę że opieka jest najważniejsza i warunki też oczywiście
odpowiedź 23 października 2013 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+26 głosów
teraz możliwe są zwiedzanie oddziałów położniczych można o wszystko zapytać .Nie ma co nawet iść za własnym lekarzem bo jest fajny .Musi być blisko i muszą być bardzo dobre warunki i widocznie dobry sprzęt NOWOCZESNY
odpowiedź 24 października 2013 przez użytkownika Estera (2,748)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...