dentysta a dziecko

Hej. Ja mam do was takie pytanko jak myślicie kiedy wybrać się z dzieckiem na pierwszą wizytę do dentysty?

Czego można się spodziewać??

I jak nastawić dziecko pozytywnie ;)
pytanie zadane 1 marca 2015 w Inne przez użytkownika Niunia12393 (23,815)

22 odpowiedzi

+9 głosów
Ja się wybieram z moim 4 latkiem bo skarży się na ból zęba A jak to bywa z takimi nowościami zawsze opowiadam mu co będzie ,jak wizyta będzie wyglądać Obiecane są też naklejki za dzielność A jak będzie zobaczymy Dam znać po wizycie Liczę że pójdzie dobrze
odpowiedź 1 marca 2015 przez użytkownika Lara5 (36,001)
trzymam kciuki kochana :*
koniecznie opowiedz ja było bo my też mamy zamiar się wybrać :)
Dziś jesteśmy po drugiej wizycie i jest super Kobieta ma podejście do dzieci Po pierwszej wizycie synek nie mógł się doczekać następnej wizyty Takie podejście to podstawa Pani opowiadała o robaczkach ,pokazywała to czym i co będzie robić Jesteśmy bardzo zadowoleni :)
+9 głosów
dzieci nie lubi,ą dentystów , dorośli zresztą też
odpowiedź 1 marca 2015 przez użytkownika efffciaa (59,752) 1 zgłoszenie
To nie jest tak, ze dzieci nie lubią dentystów. Niby dlaczego dziecko ma nie lubić kogoś, kogo nie zna? Jeśli dziecku spokojnie wytłumaczymy kim jest dentysta, co robi, dlaczego i dodatkowo nie zrujnujemy mu zębów, to nie będzie żadnego strachu przed dentystami.
Bzdura, dziecko nie będzie się bało, jeśli dorośli go wcześniej nie przestraszą...
dokładnie zabapacyna i Madzik
+9 głosów
Dobór dentysty też dużo robi Ja sama zawsze chodziłam tam gdzie bliżej żeby szybko było żeby szybko do dzieci wrócić Ale w końcu zmieniłam a dentystka się dziwiła czemu tak zrobione I u tej nowej zrobiłam całego zęba i podejście do dzieci też ma duże a to ważne żeby dziecko się nie zraziło po pierwszej wizycie
odpowiedź 1 marca 2015 przez użytkownika Lara5 (36,001)
Ot co. Warto zrobić sobie wcześniej rozeznanie, popytać wśród znajomych, może nawet samemu przejść się wcześniej do takiego gabinetu. Żeby nie była to jakaś przypadkowa wizyta i u przypadkowego dentysty.
+6 głosów
dokładnie nie mierzmy wszystkich dentystów jedną miarą..
odpowiedź 1 marca 2015 przez użytkownika Niunia12393 (23,815)
+7 głosów
wybrać sprawdzonego dentystę z podejściem do dzieci i jakoś pójdzie ;-) moja córka chętnie chodziła i chodzi do dentysty.
odpowiedź 1 marca 2015 przez użytkownika marzena38 (55,162)
Moje dzieci tez nie mają z tym problemów.
+7 głosów
a mówicie dzieciom że jak pójdą do dentysty to coś dostaną??
odpowiedź 1 marca 2015 przez użytkownika Niunia12393 (23,815)
Nie, bo nie w każdym gabinecie są "nagrody". No chyba, że umawiamy się z dzieckiem, że jak ładnie da sobie obejrzeć ząbki, to później pójdziemy na plac zabaw, do kina, kupimy mu naklejki, resoraka...
+8 głosów
Czym szybciej się wybierzesz tym lepiej, dziecko zapozna się z gabinetem i nie będzie mu się dentysta kojarzył ze złem kojecznym
odpowiedź 2 marca 2015 przez użytkownika teresa211186 (19,943)
+8 głosów
W prywatnych gabinetach mówią, że im wcześniej tym lepiej. Najlepiej jeszcze zanim zęby wyjdą. Ale moim zdaniem to zdecydowana przesada. Pierwsze ząbki pojawiają się u około półrocznego dziecka. Jak będziemy właściwie o nie dbać to ani próchnica zwykła, ani butelkowa ich od razu nie zrujnuje. Ale tak około roku już bym się z maluchem wybrała. Niech się oswaja.
odpowiedź 2 marca 2015 przez użytkownika Madzik (14,984)
+8 głosów
A jak oswoić dziecko? Przede wszystkim nie straszyć. Dentysta jest po to, żeby nam pomóc, a nie sprawiać ból. Teraz w gabinetach (tych na NFZ też) są wizyty adaptacyjne. Dziecko ogląda gabinet, może usiąść na fotelu samo lub na kolanach rodzica. Czasem uda się, że pokaże ząbki, czasem trzeba na to kilka podejść. Najważniejsze to znaleźć dentystę z dobrym podejściem do dzieci.
odpowiedź 2 marca 2015 przez użytkownika Madzik (14,984)
+8 głosów
Mój starszy syn miał 5 latek to pierwszy raz poszedł do dentysty z bólem zęba.Tłumaczyliśmy już mu w domu jak to będzie wyglądać.W poczekalni było duże akwarium które go bardzo zainteresowało,więc już tak nie myślał o tym co go czeka.Dentystka też bardzo miła i delikatna.Wogóle nie zapłakał tak mu się spodobało,że na następną wizytę nie umiał już się doczekać.Myślę,że bardzo dużo zależy od dentysty a także od nas bo jeżeli mu okażemy strach przed dentystą to dzieci też zaczynają się bać.
odpowiedź 2 marca 2015 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...