Czy można przeciwdziałać alergii?

W jaki sposób?
pytanie zadane 13 sierpnia 2015 w Inne przez użytkownika aagnieszkaa1 (24,282)

5 odpowiedzi

+2 głosów
"Ryzyka nie da się wyeliminować. Można je zmniejszyć odpowiednią dietą. Niektóre mamy stosują dietę hipoalergiczną już w ciąży. Jednak jak dotąd, badania nie potwierdziły, że zmniejsza to ryzyko wystąpienia alergii u dziecka. Za to kobiecie grozi niedoborami składników odżywczych.
Najlepiej, by dziecko na początku było karmione naturalnie. Mleko mamy, wspomagając dojrzewanie układu pokarmowego malucha, sprawia, że staje się on bardziej odporny na alergeny."
odpowiedź 14 sierpnia 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
+1 głos
Nic nie zrobisz większość jest uwarunkowana genetycznie
odpowiedź 15 sierpnia 2015 przez użytkownika Zielonomi (114,810)
+1 głos
Jeśli jest to zakodowane, to nie można.
odpowiedź 20 września 2015 przez użytkownika invi (28,133)
+1 głos
chyba nie da się przeciwdziałać
odpowiedź 21 września 2015 przez użytkownika cezary (20,973)
0 głosów
Najlepszym lekiem jest unikanie substancji uczulającej lub drażniącej. Im dłużej skóra ma kontakt z alergenem, tym trudniej wyleczyć chorobę. Miejscowo stosuje się preparaty steroidowe (z przepisu lekarza). Postać leku zależy od rodzaju i lokalizacji wyprysku. Na sączące się rany wskazane są środki w aerozolu, mleczka i kremy. W przypadku rogowacenia i łuszczenia się skóry najlepsze są maści. Jeśli zmiany występują na głowie, lekarz wybiera preparaty płynne. Jeżeli dołączyło się zakażenie bakteryjne, potrzebne są też leki odkażające, a nawet antybiotyki. Często terapię wspomaga się doustnymi lekami antyalergicznymi (Allertec, Alerzina, Lirra Gem, Zyrtec, Claritine) oraz preparatami działającymi miejscowo (Soventol, Flexiderm). Warto też stosować środki pielęgnacyjne do skóry wrażliwej (Linoderm Omega, Unibasis, Der-Med).Najlepszym lekiem jest unikanie substancji uczulającej lub drażniącej. Im dłużej skóra ma kontakt z alergenem, tym trudniej wyleczyć chorobę. Miejscowo stosuje się preparaty steroidowe (z przepisu lekarza). Postać leku zależy od rodzaju i lokalizacji wyprysku. Na sączące się rany wskazane są środki w aerozolu, mleczka i kremy. W przypadku rogowacenia i łuszczenia się skóry najlepsze są maści. Jeśli zmiany występują na głowie, lekarz wybiera preparaty płynne. Jeżeli dołączyło się zakażenie bakteryjne, potrzebne są też leki odkażające, a nawet antybiotyki. Często terapię wspomaga się doustnymi lekami antyalergicznymi (Allertec, Alerzina, Lirra Gem, Zyrtec, Claritine) oraz preparatami działającymi miejscowo (Soventol, Flexiderm). Warto też stosować środki pielęgnacyjne do skóry wrażliwej (Linoderm Omega, Unibasis, Der-Med).
Jeśli masz wrażliwą skórę albo skłonność do alergii kontaktowej:
unikaj prac domowych bez rękawiczek;
nie noś sztucznej biżuterii, chroń skórę przed kontaktem z metalowymi guzikami, sprzączkami itp.;
nie noś ubrań z włókien syntetycznych ani wełny; l unikaj ciemnych kolorów – ciemne barwniki podrażniają skórę;
nie hoduj roślin, które mają właściwości drażniące, np. chryzantemy, tulipany, geranium, poisencja, filodendron, diffenbachia;
stosuj do mycia preparaty o pH obojętnym lub lekko kwaśnym (pH 5,5);
do pielęgnacji ciała używaj preparatów przeznaczonych do skóry wrażliwej lub uczuleniowej, które zmniejszają suchość skóry;
chroń skórę przed wiatrem, suchym i mroźnym powietrzem, słońcem.
odpowiedź 9 listopada 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...