Jak po narodzinach dziecka odnaleźć bliskość z życiowym partnerem?

pytanie zadane 22 sierpnia 2013 w Inne przez użytkownika żabcia83 (1,479)

33 odpowiedzi

+23 głosów
Koniecznym warunkiem utrzymania więzi psychicznej między partnerami jest bliskość fizyczna. Młoda mama w pierwszym okresie po porodzie nie jest nastawiona na silne przeżycia seksualne, ale raczej na bliskość i czułe pieszczoty. Ważne są również wspólne posiłki podczas których można spokojnie i miło spędzić wspólnie czas. Istotne znaczenie ma też podział domowych obowiązków oraz ustalenie wspólnego wykonywania niektórych z nich, np. kąpieli dziecka. Najważniejsze są jednak szczere rozmowy i jak najczęstsze organizowanie sobie czasu we dwoje.
odpowiedź 22 sierpnia 2013 przez użytkownika niezalogowany
Życie seksulane po narodzeniu dziecko to problem wielu par. Czy jest poważniejszy zaraz po porodzie czy później to zależy. Najczęściej najgorzej jest tak mniejwięcej, jak dziecko ma rok - 1,5 roku. Wtedy zmęczenie bierze górę, wygrywa. Mamy spędzające cały dzień z dzieckiem z jednej strony spragnione są obecności swojego partnera i chciałyby z nim rozmawiać, jednak z drugiej strony partner spragniony jest swojej partnerki jako kobiety wówczas i dochodzi do nieporozumień. ważny jest podział obowiązków domowych oraz nocne zmiany przy dziecku. no i oczywiście czas. ten stan miją i z czasem wszystko wraca do normy, należy tylko dąc sobie troszkę czasu i uzbroić się w cierpliwość.
+20 głosów
Bardzo ważny temat. Nie pozwólmy by dziecko nowonarodzone najcudniejsze, najpiekniejsze i najukochansze zajęło miejsce naszego partnera- to dzięki niemu mamy tego cudnego maluszka. Nie odtrącajcie swoich mężczyzn. pokażcie, że sa potrzebni, okażcie czułośc, oni odwdzięczą sie tym samym..
odpowiedź 13 września 2013 przez użytkownika mary (11,690)
+21 głosów
Poza bliskoscia fizyczna, do ktorej potrzeba czasu po porodzie bardzo wazne jest wszechstronne spedzanie ze soba czasu. Czasem nie musza to byc "wielkie rzeczy". Wystarczy wspolny spacer, czy kapiel. Duzo rozmow dotyczacych oczekiwan i uczuc bardzo pomaga.
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika sylwiaah (670)
+21 głosów
Trzeba dać odczuć że partner tez dla nas jest ważny pomimo iż całą uwagę będziemy skupiac na dziecku. Warto zagospodarować w tygodniu troche czasu tylko dla siebie aby móc przyjemnie spędzic czas z mężem.
odpowiedź 17 września 2013 przez użytkownika mama1 (3,610)
+18 głosów
nie kłócić się przytulać wspierać
odpowiedź 22 września 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
Czasem kłótnia oczyszcza atmosferę ;)
+20 głosów
Nie zapominajcie że świat nie konczy sie na dziecku. Jak mozecie to dajcie dziecko co jakiś czas na noc do babci a wy przypomnijcie sobie stare czasy i zróbcie romantyczna kolacje, lub wyskoczcie gdzieś sie odprężyć.
odpowiedź 23 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+19 głosów
Tak sobie jeszcze myśle, że dobrze jest w miarę szybko i w miare mozliwośći odstawić maluszka do jego pokoju
odpowiedź 24 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+20 głosów
Zarówno i kobieta jak i mężczyzna powinni okazywac sobie czułośc. Nawet zwykły wspólny posiłek ma cudowną moc
odpowiedź 4 października 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+18 głosów
szczere rozmowy o swoich uczucia, potrzebach, troskach, dużo przytulania, pozytywne nastawienie, optymizm, i wspólnie spędzony wieczór od czasu do czasu, a dzidziuś wtedy ma być u babci:)
odpowiedź 7 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+17 głosów
mysle ze jeśli jest problem to tylko szczere rozmowy, dużo wspólnych chwil, spokój, i miłość
odpowiedź 21 grudnia 2013 przez użytkownika bozena (55,908)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...