czy spotkał się ktoś z Lambiozą u małego dziecka?

jak to się objawia i jak się leczy? wie ktoś coś więcej na ten temat? czy to jest zakaźne?
pytanie zadane 11 lipca 2015 w 0-6 miesięcy przez użytkownika inreii (130,573)

5 odpowiedzi

+2 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
dobre artykuły masz podane, poczytaj
odpowiedź 21 września 2015 przez użytkownika cezary (20,973)
wybrane 23 września 2015 przez użytkownika inreii
+3 głosów
+2 głosów
Na szczescie nie. Chociaz robilam wyniki synkowi w kierunku pasozytow jak byl malutki ale na szczescie okazalo sie zupelnie cos innego i szybko pozbylismy sie problemu
odpowiedź 13 lipca 2015 przez użytkownika daracz (48,398)
0 głosów
Lamblioza jest pasożytniczą chorobą zakaźną, szczególnie częstą wśród dzieci w Polsce i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Przyczyną choroby jest zakażenie pierwotniakiem zaliczanym do wiciowców, nazwanym Lamblia intestinalis (inne nazwy: Giardia lamblia, Giardia intestinalis). Częstość występowania zakażenia Lamblia intestinalis jest różna w zależności od badanej populacji. Ocenia się, że średnio (licząc razem dzieci i dorosłych) w Polsce zakażonych jest około 3% populacji. Odsetek ten jest jednak dużo większy u dzieci, gdzie osiąga około 20%. Szczególnie narażone na zakażenie są dzieci przebywające przez dużą część dnia w większych zbiorowiskach (domy dziecka, żłobki, przedszkola, rodziny wielodzietne). Małe dzieci zwykle nie przestrzegają podstawowych zasad higieny. Z tego powodu, w spędzających ze sobą dużo czasu większych grupach dzieci, lamblioza szerzy się bardzo łatwo drogą kontaktową lub pokarmową. Potwierdzają to badania epidemiologiczne, które wykazują, że np. w żłobkach lub w domach dziecka odsetek dzieci, u których stwierdza się lamblie, może dochodzić  do 70%. Okresem największej podatności na zakażenie jest wiek 4-5 lat http://www.forumpediatryczne.pl/artykul/lamblioza-u-dzieci/1958.html Jednak moje dziecko jej nie miało.
odpowiedź 30 maja 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
0 głosów
Sama jestem ciekawa i zaraz poczytam o tej chorobie.
odpowiedź 31 maja 2016 przez użytkownika bst (46,816)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...