Jak zbudować więź z dzieckiem adoptowanym?

komentarz zamknięcia: Dziękuję za odp.
pytanie zadane 23 listopada 2015 w Inne przez użytkownika Alexanndra (184,688)
zamknięte 25 kwietnia 2016 przez użytkownika Alexanndra

5 odpowiedzi

+3 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Aby rodzina rozwijała się prawidłowo i nie przeżywała kryzysów należy dbać i umacniać więź rodzinną. To, co łączy, jednoczy, zespala ludzi ze sobą, buduje związek, tworzy powiązanie z drugim człowiekiem- to więź rodzinna. Wynika z tego, że silna, zgodna rodzina jest wspaniałym źródłem wsparcia dla małego człowieka. Jeśli jednak nie dorównuje temu ideałowi, można niepokoić się o ewentualny negatywny wpływ na dziecko.... .
Spośród wielu czynników wpływających na tworzenie i umacnianie więzi między członkami rodziny w pierwszej kolejności należy wskazać na bycie razem i rozmowę. Rozmowa jednak musi dotyczyć przeżyć każdego członka rodziny, emocji, uczuć, a nie tylko ograniczać się do przekazywania suchych informacji. Rodzina która znajduje czas na rozmowę, na lepsze poznanie siebie tworzy więzi trwałe. Tam gdzie brak czasu i chęci na wspólny dialog, coraz częściej mąż, żona, dzieci będą szukali innego towarzystwa. Szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci, które nie będą chciały rozmawiać z rodzicami, tylko z rówieśnikami, w grupach nieformalnych .                         Innymi czynnikami wpływającymi na kształtowanie więzi rodzinnych są tak, wydawałoby się powszechne, lecz okazuje się jednak często lekceważone czynniki, jak wspólny posiłek, praca wykonywana razem, spędzanie wolnego czasu , pamięć o domowych uroczystościach obchodzonych tylko w domowym gronie.
Wspólne spędzanie wolnego czasu bardzo mocno przybliża do siebie wszystkich członków rodziny. Podczas wycieczek, spacerów, gier, zabaw rodzice mogą dostrzec u swoich dzieci pozytywne i negatywne zachowania, które w życiu codziennym mogły być nie zauważone. Uroczystości rodzinne sprawiają, że zarówno dzieci jak i rodzice czują się kochani i ważni, a w trakcie wykonywania prac domownicy lepiej poznają się, doceniają trud i wysiłek włożony w pracę.
odpowiedź 27 listopada 2015 przez użytkownika JP23 (365)
wybrane 2 grudnia 2015 przez użytkownika Alexanndra
+3 głosów
Ja bym nie potrafila
odpowiedź 28 listopada 2015 przez użytkownika Sktzacik (100,686)
+3 głosów
musisz wzbudzić zaufanie
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez użytkownika magdalena41 (30,194)
+3 głosów
oj ciężka sprawa to jest tak jak rodzi się dziecko i czujemy to coś tak samo jak już zdecydujemy się na adopcje to musi też być to coś
odpowiedź 2 grudnia 2015 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+2 głosów
Zależy od wieku, im młodsze tym łatwiej.
odpowiedź 2 grudnia 2015 przez użytkownika bst (46,816)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

 1. MackenzieTra

  100 Punkty

 2. KJNDenise40

  100 Punkty

 3. LeanneBlakel

  100 Punkty

 4. VirginiaRitc

  100 Punkty

...