kiedy daliscie dziecku danonki?

Wiem ze mleka krowiego dziecko nie powinno pic do 12 msc, ale wiem tez niektorzy rodzice daja szybciej danonki Maluchom. Ile mialy Wasze dzieci gdy im podaliscie?
pytanie zadane 8 grudnia 2013 w 6-12 miesięcy przez użytkownika sylwia n (12,526)

38 odpowiedzi

+18 głosów
Danonki to sam cukier, trudno przyswajalny wapń i trochę tłuszczu.
Nie poleciłabym ani dzieciom ani dorosłym.
I mała korekta - mleko krowie po 3 roku życia , a nie po 12 miesiącu :)
odpowiedź 9 grudnia 2013 przez użytkownika konsara (986)
edycja 9 grudnia 2013 przez użytkownika konsara
+18 głosów
jesli chodzi o danonki, to ja dalam pierwszego okolo 1,5 rocznym dzieciom i to nie w lecie, bo nigdy do konca nie mamy pewnosci w jakiej temp. je przechowuja w hurtowni a potem w sklepie. pytalam kilku lekarzy i otrzymalam odp., ze serki, jogurty i zwykle mleko mozna dzieciom dawac po 12. miesiacu, natomiast warto wybierac sprawdzone produkty i pilnowac swiezosci. co do poprzedniczki, to sie nie zgodze- wiele faktow wskazuje na to, ze to, ze dajemy dzieciom mleko modyfikowane, to skutek kampanii wielkich koncernow oraz oplaconych badan i lekarzy. ja osobiscie karmie naturalnie moje pociechy ile sie da, a potem dzieci sa na tyle duze, ze przy zdrowej kuchni mozemy razem zasiasc do possilku.
odpowiedź 9 grudnia 2013 przez użytkownika 3xk (614)
W żadnym miejscu nie poleciłam mm. Znacznie lepsze jest mleko kozie, jeśli mama nie może karmić naturalnie. Ja również kp, 33 miesiące :)
+15 głosów
też się nad tym zastanawiam bo moja ma 8 miesięcy ale wiele razy słyszałam że ktoś daje dziecku nawet 6 miesięcznemu zwykłe serki i sama nie wiem czy to jest dobre ja kupuje jogurty typowe dla dzieci w jej wieku
odpowiedź 9 grudnia 2013 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+15 głosów
jak córka skończyła 9miesięcy
odpowiedź 9 grudnia 2013 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+18 głosów
ja mam złe doświadczenia z danonkami, preferuję serki polskiej firmy:rolmlecz. Po danonakch miały zmiany skórne a po serlach rolmleczu nic się nie działo
odpowiedź 9 grudnia 2013 przez użytkownika agas (6,546)
czemu miałaś złe doświadczenie ?
+15 głosów
Ja mleko krowie dawalam mojemu dziecku od 3 miesiąca. Nic mu nie było i dalej nic mu nie jest. ja też piłam krowie i żyję, ale danonki to sama chemia. Nie polecam. Lepiej zrobic koktajl domowej roboty
odpowiedź 9 grudnia 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+15 głosów
Moja pierwsze jadła około 6 miesiąca i było ok.A położna mówiła że od miesiąca mozna dawać ale to chyba przesada
odpowiedź 9 grudnia 2013 przez użytkownika Nensi Nknk (16,752)
+16 głosów
Od miesiąca to chyba faktycznie przesada... Z tego co wiem, danonków nie powinno się dawać za wcześnie, po roku ale to też trzeba uważać z ilością. Ja karmiłam dziecko do 3 miesiąca (aż tyle mi się udało:) potem mleko modyfikowane, pediatra mówił, ze do ponad roku mm, dawałam po jednym jogurciku na drugie śniadanie kupowałam ,,Bobo vita'' i ,,Nestle'' ale puzniej zaczęłam kupować różne serki i jogurty owocowe, teraz synek w styczniu będzie miał 2 latka, więc śmiało daję mu różne serki, ale z początku uważałam. Trzeba uważać żeby nie przedawkować wapnia którego jest dużo w danonkach.
odpowiedź 10 grudnia 2013 przez użytkownika iloo (636)
+15 głosów
Pierwszego dałam 6 m-cznej córce i być może od tego wyskoczyły jej czerwone plamy.  Jak pokazałam to lekarzowi to mi się oberwało. Twierdził, że to za wcześnie.
odpowiedź 10 grudnia 2013 przez użytkownika niezalogowany
+16 głosów
witam :) jak sama wiesz do 12 m-ca nie podaje się mleka krowiego ... ja karmiłam dzieci piersią ale sama także miałam dietę bezmleczną - co zaowocowało ,,bezkolkowym,, okresem karmienia- a u mnie zdrową, ładną cerą (!)  a Danonki ? no cóż .. podaję bardzo ale to bardzo sporadycznie .. niestety to co ładne i kolorowe niekoniecznie musi być zdrowe szczególnie dla nas i dla naszych maluszków ... alergia !!! i to nie koniecznie na laktozę ale na środki konserwujące !!!!
pozdrawiam
odpowiedź 11 grudnia 2013 przez użytkownika margaretka (190)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...