Karuzela do łóżeczka co myślicie?

pytanie zadane 11 kwietnia 2016 w Inne przez użytkownika fabianek13 (6,641)

10 odpowiedzi

+1 głos
Karuzela do łóżeczka jest jedną z pierwszych zabawek nowo narodzonego dziecka. Możesz kupić karuzelę bez pozytywki, muzyczną, z zabawkami materiałowymi czy plastikowymi. Dodatkowo karuzela dla Twojego dziecka może mieć lampkę, lusterko, pilot lub projektor. Inteligentna karuzela - włączy się sama, jeśli dziecko będzie płakać dłużej niż 8 sekund. System może reagować na płacz dziecka przez 3 godziny, po czym wyłącza się całkowicie. Taką karuzelę posiada w swojej ofercie m.in. marka Fisher Price. Przed zakupem warto również sprawdzić, ile i jakie melodie wygrywa pozytywka (wybór dotyczy tylko pozytywek długogrających). Na rynku są dostępne karuzele wygrywające melodie z muzyką poważną (np. Fisher Price Rainforest), kołysanki (np. Canpol Babies Króliczki z domkiem), odgłosy natury (np. Tiny Love Serenada natury), bicie serca matki (np. K’s Kids) lub pojedyncze dźwięki.
Niektóre karuzele (np. K’s Kids) mają również funkcję nagrywania dźwięków (przydatne przy dzieciach, które trudno uspokoić czy zainteresować melodiami dostępnymi w pozytywce – można wtedy nagrać ulubiony dźwięk dziecka i odtwarzać wielokrotnie.
Na rynku znajdziesz też karuzelę (np. Taf Toys), do której możesz podłączyć pendrive z nagraną muzyką w formacie MP3.
Przydatna jest również regulacja głośności dźwięku, która pozwala dostosować dźwięk do sytuacji (np. przy zasypianiu muzyka powinna być cichsza) – w swojej ofercie takie karuzele ma marka Fisher Price. Światło lampki pomaga uspokoić dziecko i dodatkowo stymuluje koncentrację wzrokową. Przydaje się również rodzicom, którzy w nocy chcą zajrzeć do swojego maluszka. Po zdemontowaniu zabawek (należy to zrobić w momencie, gdy dziecko się podnosi na rączkach i nóżkach), lampka razem z panelem muzycznym nadal będzie użyteczna. Taką karuzelę ma w swojej ofercie np. K’s Kids, Fisher Price.
Przycisk na obudowie karuzeli - pozwala dziecku samodzielnie włączyć karuzelę (nawet przypadkowo), dodatkowo stymuluje rozwój motoryki i zmysłów dziecka. Takie rozwiązanie zastosowano np. w karuzelach K’s Kids, Tiny Love.
Lusterko - jest zabawką polecaną dla malucha. Wmontowane w karuzelę (np. Babymoov, Kids II Bright Starts, Mamas & Papas, Taf Toys czy Toys Lander) będzie stanowiło dodatkowy element stymulujący rozwój poznawczy.
Pilot - to spore ułatwienie dla rodziców, którzy mogą włączyć (lub przestawić na inny program) karuzelę bez podchodzenia do niej (manualne włączanie melodii mogłoby np. obudzić dziecko). Pilot jest dołączony np. do karuzeli Tiny Love Wyspa Marzeń. Polecam pomocny artykuł - jaką karuzelę dla niemowlęcia kupić http://www.jakkupowac.pl/jaka-karuzele-dla-niemowlecia-kupic/
odpowiedź 12 kwietnia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+1 głos
Świetna sprawa ;)
odpowiedź 4 maja 2016 przez użytkownika MamaTolka (208)
+1 głos
Jestem za. Nawet jeśli malca nie od razu zainteresują kręcące się zabawki, z pewnością pozytywnie zareaguje na łagodną melodyjkę pozytywki. Polecam sposób z przystawianiem pozytywki do brzucha już w ciąży, wtedy noworodek po usłyszeniu znajomej melodii łatwiej będzie się uspokajał :-)
odpowiedź 6 maja 2016 przez użytkownika danio (60,992)
+1 głos
Fajna sprawa, my mamy.
odpowiedź 18 maja 2016 przez użytkownika bst (46,816)
0 głosów
jak najbardziej z pozytywką
odpowiedź 12 czerwca 2016 przez użytkownika anna28 (17,780)
0 głosów
zbędny gadzet
odpowiedź 27 czerwca 2016 przez użytkownika fikumiku (139,918)
0 głosów
Fajna sprawa, polecam
odpowiedź 28 czerwca 2016 przez użytkownika Fumi (41,694)
0 głosów
Moje dzieci miały i nie żałuję. Starsza córka bardzo lubiła, często się bawiła, lubiła gdy jej grało. Młodszej nie włączaliśmy, ale lubiła na nią patrzeć. Mam wrażenie, że to ją uspokajało.
odpowiedź 2 lipca 2016 przez użytkownika Małgosia (26,226)
0 głosów
tak miałam piękną w motylki formy fisher price melodie wpadają w ucho i sama się wyłączy po 10 minutach
odpowiedź 12 lipca 2016 przez użytkownika aksamitna1 (112,307)
0 głosów
Super sprawa! Zauważyłam, że dzieci, które mają karuzelę szybciej uczą się skupiać się i koncertować na przedmiocie.
odpowiedź 25 lipca 2016 przez użytkownika Małgosia (26,226)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...