Jak ochronić dziecko przed alergią?

pytanie zadane 23 sierpnia 2013 w 1 roczek przez użytkownika niezalogowany

28 odpowiedzi

+20 głosów
Możesz ograniczyć pewne alergeny z otoczenia swojego dziecka. Jeśli chodzi o sierść zwierząt staraj się zmniejszyć przebywanie zwierzęcia w otoczeniu dziecka. Najlepiej trzymać go z dala od pokoju maluchowi. Dodatkowo odkurzaj pomieszczenia, co najmniej dwa razy w tygodniu. Gdy zastanawiasz się dopiero nad kupnem zwierzaka wybierz rasę, która rzadziej wywołuję alergię lub całkowicie tego nie robi.
Najlepiej wymień wsady poduszek na antyalergiczne. Staraj się kupować przedmioty z materiałami niewywołujących alergii. Przede wszystkim chodzi o materace, poduszki do spania, bądź zabawki dla dzieci. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu zasłon, tapicerek oraz dywanów.
W okresie pylenia roślin dobrze jest zamykać okna. Pozbądź się najlepiej z domu kwiatów kwitnących.
Podczas odkurzania możesz korzystać ze specjalnych filtrów do odkurzacza, które są skuteczniejsze, ponieważ wyłapują nawet najmniejsze pyłki. Używaj łagodnych, hipoalergicznych produktów do sprzątania domu a także przy codziennej pielęgnacji.
odpowiedź 23 sierpnia 2013 przez użytkownika tatusiek68 (220)
I w ten sposób masz alergię murowaną!
 Im bardziej czyścisz, chronisz, nie dopuszczasz, unikasz i robisz podobne wariactwa, tym większe prawdopodobieństwo, ze dziecko... dostanie alergii na wszystko nowe z czym się zetknie.
 Żyjemy w zanieczyszczonym świecie otoczeni truciznami i sporo świństwa zjadamy na każdy posiłek. Dlatego jest tyle alergii wśród dzieci i dorosłych
Kiedy alergia się pojawi, to jedyną sensowną drogą jest zdiagnozowanie i odczulanie.
+18 głosów
Przy alergii na kurz warto codziennie zmywać pomieszczenie na mokro lub specjalnym środkiem na roztocze kurzu np. acarossan. Wietrzyć pokój dziecka, pozbyć się firan, zasłon, dywanu, maskotek.
I udac sie do dobrego alergologa.
odpowiedź 13 września 2013 przez użytkownika Elina (2,375)
+19 głosów
zarówno mojemu dziecku, jak i mi, co roku dochodzi nowa alergia. syn roku temu miał zrobione testy,a w tym roku dostał nowej alergii. Czy da się tego uniknąć? Raczej nie. Można jedynie ograniczyć swędzenie. są różne maści i syropki, nieco łagodzą. Niestety w wielu przypadkach nalezy liczyć, że uczulające rośliny jak najszybciej przestaną pylić. łatwiej jest z alergiami pokarmowymi. Syn posiadał alergię na marchewkę, jabłko i drożdże wymieszane z ulepszaczami (np. chałki, bułki, chleb słonecznikowy a nawet jasny chleb zrobiony na bazie drożdży). należało unikać tych produktów. Na szczęście wyrósł z alergii pokarmowych, jednak namówić go do zjedzenia marchewki nie ma szans.
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika AleksandraKW (310)
+16 głosów
Raczej nie da się uniknąc alergii. Można jedynie próbowac ograniczac alergeny
odpowiedź 18 września 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+19 głosów
Najlepsza ochrone przed alergiami w przyszlosci stanowi karmienie piersia
odpowiedź 19 września 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+17 głosów
Trudno w dzisiejszych czasach całkowicie uniknąć alergii. Jeżeli dziecko nie będzie miało pokarmowej to może mieć alergię wziewną a na to już masz b. mały wpływ (trawy, drzewa itp.)
odpowiedź 19 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+17 głosów
warto wybrać się do alergologa jeżeli dziecko ma alergię
odpowiedź 21 września 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+17 głosów
U mojego dziecka w trzecim miesiącu stwierdzono prawdopodobną alergię. Synek nie miał kolek, ale pojawiła się pierwsza wysypka, suche plamki. W takim przypadku bardzo ważna jest obserwacja przy wprowadzaniu pierwszych pokarmów. Nowy produkt minimum raz na tydzień i nie wcześniej niż od 6 miesiąca. Przy karmieniu piersią również ograniczenie nabiału przez mamę, który najczęściej jest przyczyną alergii. Tylko eliminacja produktu, który jest przyczyną alergii, gwarantuje wyleczenie. Dieta eliminacyjna jest męcząca, ale w naszym przypadku ok 2 urodzin już nie było śladu po alergii
odpowiedź 16 października 2013 przez użytkownika wiśnia1ak (3,755)
+16 głosów
nie dasz rady dziecka uchronić przed alergia
odpowiedź 10 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+14 głosów
ograniczać to co wywołuje alergię. nie wiem..
odpowiedź 22 grudnia 2013 przez użytkownika bozena (55,908)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...