Poród naturalny czy cesarka?

Zastanawiam się niekiedy co jest lepsze dla nas i dla dzieci? Poród naturalny czy chirurgiczny?
komentarz zamknięcia: uzyskałam odp.
pytanie zadane 6 lipca 2015 w Inne przez użytkownika eewirtu (26,632)
zamknięte 1 stycznia 2016 przez użytkownika eewirtu

9 odpowiedzi

+3 głosów
Wg mnie naturalny. Rodzilam dwa razy i na dwa sposoby. Naturalny coz boli jak rodzisz ale dziecko rodzi sie silniejsze. W koncu tak jestesmy ukształtowani. Kazdy ssak tak rodzi. Godz. Po porodzie bylam juz na nogach. Zadnych lekow przeciwbólowych. Troche bolalo krocze. A zanim odcieli pepowine tuliłam moje maleństwo w ramionach. Cc jest gorsze. Raz ze maluchy przewaznie spią podczas porodu. Doznaja szoku. Raz ciach i juz sa wyjmowane. Po porodzie wymiotuja wodami płodowymi gdyz nie zdazyły ich wypluc, bo to robią w trakcie przeciskania sie przez szyjkę. I co wazne. Planowane cc jest zawsze nie w porę, bo dziecko wowczas nie jest gotowe. Bo przeciez jeszcze nie zaczelas rodzic a juz dzidziusia wyjmuja. A matka czuje sie strasznie... przeciez to najprawdziwsza operacja. 9 miesiecy po porodzie a ja mam brzuszek - wałeczek. Blizna swędzi, ciągnie. I będzie tam całe zycie. I nie tylko ta na zewnatrz ale i ta na macicy. Tam lubia robic sie zrosty i moze okazac sie ze w przyszłości bedzie trzeba znow poddawac sie operacji aby je zlikwidowac gdyz sa niebezpieczne dla zdrowia i zycia. Takze ja hestem za naturalnym porodem. Chyba ze nie ma sie wyboru, tak jak ja przy drugim dziecku.
odpowiedź 6 lipca 2015 przez użytkownika daracz (48,398)
+4 głosów
Równiez jestem za porodem naturalnym. Może nie mam porównania jak to jest po miałam obydwa porody naturalne ( pierwsze dziecko miało 3,5 kilograma i 59 cm, drugie dziecko miało 4 kilogramy i 61 cm, niektórzy przy takich gabarytach decydyja się na cc), byłam nacinana, oczywiście że bolało, ale jak widziałam kobiety po cc w szpitalu to szkoda mi się ich robiło, ale z drugiej strony większa częśc tych kobiet miała mieć cesarkę już wczesniej ustaloną i pewnie opłaconą u lekarza. Przeciez cc to normalna operacja, po co niepotrzebnie narażać swoje życie. Rozumiem że jeśli jest zagrożenie życia dziecka i takie jest wskazanie lekarskie to oczywiście jak najbardziej jestem za.
odpowiedź 7 lipca 2015 przez użytkownika ja (4,808)
+3 głosów
Ja rodziłam naturalnie i mogę wypowiedzieć się tylko na temat porodu naturalnego. Myślałam, że nie dam rady w pewnym momencie ciężko było ale się udało i to były najpiękniejsze chwile. Synek był mały ale długi 60cm. Położyli mi go na brzuchu- cudowne doznanie. Cieszę się że rodziłam naturalnie.

Dodam tylko, że takie pytanie już padło na tym forum.
odpowiedź 8 lipca 2015 przez użytkownika pink086 (69,232)
+2 głosów
uważam, że poród naturalny jest lepszy.. u nas niestety jest tak, że kobiety nie mają prawa do wyboru sposobu rodzenia, chociaż powoli się to zmienia.
Wiadomo, jeżeli poród naturalny miałby zagrozić zdrowiu lub życiu dziecka czy matki to lepsza jest cesarka.
odpowiedź 10 lipca 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
+3 głosów
Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie.
odpowiedź 13 lipca 2015 przez użytkownika uzotko (366)
+3 głosów
rodziłam naturalnie i na cc nie zgodziłabym się bo to jednak operacja Inaczej gdybym miała wskazania do cc
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez użytkownika morena55 (13,273)
+1 głos
Jednak lepszy poród siłami natury. Też rodziłam naturalnie i aż tak mnie nie bolało.
odpowiedź 15 listopada 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+3 głosów
chyba cesarka ;)
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez użytkownika irena_mmm (120,823)
+1 głos
jeśli można to naturalny
odpowiedź 11 grudnia 2015 przez użytkownika fikumiku (139,918)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...