Co Waszym zdaniem położna powinna mówić do Was w trakcie porodu?

Jakich zwrotów grzecznościowych używać aby nie urazić rodzącej kobiety. O czym informować?
komentarz zamknięcia: Dziękuję za odp.
pytanie zadane 5 stycznia 2016 w Inne przez użytkownika Alexanndra (184,690)
zamknięte 21 kwietnia 2016 przez użytkownika Alexanndra

6 odpowiedzi

+1 głos
 
Najlepsza odpowiedź
Hmm, informować położna powinna na pewno o wszystkim, rodząca ma prawo znać stan swój i dziecka, jaki by nie był.
Natomiast co do zwrotów... To powinny być jakieś motywatory, hi hi, coś typu "Dajesz kochana, jeszcze trochę!". " Świetnie, bardzo dobrze Ci idzie!" itp. Mnie osobiście najbardziej zmotywowalo stwierdzenie "Super! Już widzę czarne włoski!" :)
Na pewno nie powinny mieć miejsca teksty typu "nie krzycz tyle" "nie radzisz sobie", czy " źle to robisz", a niestety wiem, że i takie jeszcze się zdarzają...
odpowiedź 5 stycznia 2016 przez użytkownika danio (60,992)
wybrane 12 stycznia 2016 przez użytkownika Alexanndra
+2 głosów
Położna hm podczas porodu tego nie da rady się zaplanować wszystko zależy od przebiegu porodu. Wiem jedno jeżeli jest położna z powołania chce pomóc nie musi nic mówić ważne że jest przy tobie a są też kobiete które są złe jak by to twoja wina była że rodzisz itp.
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+2 głosów
Moim zdaniem odebranie porodu to ciężkie zadanie - nie dość, że trzeba zadbać jak najlepiej o zdrowie dziecka i matki, to jeszcze mieć hmmm.. wyczucie? Chodzi mi o to, że położna powinna wiedzieć jak trafić do kobiety rodzącej - bardzo często musi uspokajać panikary, motywować zniechęcone, zmęczone i obolałe kobiety, a trafiają się i nadpobudliwe, które rzucają bluzgami na lewo i prawo i wszystkich o wszystko obwiniają, o to że boli, o to że rodzi itp... Nie ma uniwersalnych słów, które będą odpowiednie do każdego porodu.
Jeżeli jest czas to powinna położna umówić się z rodzącą jaka forma grzecznościowa im odpowiada - czy po imieniu czy jednak oficjalna, jeżeli tego czasu nie ma to powinna działać na wyczucie. A informować to powinna o wszystkim co istotne.
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez użytkownika inreii (130,573)
+2 głosów
moja informowała na bieżąco co się dzieje , co mnie spotka , była miła ale też stanowcza nie wyobrażam sobie położnej która bałby się mi coś powiedzieć.
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez użytkownika marzena38 (55,162)
+1 głos
ja miałam super położne, zwracały się do mnie po imieniu choć nie miałam żadnych znajomości a położne widziałam pierwszy raz na oczy. mówiła jak mam oddychać, kiedy przeć, informowały że natną krocze. nie były ordynarne jak to czasami piszą kobiety rodzące. wspominam poród bardzo dobrze.
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+1 głos
Z tego co pamiętam to mówiły jak mi idzie, wspierały, mówiły jak mam oddychać, kiedy skurcz jest i kiedy przeć. Miło całe ich wsparcie wspominam i życzę wszystkim kobietom w ciąży tekiej opieki.
odpowiedź 4 marca 2016 przez użytkownika pink086 (69,232)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...