Teściowa zrobiła cappucino 3-latce!

Ja nie pozwalam dziecku pić kawy. Jeśli już to oblizać może łyżeczkę (ale to tylko czasami). Teściowa ostatnio zrobiła małej cappucino w filiżance ... co o tym sądzicie? Ja się wkurzyłam,  a może przesadzam?
pytanie zadane 29 lipca 2014 w Inne przez użytkownika Joasia30 (8,236)

15 odpowiedzi

+7 głosów
Ja też bym się wkurzyła, tym bardziej że mówiłaś teściowej, że nie chcesz żeby piła.
odpowiedź 29 lipca 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
+7 głosów
Teściowa nie powinna robić nic zanim się cb nie zapyta. Niestety wiemy jakie są teściowe- wtrącają się nawet gdy tego nie chcemy i nie zapobiegniemy temu. Powiedzieć możemy, że się nam to nie podoba, ale czy nie zrobi tego drugi raz? Tego nie wiemy. Ach te teściowe....
Już jest po ptakach- dała to dała. Obserwuj dziecko czy nic się nie dzieje, bo nawet Cappucino ma  w sobie kofeinę.
odpowiedź 30 lipca 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+7 głosów
Moja teściowa była lepsza bo starszemu synowi jak był jeszcze młodszy to dawała zwykłą kawę bo twierdziła,że wszystkiego musi spróbować i mu się zachce.A we mnie się aż krew gotowała dobrze,że mieszkamy już sami chociaż drugiego syna wychowuję sobie po swojemu
odpowiedź 5 września 2014 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
szok, równie dobrze mogłaby wlać mu kieliszek wódki i powiedzieć, że dziecko wszystkiego musi spróbować. Jak ja nieznoszę dziadków wtrącających się w wychowanie maszych dzieci i samodzielnie podejmujących takie decyzje.
+6 głosów
w szoku jestem
sama uwielbiam kawę, ale nie wszystko jest dla małych dzieci i nie pozwalam dawać takich rzeczy dziecku. tak samo nie toleruję łyczka piwa u kilkulatka czy tylko samej pianki. nie i już

ja czasami jak piję kawkę to małej robię spienione mleko i dosypuję kakao albo dolewam zobożówki. i mała wtedy się chwali, że ona też ma kawke :)
odpowiedź 5 września 2014 przez użytkownika Judyta (3,908)
+6 głosów
oj była by awantura jak nic
odpowiedź 5 września 2014 przez użytkownika aniunia811 (48,406)
+6 głosów
oj czasem tak  jest ,że mamy ,teściowe czy nawet mężowie karmią nasze dzieci czym nie powinny , zwróciłabym uwagę jeśli był to pierwszy raz , jeśli by się powtórzyło pewnie zrobiłabym awanturę, moja teściowa kiedyś mojemu synowi 3 letniemu dała makaron z sosem grzybowym z lasu do dziś pamiętam jak się na nią darłam ,ze jest nieodpowiedzialna, teściu trzymał mojej strony chyba tak ją wystraszyłam ,że nigdy już nie zrobiła tak.
odpowiedź 13 grudnia 2014 przez użytkownika mama30 (63,806)
+6 głosów
jeśli mówiłaś ze nie można dawac twojemu dziecku kawy to powinna to uszanować. jeśli to zdarzyło się raz to ok, wybaczamy, ale jak by mi zrobiła taki numer drugi raz to już bym ją porządnie upomniała ;-)
odpowiedź 15 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+5 głosów
Ja bym się zdenerwowała, a z teściową przeprowadziłabym stanowczą rozmowę na ten temat.
odpowiedź 1 kwietnia 2015 przez użytkownika marrika (29,451)
+5 głosów
Nie przesadzasz ja bym powiedziała małej że babcia chce ją otruć i że z tego powodu nie ma pić cappucino od niej. Oczywiście babcia by usłyszała wykład dot. picia kawy.
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+6 głosów
nie, nie przesadzasz. Wściekłabym się na twoim miejscu. Może spróbuj podstawiać małej kawę inkę, żeby więcej nie doszło do takiej sytuacji, albo kakao. Wytłumacz córce, jakie napoje są dla niej, pokarz gdzie stoją w kuchni i powiedz że od innych może się rozchorować (szczególnie od babcinej kawuni)... Z teściową też powinnaś porozmawiać ale jak dla mnie wszystkie teściowe są w wieku kiedy już nic nie da się im przetłumaczyć
odpowiedź 25 lipca 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...