3 ciecie cesarskie

Witam 9 mcy temu urodzilam córkę przez cc teraz jestem w 5 tyg ciąży poprzednie dziecko tez miałam cc ponad dwa lata temu no i boje sie czy teraz cc nie będzie dla mnie zagrożeniem. A mam 25 lat ma to cos do rzeczy??
pytanie zadane 18 stycznia 2016 w Inne przez użytkownika niezalogowany

6 odpowiedzi

+1 głos
Witaj :)
Co prawda każda cesarka niesie ze sobą ryzyko powikłań, nawet pierwsza, ale lekarze przyznają, że każdy kolejny taki zabieg jest coraz bardziej niebezpieczny. Zazwyczaj po trzecim CC odradza się kobiecie ponowne zachodzenie w ciążę.
Chodzi o to, że lekarzom trudno wykonywać kolejne zabiegi ze względu na zrosty po poprzednich, macica w miejscu szycia jest osłabiona, a to powoduje, że łatwiej o uszkodzenie sąsiednich narządów podczas operacji.
Nie martwiłabym się jednak na zapas, trzecie cięcie to jeszcze nie tragedia, dla pewności jednak możesz porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym, który dokładniej wszystko ci wyjaśni.
Pozdrawiam i życzę szczęścia! :)
odpowiedź 18 stycznia 2016 przez użytkownika danio (60,992)
Bardzo dziękuję za odpowiedz jestem zestresowana boję się czy wszystko pójdzie pomyslnie ale dzięki twojej odpowiedzi czuję się trochę uspokojenia. A czy po tym cc bede mogła poprosić o podwiazanie jajników??
Nie denerwuj się, wszystko będzie dobrze :)
Powiązanie jajowodów jest w Polsce jako tako nielegalne, za wyjątkiem sytuacji, gdy z góry wiadomo, że kolejna ciąża mogłaby być dużym zagrożeniem dla zdrowia lub życia kobiety.
Porozmawiaj ze swoim ginekologiem, i zapytaj wprost co o tym sądzi, ponieważ wiem, że niektórym kobietom wykonuje się ten zabieg za jednym zamachem podczas trzeciej cesarki właśnie. Wszystko zależy od lekarza. Jest też konieczna pisemna zgoda kobiety na zabieg, dostarczona przed porodem.
Pozdrawiam :)
Jak pójdziesz prywatnie do gina to prawdopodobnie podwiąże ci jajniki.
0 głosów
Moja koleżanka miała w sumie cztery porody poprzez cc. Pierwszy kiedy miała 19 lat a następne: 21,23 i ostatni w wieku 30 lat. Więc wiek nie ma nic tutaj do rzeczy.
odpowiedź 18 stycznia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+1 głos
takie pytania to raczej do lekarza trzeba skierować, wszystko zależy od Twojego stanu zdrowia, od ogólnego badania lekarza ginekologa, tak myślę. a znam wiele kobiet które miały 3 cc, kiedyś słyszałam że 4 cc jest już zagrożeniem.
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+1 głos
Cc to jest operacja. Bardzo powazna. Nie ma co sie oszukiwac, ale lekarze wiedza co robia. Moja kolezanka urodzila troje dzieci rok po roku lipiec, sierpien i lipiec. Wszystko bylo ok. Inna urodzila przez cc czworkę pociech, ale ostatnim razem lekarz powiedzial jej wprost ze kolejna cc grozi utrata zdrowia a nawet zycia. Porozmawiaj szczerze z lekarzem i glowa do gory. Bedzie dobrze. Musi byc.
odpowiedź 1 lutego 2016 przez użytkownika daracz (48,398)
+1 głos
Mam 31 lat miałam 3 cesarki  I jeden naturalną czuję się znakomicie wiem cesarskie cięcie to wiele powikłań niesie ale jednak warto zadbać o bezpieczeństwo
odpowiedź 2 lutego 2016 przez użytkownika Bożena156 (156)
+1 głos
Każdy poród jest potencjalnym zagrożeniem dla kobiety. Mi ginekolog powiedział, że jeśli kobieta nie miała wcześniej poronień, które wymagałyby mechanicznego czyszczenia macicy, to trzy cesarki nie są bardzo ryzykowne.
odpowiedź 22 maja 2016 przez użytkownika bst (46,816)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...