Jakie jest Wasze zdanie o szczepieniach ochronnych? Szczepicie?

pytanie zadane 7 stycznia 2014 w Inne przez użytkownika iris08 (5,252)

24 odpowiedzi

+9 głosów
ja szczepiłam tylko tymi refundowanymi, zadnych dotakowych nie .
odpowiedź 7 stycznia 2014 przez użytkownika bozena (55,908)
+9 głosów
szczepie ale zdanie mam mieszane
odpowiedź 7 stycznia 2014 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+8 głosów
Nie wyraziłam zgody na szczepienia w szpitalu. Pierwszy raz zaczepiłam malucha po ukończeniu 3go miesiąca szczepionką 6cio składnikową. Trzecią jej powtórkę zaliczyliśmy teraz, gdy ma 1,5 roku.
 Nie zgodziłam się na szczepienia MMR, bo mały jest uczulony na jajko i nie może go jeść, więc tym bardziej nie zgodzę się na podanie mu szczepionki wyprodukowanej na jajku - moim zdaniem ryzyko powikłań po czepieniu jet tu niewspółmiernie wyższe niż ryzyko złapania odry, świnki czy różyczki.
 Nie będę wykonywać żadnych innych szczepień z listy nieobowiązkowych zalecanych.
 Jako "odtrutkę", która może zredukować wystąpienie ewentualnych niepożądanych skutków po szczepieniu polecam lek homeopatyczny Thuja 9CH. Podaje się go po 5 rozpuszczonych w wodzie granulek codziennie przez 7 dni przed i 7 dni po szczepieniu. U mojego dziecka świetnie się sprawdził, bo po pierwszym szczepieniu dostał wysypkę, ale zbagatelizowaliśmy, bo zmagał się wtedy z alergią skórną. Po drugim szczepieniu był cały zsypany i bardzo bałam się trzeciej dawki, ale tym razem poza bardzo spuchniętą ręką po zastrzyku pojawiło się tylko kilka krostek.
odpowiedź 8 stycznia 2014 przez użytkownika niezalogowany
+11 głosów
Oczywiście, że szczepimy. A ludzie, którzy uważają, że nie warto bo szczepi się na choroby, które nie funkcjonują w społeczeństwie niech się zastanowią dlaczego! uważam, że warto i należy szczepić dzieci bo dzięki temu unika się epidemii wielu uciążliwych chorób. Nie należy także wierzyc tym, którzy strasza autyzmem ponieważ wszelkie badania na ten temat mówią, że nie ma związku między autyzmem a szczepionka.
odpowiedź 8 stycznia 2014 przez użytkownika madita79 (2,957)
+6 głosów
ja szczepie zwykłymi podstawowymi uważam że nie ma potrzeby innymi bo gdyby tak było to wszystkie były by bazpłatne
odpowiedź 8 stycznia 2014 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+8 głosów
Szczepimy, z dodatkowych wybraliśmy dla starszaka HIB, wtedy jezscze nie były w obowiazkowych, dla malucha na rotawirusy. Nie pochwalam całkowitej rezygnacji ze szczepień, odraczanie ok, całkowita rezygnacja jest dla mnie ignorancją ze strony rodziców.
odpowiedź 9 stycznia 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
+6 głosów
szczepimy ale bez tych dodatkowych
odpowiedź 19 stycznia 2014 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+6 głosów
moja kolezanka , zresztą nie jedna lecz nawet dwie , szczepiła na rotawirusy a dziecko i tak chorowało i było w szpitalu!! więc nie wiem o co chodzi? ja nie szczepilam. i nie cofnełabym tej decyzji.
odpowiedź 30 stycznia 2014 przez użytkownika bozena (55,908)
+6 głosów
Szczepię podstawowymi ale płatnymi mniej wkłuć i bólu,żadnych dodatkowych
odpowiedź 31 marca 2014 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
+6 głosów
Uważam, że każdy odpowiedzialny człowiek powinnien szczepić swoje potomstwo. W ten sposób chronimy siebie przed epidemią chorób i zwiększamy szanse przeżycia naszym dzieciom.
Szczepiłam swoje dzieci 5-w jednym, starszego dodatkowo na pneumokoki i meingokoki - uratowałm mu dzięki temu życie, a młodsze zaszczepiłam rotawirusem- mieliśmy łagodniejszy przebieg choroby.
odpowiedź 27 kwietnia 2014 przez użytkownika IWOCYNKA13 (2,434)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...