Czy jesteście zadowolone z przedszkolanek? tak gdzie chodzą wasze dzieci do przedszkoli ?

U syna zmieniła się pani tzn jest tylko dwa razy w tygodniu i pracuje od niedawna Synek zaczął chodzić po dłuższej przerwie ale boję się że znów się zniechęci
Pani nie pozwala im się bawić samochodami ,bo jeżdzą sobie po sali , dwóch chłopców zbudowało sobie miecze i kazała to zepsuć bo tak się bawić nie będą ,takie dwa samochodziki też na korytarz wyniosła bo pewnie dzieci jeździły Dużo dzieciom zabrania a wiem że dzieci przyzwyczajone przecież do tych zabaw
pytanie zadane 21 marca 2015 w Powyżej 4 lat przez użytkownika Lara5 (36,001)

19 odpowiedzi

+12 głosów
Współczuję, ja jestem zadowolona. Nie mogę powiedzieć, że wszystko mi się podoba, ale jest ok. A próbowałaś porozmawiać z tą panią?
odpowiedź 21 marca 2015 przez użytkownika marrika (29,451)
jeszcze nie zawsze w biegu Chciałam usłyszeć relacje też innych rodziców Z jedną mamą rozmawiałam chwilę i opisała ją jednym słowem "okropna"
+13 głosów
Ja też nie jestem zadowolona z nauczycielek w przedszkolu córki, ale z innego powodu. Prac plastycznych jak na lekarstwo, zawsze tablica z pracami grupy córki albo świeci pustkami, albo wiszą te same prace przez miesiąc. Na pytanie: dlaczego?, panie odpowiadają, że część dzieci nie potrafi jeszcze pracować tak, jak one tego oczekują, więc czekają, aż dzieci będą na satysfakcjonującym poziomie. Jakoś w innych grupach dzieci pracują - być może z wydatną pomocą nauczycielek, ale jak nasze mają się nauczyć, jeśli się z nimi niewiele robi?
Nauka polega wyłącznie na nauce samoobsługi, tzn.: dzieci muszą same załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, panie nawet nie wchodzą do łazienki, żeby sprawdzić, czy dziecko sobie dobrze wytarło pupę, wobec czego moja córka kilka razy wróciła do domu w, przepraszam za dosłowność, obsranych majteczkach. Czym to grozi w przypadku dziewczynki? chyba nie muszę mówić. Dzieci muszą umieć same rozbierać się i ubierać, same jeść i pić, itp. Do tej pory córka nie nauczyła się w przedszkolu ani jednej cyferki, czy literki, sami musimy się tym zajmować. Jedyne czego dzieci się uczą, to dyscypliny, muszą umieć stać w szeregu, równiutko, nie gadać i być posłuszne. Takie podejście to musztra, tresura, a nie rozwój, zabijanie kreatywności.
odpowiedź 21 marca 2015 przez użytkownika Zabapacyna (30,724)
co do spraw łazienkowych to też jest nie za bardzo :/ Jedna dziewczynka chodziła tak cały czas bo zrobiła siku a przecież mogła zadzwonić do jej mamy i powiedzieć bo w tym przedszkolu to mamy są na miejscu a to chwila tylko . Jedna mama też mówiła że jej synek też dwa razy tak z brudnymi majteczkami wrócił Ale u was też rygor
+10 głosów
kiedy córka chodziła do przedszkola panie były miłe, ta przedszkolanka z opisanej sytuacji ma delikatnie mówiąc nierówno pod sufitem. porozmawiajcie z nią przecież to jest okres kiedy dzieci maja się bawić.
odpowiedź 22 marca 2015 przez użytkownika marzena38 (55,162)
+12 głosów
ja bardzo , mały pójdzie do tego samego przedszkola co starszy chodził
odpowiedź 24 marca 2015 przez użytkownika efffciaa (59,752)
+11 głosów
ja jestem zadowolona z przedszkola gdzie córka chodziła a i panie były miłe
odpowiedź 1 kwietnia 2015 przez użytkownika tedi69 (9,923)
+11 głosów
Mój syn gdy chodził do przedszkola uwielbiał bardzo swoje przedszkolanki (chodził 4 lata).Panie były bardzo miłe,robili bardzo dużo prac plastycznych,przedstawień,codziennie spacery,gdy było ciepło to chodzili na plac zabaw,spotkania ze strażakami,policjantami itd.,młodszy pójdzie do tego samego przedszkola.Jestem bardzo zadowolona.Może tamta przedszkolanka minęła się z powołaniem,moim zdaniem nie powinna pracować z dziećmi.
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
+10 głosów
No właśnie. U nas też widzę, że dzieci różnie reagują na różne panie - niektóre są uśmiechnięte, a na widok innych dzieci są zniechęcone (są częste zmiany).
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez użytkownika invi (28,133)
właśnie u nas też się ostatnio bardzo  zmieniały i co kolejna pani to normalnie coraz gorsza :/
+7 głosów
nie, u nas tak nie było. Panie były fajne, wymyślały dużo zabaw, byłam naprawdę zadowolona z nich. Strasznie szkoda, że macie taką "sztywną" tą przedszkolankę
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
+9 głosów
Niestety są takie przedszkolanki. Nic na to nie poradzisz chyba, że zmienią. Mam nadzieję, że trafię na fajną Panią przedszkolankę.
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez użytkownika pink086 (69,232)
+9 głosów
moja teściowa uczy w przedszkola więc nie ma wyboru
odpowiedź 17 czerwca 2015 przez użytkownika ania7563 (31,478)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...