życie po porodzie

po urodzeniu dziecka nie mogę się dogadać ze swoim partnerem,ciągle się kłócimy wcześniej było dokładnie na odwrót.Jaka może być tego przyczyna czy to przez narodziny dziecka?
pytanie zadane 15 września 2013 w 0-6 miesięcy przez użytkownika monikadkr (50,555)

34 odpowiedzi

+18 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Narodziny dziecka to ogromna zmiana w życiu każdej pary i wywrócenie jej świata do góry nogami. Naturalnym jest, iż obowiązki, które doszły, zmęczenie i zmienne samopoczucie kobiety nie pomagają w porozumieniu z partnerem. Według mnie najlepszym lekarstwem na wszelkie nieporozumienia jest rozmowa. Warto powiedzieć partnerowi o swoich lękach, zmartwieniach i potrzebach. Dobrym (wypróbowanym) pomysłem jest podział obowiązków i zaangażowanie partnera w obowiązki nad dzieckiem. Jednak w całym szaleństwie" noworodkowym" nie można zapomnieć o chwili dla siebie i swojego związku. Może to być wspólna kolacja, czy po prostu obrobina relaksu (spacer?) dla obojga. Dobrym wsparcie są w tym przypadku rodzice czy rodzina mogąca na chwilę zająć się w tym czasie dzieckiem. Narodzenie dziecka wiąże się z poświęceniem i oddaniem, ale dobra matka to także szczęśliwa żona i spełniająca się na innych polach kobieta.
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika sylwiaah (670)
wybrane 16 października 2013 przez użytkownika monikadkr
+15 głosów
Może przerasta Was nowa sytuacja rodzinna, ale nie martw się to na pewno minie. Przecież pojawienie się dziecka to wielkie szczęście. Porozmawiajcie spokojnie o tym.
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika Elina (2,375)
+15 głosów
Może jeszcze nie pozbieraliście sie po wielkiej zmianie jaką jest pojawienie się nowego członka rodziny. Może inaczej to sobie wyobrażaliście. Usiądzcie i porozmawiajcie. Bo inaczej nieporozumienia moga sie nawarstwić a same nie znikną.
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+15 głosów
może jesteście przemęczeni za dużo obowiązków  nowa sytuacja, jeśli macie taką możliwość to poproście aby ktoś zajął się dzieckiem a wy pójdźcie do kina na kolacje itp
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+15 głosów
Tez tak mialam na samym poczatku, u nas wyniklo to z mojego zmeczenia, na poczatku maz dzielnie znosil moje humory ale pozniej tez nie wytrzymal. musicie kniecznie porozmawiac o tym, nie jest to zdrwa sytuacja ani dla Was ani dla dziecka.
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+15 głosów
Nie martw się, tak ma większość par. To mija, a przyczyną jest zmęczenie. Jest to nowa sytuacja, teraz musicie być skupieni i poświęci cała swoją uwaę przez cały dzień maluszkowi. Wieczorem jak dziecko zasypia to wszyscy rodzice są zmęczeni, nawet Ci co mówią, że nocne wstawanie co 2,5 godz. to dla nich czysta przyjemność. Głowa do góry, obupólny brak zrozumienia z czasem mija.
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika AleksandraKW (310)
+14 głosów
Musicie się nauczyc życ w nowej sytuacji. Nowy podział obowiązków. Poza tym zapewne oboje jesteście podenerwowani, zmęczeni, niewyspani. Spróbujcie porozmawiac o tym co was nawzajem denerwuje, czy sprawia przykrośc. I najważniejsza zasada Nigdy nie kłóccie się przy dziecku
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+15 głosów
To pewnie przez obowiązki związane z pojawieniem się nowego członka rodziny, potrzeba czasu aby wszystko poukładać dotrzeć się, mąż pewnie pracuje musi iść do pracy niewyspany a i kobieta zostaje wtedy sama również niewyspana z całym domem na głowie. Trzeba porozdzielać obowiązki związane z dzieckiem, domem i pracą i z czasem się wszystko ułoży.
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+15 głosów
Myślę że warto szczerze porozmawiać ze swoim partnerem. Czasami trud obowiązków powoduje problemy między małżonkami. Warto choć na chwilę żeby babcia przejęła opiekę nad dzidziusiem żebyście mogli wyjść gdzieś choć na chwilę razem.
odpowiedź 17 września 2013 przez użytkownika mama1 (3,610)
+14 głosów
potrzeba czasu tobie i męzowi dla was jest to zupełnie nowa sytuacja i dajcie sobie troche czasu rozmawiajcie duzo  i poswiecajcie jak najwiecej uwagi waszemu malenstwu
odpowiedź 3 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...