czy znacie dzieci, które uczyły się angielskiego metodą Helen Doron?

pytanie zadane 17 czerwca 2015 w Inne przez użytkownika inreii (130,573)

13 odpowiedzi

+6 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
"Metoda HD to wykorzystanie umiejętności każdego dziecka do przyswajania języka, która pozwala na jego naukę szybciej i łatwiej niż w przypadku osób dorosłych. Metoda bazuje na naturalnym sposobie, w jaki dziecko uczy się języka ojczystego wykorzystując ten sam mechanizm do nauki innych języków.

Radosne poznawanie otaczającego świata, przez piosenki, rymowanki i wyliczanki wspomaga rozwój dziecka i pozwala osłuchiwać się z językiem. W toku zajęć najmłodsi są w stanie poznać nawet 550 słów i wyrażeń. Wszystko w naturalny sposób, tak samo jak w przypadku mowy ojczystej.
Baby‘s Best Start dba także o wszechstronny rozwój małego dziecka. Zajęcia pomagają budować poczucie pewności siebie, doskonalą pamięć i koordynację ruchową. Wszystkim zmysłom dostarczane są urozmaicone bodźce, wspomagające rozwój słuchu, wzroku, węchu, smaku i dotyku. Dzięki niezwykłej elastyczności aparatu mowy, nauka w tym okresie pozwala na przyswojenie wzorcowej angielskiej wymowy. Badania wykazały, że maluchy mające w tym czasie częsty kontakt z językiem, uczą się go tak, jak dzieci dwujęzyczne. Dodatkowo dzieci poznają podstawowe znaki języka migowego dla niemowląt, który wspomaga ich umiejętności komunikacyjne.
W kursie Baby’s Best Start, do aktywnego udziału w zajęciach zapraszani są także rodzice. Dzięki nim najmłodsi czują się bezpiecznie i w pełni mogą oddać się zabawie. Z kolei dla rodziców jest to niebywała szansa, by spojrzeć na świat oczami dziecka, pogłębić więź ze swoją pociechą, a przy okazji przypomnieć sobie co nieco z angielskiego."
odpowiedź 18 czerwca 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
wybrane 13 sierpnia 2015 przez użytkownika inreii
Dzięki, nie słyszałam o niej wcześniej, ale brzmi rozsądnie, bo dzieci należy uczyć przez zabawę.
właśnie opis mi się bardzo podoba, myślę czy nie zapisać dzieci od przyszłego roku :)
+5 głosów
Nie nie znam dzieci uczących się języka tą metodą.
odpowiedź 18 czerwca 2015 przez użytkownika pink086 (69,232)
+5 głosów
A na czym ta metoda polega?
odpowiedź 18 czerwca 2015 przez użytkownika brzoza1126 (51,913)
+7 głosów
Moje dzieci uczą się w Helen Doron. Młodsza na kursie Baby's Best Start, ma teraz roczek. Starsza na Jump with Joey, ma 5 lat. Z młodszą chodzę na zajęcia, bo taka jest reguła. młodsze chodzą z rodzicem, starsze same. bardzo mi się podobają te zajęcia dla maluszków! rodzice aktywnie uczestniczą, uczymy się nie tylko angielskiego, ale też mnóstwa zabaw, piosenek, rymowanek. sama szkolę swój angielski :-) cała rodzina się uczy, bo wspólnie słuchamy płyt w domu. szkoda, że nie było tej metody, jak ja się zaczynałam uczyć angielskiego. mnie angielski kojarzy się głównie z wkuwaniem słówek i zaliczaniem sprawdzianów. Starsza uwielbia chodzić na zajęcia, bo się tam po prostu świetnie bawi, a angielski sam wchodzi jej do głowy.
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez użytkownika niezalogowany
ile płacicie?
Ja płaciłam za roczny kurs wraz z podręcznikami, płytami i filmem 1 511.
+5 głosów
Slyszalam o nim ale w mohej okolicy nie ma takich kursow
odpowiedź 3 lipca 2015 przez użytkownika daracz (48,398)
+3 głosów
Nie słyszałem
odpowiedź 12 grudnia 2015 przez użytkownika fikumiku (139,918)
+5 głosów
Nie, nie znam.
odpowiedź 31 marca 2016 przez użytkownika kicikici (27,641)
+4 głosów
Nie, nie znam takich maluchów.
odpowiedź 19 maja 2016 przez użytkownika bst (46,816)
+2 głosów
Pierwsze słyszę o takiej metodzie, ale wasze opisy brzmią bardzo zachęcająco, muszę to przemyśleć :-)
odpowiedź 19 maja 2016 przez użytkownika danio (60,992)
+2 głosów
Ta metodą uczyła nauczycielka j. angielskiego z przedszkola.
odpowiedź 31 maja 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...