Jaka dieta przy biegunce u dziecka?

pytanie zadane 5 lutego 2015 w 1 roczek przez użytkownika Monia8510 (29,845)

12 odpowiedzi

+4 głosów
lekkie jedzenie nawet chrupki , ciastka i dużo picia , żeby się nie odwodniło , tylko mlecznych rzeczy nie wolno dawać
odpowiedź 5 lutego 2015 przez użytkownika efffciaa (59,752)
+6 głosów
Przede wszystkim duża ilość picia-wody....Sucharki,ryż,kleik ryżowy,kisiel najlepiej domowej roboty z jagód,
zupka z marchwi tzw.marchwianka,herbatka z kopru włoskiego lub rumianku,gotowane warzywa(ziemniak,dynia).Można podawać również
pieczone jabłka nigdy surowe oraz banany.
odpowiedź 5 lutego 2015 przez użytkownika Caterinia28 (6,317)
+4 głosów
Dzięki dziewczyny, bo już pomysłów mi brak.
odpowiedź 5 lutego 2015 przez użytkownika Monia8510 (29,845)
+4 głosów
lekkostrawna, zero tłuszczu i cukrów. Do tego dużo wody do picia, a jak się da, to jeszcze jakieś elektrolity. Dla dzieci najlepszy Orsalit.
odpowiedź 6 marca 2015 przez użytkownika Madzik (14,984)
+4 głosów
Wielu pacjentów może być leczonych sposobami domowymi, należy jednak zachować czujność, ponieważ utrata wody i jonów ze stolcami biegunkowymi jest stosunkowo duża i łatwo może dojść do szybkiego załamania się stanu zdrowia dziecka. Pomocy lekarskiej wymagają w szczególności małe dzieci (zagrożone większą ilością powikłań) oraz dzieci, u których biegunka nie ustępuje pomimo leczenia domowego. W ostrych biegunkach często współistnieją wymioty uniemożliwiające nawodnienie doustne. Jest to oczywiście wskazanie do hospitalizacji i dożylnego podawania płynów.
Leczenie domowe powinno polegać na regularnym podawaniu płynów doustnych, wyrównujących zaburzenia spowodowane biegunką i zapobiegających odwodnieniu. Zaleca się rozpoczęcie od tzw. przerwy wodnej, to jest odstawienia na 4-6 godzin pokarmów stałych i podawania przez ten czas wyłącznie płynów leczniczych (Gastrolit, Saltoral). Po tym okresie w wielu przypadkach można wrócić do diety lekkostrawnej, bliskiej temu, co dziecko jadło przed chorobą. W przypadku nietolerancji diety normalnej, lub większego nasilenia biegunki, u dzieci powyżej 10 miesiąca życia, tradycyjnie zalecano stosowanie przez 3-5 dni tzw. diety biegunkowej. Jej przykład może wyglądać następująco (schemat według Działu Dietetyki Śląskiego Centrum Pediatrii w Zabrzu):
1 dzień: 5x ryż na wodzie + tarte jabłko
 2 dzień: 1x kakao na wodzie + sucharki; 1x biszkopty + kleik ryżowy i tarte jabłko; 1x zupa jarzynowa (na wywarze z przewagą marchwi i ziemniaków); 2x ryż na wodzie + tarte jabłko
 3 dzień: 1x kakao na mleku z wodą (w proporcji 1:1) + sucharek lub biszkopt; 1x sucharek (biszkopt) + tarte jabłko; 1x zupa na wywarze z jarzyn + chude gotowane mięso; 2x ryż na wodzie + tarte jabłko
 4 dzień: 1x kakao na mleku + sucharek (biszkopt); 1x sucharek (biszkopt) + tarte jabłko; 1x zupa na chudym rosole + gotowane chude mięso + ziemniaki puree + marchew saute; 1x kisiel na wodzie + jabłko tarte (lub banan); 1x ryż na mleku (lub Bebiko 2R)
 5 dzień: 1x ryż na mleku; 1x kisiel mleczny z żółtkiem + owoce; 1x zupa na chudym rosole + gotowane chude mięso + ziemniaki puree + marchew saute; 1x sucharek (biszkopt) + owoce (banan, jabłko); 1x bułka z masłem + szynka lub chudy biały ser (lub Bebiko 2R).
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+3 głosów
coś lekkostrawnego, chrupki, kisiel
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez użytkownika marzena38 (55,162)
+3 głosów
Zastosuj u dziecka diete złożoną z bananów, ryżu, musu jabłkowego i pieczywa tostowego by zrównoważyć trawienie i zagęścić stolec. Gdy biegunka zniknie daj dziecku jogurtu ktory zrownoważy poziom bakterii w przewodzie pokarmowym.
odpowiedź 16 maja 2015 przez użytkownika kasiamikolajczyk (248)
+2 głosów
lekkostrawne jedzenie , picie wody i sokow by wyrownac poziom elektroliów , jedzenie posiłków w niewielkich ilościach co ok.3h
odpowiedź 17 maja 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
+2 głosów
marchewkę gotowaną bułki z masłem ,herbatniki ,chrupki i pić dużo wody
odpowiedź 17 maja 2015 przez użytkownika Lara5 (36,001)
+2 głosów
na mojego synka żadem lek tak nie działa jak kleik ryżowy, jedna porcja i po problemie ale podaje również banana, jagody, do picia woda.
Stosuje też profilaktycznie probiotyki (choć w skuteczności szału nie robią) żeby odbudowac florę jelitową: dikoflor lub lacidoenter, hydranea  (paskudna w smaku)
odpowiedź 17 maja 2015 przez użytkownika kasiula (5,049)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...