Czy lubicie place zabaw?

Temat obszerny, ale wydaje mi się, że warty poruszenia. Wiadomo, że dzieciaki uwielbiają place zabaw, ale czy Wy je lubicie? Czy są odpowiednio wyposażone, zadbane? Czy denerwują Was inni rodzice i ich dzieci? Jeśli tak, to jakimi zachowaniami? Co się Wam i Waszym pociechom na takich placach przytrafiło złego/dobrego? Ciekawa jestem, co o tym wszystkim myślicie i jakie są Wasze odczucia :)
pytanie zadane 14 października 2013 w Inne przez użytkownika ... (2,571)

40 odpowiedzi

+26 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Córka  uwielbia odwiedzać place zabaw, piaskownice, huśtawki oraz zjeżdżalnie…Oczywiście chciałaby korzystać ze wszystkich napotkanych podczas spaceru placów zabaw, nie zawsze jednak są bezpieczne dla tak małego dziecka.
uważam że raz  na kwartał powinna odbyć się kontrola oceniająca zużycie sprzętu, zaś raz do roku specjalistyczna kontrola oceniająca także stan nawierzchni, fundamentów i stan zabawek po wcześniejszych naprawach. Raz na rok powinien być wymieniany/uzupełniany piasek. Czasem zdarza się, że próbki piasku są pobierane do badań mikrobiologicznych. Ostatnia taka ogólnopolska akcja, prowadzona przez Inspekcję Sanitarną akcja odbyła się latem 2009r.
odpowiedź 15 października 2013 przez użytkownika teresa211186 (19,943)
wybrane 7 listopada 2013 przez użytkownika ...
Raz na kwartał to trochę za często. Ale raz w roku, czemu nie. Poza tym, place powinny być ogrodzone płotkiem. Jest parę takich w moim mieście, ale nie wszystkie.
+22 głosów
ja lubię a córka kocha;) fajnie jest jak są czyste niestety często idąc z rana jako pierwszy z rodziców muszę tam posprzątać tak robi większość rodziców którzy pojawią się tam jako pierwsi szkoda ze nie wszyscy niektórym to nie przeszkadza. A denerwują mnie rodzice których dzieci szaleją, szarpią, nie patrzą na innych, sypią piachem,  a oni nie widzą jak się zwróci uwagę albo przegnie już któreś dziecko to dopiero reagują z bardzo fajnym komentarzem „ ojej nigdy się tak nie zachowywał nie wiem co mu się stało, to naprawdę pierwszy raz” często wtedy wybucha śmiech z połowy placu zabaw bo wszyscy i tak wiedzą jak się wcześniej zachowywał ;) U nas na placu zabaw przychodzi przemiły starszy pan ze swoim starszym wnuczkiem pilnuje go bo to straszny rozrabiaka ;) zawsze pilnuje na placu zabaw porządku zawsze wie które dziecko zaczęło któremu trzeba zwracać uwagę często sam to robi:) Wie nawet kto z jakimi zabawkami przychodzi:)
odpowiedź 15 października 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+22 głosów
no u nas to ja na razie lubie Mala dopiero bedzie miala okazje:)
odpowiedź 17 października 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+21 głosów
moje dzieci też uwielbiają place zabaw. akurat te u nas są czyste, zadbane. zachowania innych dzieci i rodziców czasami działają mi na nerwy, ale nic nie można za bardzo na to poradzić, każdy postępuje różnie, nie zawsze tak jak powinno być.
odpowiedź 23 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+20 głosów
U mnie w mieście wymieniono wszystkie place zabaw na bezpieczne, sliczne estetyczne oświetlone z bezpieczną nawierzchnią. Niektóre z nich to istne strefy rozrywki nie tylko dla dzieci. mój syn zawsze czuje się wśród dzieci na placu jak ryba w wodzie. wystarcza mu chwila by się wkręcić do zabawy. Nigdy nie miałam chyba żadnych uwag ani do rodziców ani do dzieci. Dzieci jak to dzieci raz się czubią raz się lubią. Bawią się a za chwilę obrażają :)
odpowiedź 1 listopada 2013 przez użytkownika margolcia (6,782)
+20 głosów
plac zabaw fajnie i nie fajnie najbardziej denerwuja mnie starsze kobiety z pieskami jak pozwalaja zeby ich pupilek mogl zrobic siku kupe w piaskownicy w ktorej bawia sie dzieci yhhhh
odpowiedź 2 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
A młodziez pijąca na placu i zostawiająca puszki?
to jest masakra jakaś, a spróbuj zwrócić jej uwagę...
u nas nie ma takich patologii
Ja psu nie pozwalam załatwiać się na placu zabaw. Gdyby były płotki lub ogrodzenie, to nie byłoby takich problemów @mistrzyni4145
+20 głosów
Tak ale takie ogrodzone gdzie nie włażą psy i koty i nie sikaja i nie robią kupek. U nas na osiedlu sa trzy ogromne place zabaw zadbane i ogrodzone z mega ilościa sprzętu do zabaw. Bardzo przyjemnie tam chodzić.
odpowiedź 5 listopada 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+16 głosów
u nas to z tym placem zabaw jest tak dziwnie bo jest to plac zabaw a najwiecej jest młodzieży siedzącej i wiadomo co robiącej
odpowiedź 25 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+16 głosów
W lecie i na wiosnę często chodzimy na plac zabaw, bo ja mam chwilę dla siebie (siedzę i czytam książkę), a moje dziecko bawi się na placyku. W zasadzie nie przeszkadza mi że się trochę pobrudzi. Nie pozwalam bawic się w piasku (bo tam załatwiają sie różne zwierzątka) i nie przynoszę jedzenia dla dziecka na plac, ponieważ plac nie jest za czysty więc jego dłonie również. Jedynie picie, bo mały jak pobiega to chce mu się pic.
odpowiedź 20 grudnia 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+16 głosów
Ja lubię place zabaw ale nie wszystkie .Niektóre mają bardzo niebezpiecznie zorganizowany plac już nieraz widziałam jak dziecko huśtawką dotało .A denerwuje mnie to jak dzieci popychają inne ,tak jak by to był ich plac zabaw oraz jak krzyczą i biegają jak szalone a matki nie zwracają na to uwagi .
odpowiedź 20 grudnia 2013 przez użytkownika Nensi Nknk (16,752)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...