Jak zapobiec powiększaniu się dziury ozonowej?

pytanie zadane 14 sierpnia 2015 w Inne przez użytkownika Kiwi (34,513)

5 odpowiedzi

+2 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
lodówki i inne urządzenia oddawać do punktów zbiorczych, nie wyrzucać na zwykłe śmietniki
wybierać dedozoranty nie zawierające freonów
starać się używać naturalnych nawozów (w rolnictwie)
wpajać nawyk dbania o środowisko

to jako zwykły człowiek może postarać się każdy.
odpowiedź 14 sierpnia 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
wybrane 14 sierpnia 2015 przez użytkownika Kiwi
+2 głosów
Dziura ozonowa to mit
odpowiedź 14 sierpnia 2015 przez użytkownika Zielonomi (114,810)
+1 głos
Chyba obecnie to już niemożliwe.
odpowiedź 20 września 2015 przez użytkownika invi (28,133)
0 głosów
Zapobieganie powstawaniu i powiększaniu się dziury ozonowej powinniśmy zacząć od nas samych i naszego najbliższego otoczenia. Robiąc zakupy w sklepach drogeryjnych i chemicznych powinniśmy być świadomi tego co kupujemy i unikać produktów zawierających związki freonowe tak szkodliwe dla naszego środowiska. Obecnie są na rynku kosmetyki w kulce lub sztyfcie, gdzie nie występują związki szkodliwe i takie powinniśmy kupować. Inną bardzo ważną kwestią jest odpowiednia eksploatacja i prawidłowe pozbywanie się urządzeń chłodniczych. Gdy nam się zepsuje lodówka, nie wyrzucajmy jej przed kontener lecz zawieźmy do sklepu z gospodarstwem domowym, oni najlepiej zutylizują zepsuty sprzęt unikając tym samym zanieczyszczenia środowiska.
Nie wszystko zależy od nas samych, wiele do powiedzenia mają miejscowe władze, które odpowiednimi ustawami i prawami mogą odgórnie zakazać produkcji przedmiotów zawierających freon lub nakazać odpowiednią eksploatację i składowanie zużytego sprzętu chłodniczego. Obecnie jest zawartych wiele ustaw i paktów międzynarodowych, które nakazują zmniejszyć lub całkowicie zakazać produkcji kosmetyków i urządzeń zawierających freon. Pierwsza ustawa międzynarodowa ograniczająca produkcję freonu została zawarta w formie Paktu Montrealskiego i podpisało ją 31 państw, w tym również Polska. Nasz kraj jest również członkiem Konwencji Wiedeńskiej od 1990 roku, która całkowicie zabrania produkcji związków freonowych i importu urządzeń z zagranicy zawierających freon. Pomimo dużych starań władz państwowych jeszcze nie wszystkie państwa przystąpiły do międzynarodowej Konwencji Wiedeńskiej i zabroniły produkcji freonu. Jednak z biegiem lat coraz więcej krajów decyduje się na ten krok, czego wynikiem jest zwiększona troska i ochrona środowiska naturalnego Ziemi.
odpowiedź 9 listopada 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
0 głosów
Raczej już nie da rady.
odpowiedź 31 maja 2016 przez użytkownika bst (46,816)
0 głosów
odpowiadam tym - którzy pisza ze smierc, nie ma ratunku itp
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/dziura-ozonowa-mocno-sie-zmniejszyla-mozemy-dozyc-jej-uzdrowienia,206443,1,0.html

nie mówie ze wygralismy ale moze idziemy w dobrym kierunku??
odpowiedź 20 września 2016 przez użytkownika niezalogowany
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...