Co sądzicie o adopcji ze wskazaniem ?

pytanie zadane 25 kwietnia 2016 w Inne przez użytkownika fabianek13 (6,641)

5 odpowiedzi

+1 głos
Bardzo trudne pytania :(
Pytanie bym chętnie zadała , a dlaczego chcesz oddać dziecko !
Jednak to nie moja sprawa
Powiem tak:
Bywają przypadki gdy adobcja ze wskazaniem jest dobrym rozwiązaniem.
Choroba matki, czy nieodpowiedzialność n.p. członka rodziny....
Jako matka chora śmiertelnie, taką adobcję poleciłabym .
Matka spokojna o swoje potomstwo , może wybrać osoby odpowiedzialne, znajome lub innych członków rodziny na opiekunów swego dziecka.
Łatwiej jest się pogodzić z losem jeśli jesteśmy pewni ,że nasze dzieci będą bezpieczne.

***

Moim zdaniem jeśli chodzi o adopcję ze wskazaniem jest dużo lepsza niż pozostawienie dziecka państwu.
Jednak procedury w takiej sytuacji są dość ostre i dobrze przed podjęciem takiej decyzji upewnić się , że osoba wskazana przejdzie weryfikację urzędniczą . ....
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez użytkownika kreatywnyMaks (110)
0 głosów
W sytuacjach granicznych, gdy matka nie jest w stanie utrzymać załóżmy już kolejnego dziecka, a chce urodzić, woli zatroszczyć się o jego los zanim dojdzie do porodu. Często rodzice wyrzekający się maleństwa nie chcą, aby te cierpiało później w domach dziecka, gdzie będzie tylko jednym z wielu wychowanków.
W adopcji ze wskazaniem upatrują jedyną drogę, aby upewnić się, że dziecko trafi do konkretnej rodziny. Poza tym, liczą na to, że dziecko po porodzie nie trafi do pogotowia opiekuńczego, gdzie często zaniedbywane będzie czekać na poprawę losu.
Zobacz również: Adopcja ze wskazaniem
Gdy dziecko trafia do ośrodka opiekuńczego prosto ze szpitala musi najpierw czekać, aż ktoś się nim zainteresuje. Jeśli los ześle kandydata na rodzica, należy się liczyć z nawet kilkuletnim procesem adopcyjnym, wydłużanym nie tylko przez szkolenia i badania kwalifikacyjne, ale też procedury doboru dziecka do adoptujących.
Adopcja ze wskazaniem znacznie skraca czas oczekiwania na dziecko i nie naraża na tułanie się po placówkach dla sierot http://www.infor.pl/prawo/dziecko-i-prawo/adopcja/694830,2,Adopcja-ze-wskazaniem-dozwolona-przez-prawo.html
odpowiedź 28 kwietnia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
0 głosów
Według mnie taka adopcja może być lepszym rozwiązaniem niż tradycyjna, ale tylko pod warunkiem, że wskazuje się dobrze sprawdzone, najlepiej znane osoby, które ponad każdą wątpliwość okażą się dobrymi rodzicami i którzy będą w stanie zapewnić dziecku wszystko co najlepsze...
odpowiedź 6 maja 2016 przez użytkownika danio (60,992)
+2 głosów
Jeśli nie wiąże się z tym gratyfikacja finansowa, to jestem za.
odpowiedź 18 maja 2016 przez użytkownika bst (46,816)
0 głosów
bardzo trudne pytanie i nie wiem co można na ten temat powiedzieć
odpowiedź 12 czerwca 2016 przez użytkownika anna28 (17,780)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...