Czym się kierować przy wyborze szkoły tańca dla dziecka?

pytanie zadane 14 listopada 2015 w Inne przez użytkownika marce (10,595)

7 odpowiedzi

0 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
opiniami znajomych
odpowiedź 29 lipca 2016 przez użytkownika aksamitna1 (112,307)
wybrane 30 września 2016 przez użytkownika marce
+4 głosów
Może opiniami znajomych.
odpowiedź 15 listopada 2015 przez użytkownika bst (46,816)
+3 głosów
Opiniami innych osób
odpowiedź 15 listopada 2015 przez użytkownika Sktzacik (100,686)
+4 głosów
Lokalizacja, opinia znajomych o szkole, zakres oferowanych usług.
odpowiedź 31 marca 2016 przez użytkownika pink086 (69,232)
+2 głosów
W poszukiwaniu dobrej szkoły tańca dla swojego dziecka zwróć uwagę na kilka istotnych elementów:
* Sprawdź kompetencje swojego nauczyciela:jego przeszłość taneczną, wykształcenie - ukończone szkoły, specjalistyczne kursy oraz uprawnienia do nauczania tańca. To one mówią o poziomie jego wiedzy, decydują o jakości i bezpieczeństwie zajęć w których będziesz brać udział.
To jeden z kluczowych argumentów, gdyż zaczynający swoją przygodę z tańcem (z danym rodzajem tańca) nie są w stanie ocenić umiejętności instruktorów czy wychowanków szkoły. Niestety nie zawsze to co wygląda ładnie jest tym czym być powinno w swojej definicji.
Ale już po 3-4 miesiącach nauki u profesjonalnego nauczyciela zaczniesz dostrzegać różnicę między tańcem w jego właściwej formie a tym, prowadzonym przez mniej kompetentnych nauczycieli. Pamiętaj, że łatwiej nauczyć się rzeczy nowych niż oduczać błędów.
 * Spróbuj zweryfikować informacje które podaje o sobie szkoła /instruktor. Czy wymienione sukcesy są rzeczywiście godne podziwu. (np. 2. miejsce w konkursie w którym startowało 3  zawodników nie jest tym samym czym jego zdobycie w konkurencji z 40 tancerzami)
 * Nie każdy tancerz jest dobrym instruktorem. Sprawdź (zasięgnij opinii innych uczestników) czy  nauczyciel przekazuje w sposób komunikatywny swoją wiedzę, czy podchodzi indywidualnie i z zaangażowaniem do każdego kursanta. Ważne są też –dbałość o aspekty zdrowotne, znajomość genezy  tańca/ figur, kontekst kulturowy.
 * Porównaj miejsca w których prowadzone są zajęcia. Odpowiednio przystosowana sala, jej wielkość  oraz liczebność grup wpływa na komfort i efektywność Twojej nauki. Tańcząc w grupie 10 osobowej masz większą szansę na szybsze przyswojenie materiału niż w grupie 2 razy liczniejszej.
 * Niech Twoje wydatki na taniec będą dobrą inwestycją. Dlatego nie kieruj się wyłącznie ceną zajęć. W przypadku tańca zazwyczaj niska cena zajęć nie idzie w parze z jakością. Dobry nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem i infrastruktura szkolna to główne czynniki składowe ceny.
 *Czy miejsce gdzie zamierzasz się uczyć skupia profesjonalnych tancerzy, którzy doskonalili swój warsztat latami czy raczej jest to fitness club gdzie zajęcia taneczne traktowane są jako rekreacyjne zajęcia ruchowe a doświadczenie instruktorów w dziedzinie tańca jest nikłe?
Nie ważne czy podchodzisz tańca profesjonalnie czy hobbystycznie-ważne by uczyć się efektywnie, bezpiecznie i pod okiem specjalistów.
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+1 głos
Przede wszystkim opinią innych, kadrą która tam pracuje i tym co moga zaoferować
odpowiedź 28 czerwca 2016 przez użytkownika fikumiku (139,918)
0 głosów
Może znajomi ci pomogą.
odpowiedź 29 sierpnia 2016 przez użytkownika milena06p (6,471)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...