Robicie sobie badania okresowe ?

Moja gin zleciła mi badanie piersi profilaktycznie  Mam już drugie skierowanie bo pierwsze olałam a teraz też jeszcze się nie zarejestrowałam Sama nie wiem dlaczego :/
Badacie się ???
pytanie zadane 22 marca 2015 w Inne przez użytkownika Lara5 (36,001)

20 odpowiedzi

+10 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Mnie ginekolog sam z siebie niestety nie zlecał badania piersi.
Wybrałam się sama gdy był w przychodni tydzień darmowych wizyt:)
Mimo wszystko radzę skorzystać zawsze człowiek może być spokojniejszy i świadomy czy,aby przypadkiem coś tam się nie dzieje...
odpowiedź 22 marca 2015 przez użytkownika Caterinia28 (6,317)
wybrane 24 marca 2015 przez użytkownika Lara5
+10 głosów
tak jeśli chodzi o ginekologa to chodzę regularnie.
odpowiedź 22 marca 2015 przez użytkownika marzena38 (55,162)
+8 głosów
Nie czekam na skierowanie, sama raz w roku robię cytologię i USG piersi. Jest to bardzo ważne, ponieważ tak rak szyjki macicy, jak i piersi wykryty we wczesnym stadium jest wyleczalny, więc radzę skorzystać ze skierowania i robić badania co roku. W końcu masz dla kogo żyć, prawda? :)
odpowiedź 22 marca 2015 przez użytkownika Zabapacyna (30,724)
Zaawansowany też może być wyleczalny... ;p Ile płacisz za USG piersi?
Gdyby był wyleczalny, nie umierałoby tyle kobiet w Polsce na raka piersi, czy raka szyjki macicy. Są to bardzo agresywne nowotwory, dające szybko wiele przerzutów.  Za USG piersi płacę ok. 80 - 90 zł, cytologię robię za free, skierowanie nie jest potrzebne :)
Tak wiem, że nie jest konieczne skierowanie. Drogo płacisz za usg piersi. Co do wyleczalności, twierdzisz, że wszystkie kobiety, które mają zaawansowany rak szyjki macicy umierają?! Statystyki mówią, co innego. Druga sprawa, cytologia wykaże zmiany nowotworowe, ale potem musisz odczekać swoje w kolejkach u lekarzy, po wyniki i w kolejce do szpitala... Myślę, że najlepszą profilaktyką jest ta, jaką zrobiła Angelina Jolie, a więc skoro w rodzinie był przypadek nowotworu, udajemy się do lekarza, który da nam skierowanie na badania genetyczne. Nie przeczę oczywiście, że cytologia jest niepotrzebna, ale sama w sobie nie chroni przed zachorowaniem... A bezpłatna przysługuje tylko raz na 3 lata, co dla mnie jest farsą.
Ja robię cytologię BEZPŁATNĄ raz w roku. Co do odpłatności za USG - to są uroki mieszkania w dużym mieście, tu wszystko jest drogie.
Jeżeli uważasz, że jedyną profilaktyką jest obustronna mastektomia oraz sterylizacja - Twój wybór. Ja wolę profilaktyczną cytologię i USG. Poza tym nie napisałam, że WSZYSTKIE kobiety, które zachorowały na raka piersi lub szyjki macicy muszą umrzeć, wtedy badania profilaktyczne byłyby niepotrzebne i jedyną metodą na uchronienie się przed śmiercią na te nowotwory byłyby Twoje radykalne metody, natomiast szanse na wyleczenie są znacznie większe w przypadku początkowego stadium.
Gdybym dowiedziała się, że mam ponad 80 proc. ,,szans" na to, że dostanę np. raka piersi, nie wahałabym się przy podejmowaniu decyzji o mastektomii. Ciekawe, że masz raz w roku bezpłatną cytologię. Na moim zaproszeniu pisało, że raz na 3 lata mi przysługuje...
Miałam robione usg tarczycy i jamy brzusznej, ale na NFZ. Widziałam cennik tych badań i było coś ok. 50 złotych, więc sądziłam, że usg piersi będzie też koło tego...
USG tarczycy również robię odpłatnie raz w roku i płacę tyle samo, co za piersi, masz więc tańszą przychodnię. Co do bezpłatnej cytologi raz w roku - badania robię zawsze w Centrum Onkologii, na wyniku jest napisane, że koleje badanie kontrolne mam zrobić za rok - za rok idę i robią mi, nie wiem dlaczego gdzieś indziej jest wykonywane raz na 3 lata.
+9 głosów
W planach mam cytologię... Ja dużo w tamtym roku wychodziłam się po lekarzach, bo chorowałam na tarczycę i szczerze mówiąc mam serdecznie dość igieł, lekarzy itepe. Cytologia nie ustrzeże nas przed rakiem, ale przynajmniej może wykryć go we wczesnym stadium. Więc planuję iść. W poprzednim tygodniu dzwoniłam się umówić, ale są jakieś kosmicznie odległe terminy.
odpowiedź 22 marca 2015 przez użytkownika marrika (29,451)
terminy są okropnie długo Jak w tamtym roku w lipcu się rejestrowałam do gin to mi mówi na grudzień ale mówię że kazała mi się gin zgłosić to mnie na sierpień wpisała
Ja dzwoniłam w marcu, to mi powiedzieli na sierpień...
+6 głosów
Miałam cytologię będąc w ciąży z tego co się orientuję kolejne badanie w kierunku raka szyjki macicy przypada za 3 lata. Nowotworu obawiam się tak samo jak ognia. U mnie w rodzinie bliscy krewni umierali na różnego typu nowotwory m.in. żołądka, mózgu, skóry, krtani, prostaty . Żaden z nich z tą chorobą nie wygrał. Wiec domniemam że jestem w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka.  Choć rak ,,spraw kobiecych" w mojej rodzinie nie wystąpił. To lepiej ,,dmuchać na zimne" i się badać. Badanie cytologiczne jest bezbolesne. Kobietki mamy swoje rodziny i dzieci dla nich warto żyć.
odpowiedź 23 marca 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
cytologię w ubiegłym roku miałam kilka razy robioną raz coś się nie spodobało musiałam powtarzać A i tak podobno w Polsce cytologia jest źle wykonywana ,ale robię
O matko, nie słyszałam, że źle jest wykonywana. Okropność!
Alexandra współczuję Ci. Ja też jestem w grupie podwyższonego ryzyka. Nieważne, jest jaki nowotwór był u członków rodziny, ważne, że był i dlatego liczy się profilaktyka.
+8 głosów
Rzadko mi się zdarza
odpowiedź 24 marca 2015 przez użytkownika efffciaa (59,752)
Dlaczego rzadko?
+7 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2015 przez użytkownika marrika (29,451)
Niestety rak to podstępna choroba.
to straszne ale teraz w ostatnim czasie to bardzo powszechne
+6 głosów
Tak raz w roku robue badania u ginekologa.
odpowiedź 1 kwietnia 2015 przez użytkownika mama30 (63,806)
+6 głosów
u mnie to normalna sprawa takie badania , trzeba dbać o siebie
odpowiedź 1 kwietnia 2015 przez użytkownika tedi69 (9,923)
+7 głosów
Mój ginekolog raz do roku robi mi cytologię i bada ręcznie piersi.
odpowiedź 1 kwietnia 2015 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...