z płaczkiem do psychologa?!

Mam problem z czteroletnią córką- od kiedy zaczeła chodzic do przedszkola czyli od dwuch lat, niemoge sobie poradzić z jej płaczem- niebyło by dnia żeby nie płakała!! Wiem że to dziecko i ma prawo płakać ale podam może kilka przykładów: coś jej spadnie- płacze! przegra w gre -płacze! nie może skarpetki zdjąć -płacze! wstaje rano z płaczem! budzi się w nocy z płaczem!! coś do niej powiesz np. umyj ręce- płacze!! Złości się -płacze!! uderzy się- płacze!! Normalnie wciągu dnia jak jest w domu to min.5 razy wybucha płaczem. Czasami nie mam siły a jak jej tłumacze że niema powodu do płaczu to ona jeszcze mocniej płacze!! Prośby grożby nie pomagają. Zastanawiam się czy nieiść z nią do psychologa. Co o tym sądzicie?? Czy trzeba skierowanie?? Może jakiegoś maćie kontakt do jakiegoś psychologa z Lublina
pytanie zadane 20 stycznia 2015 w Powyżej 4 lat przez użytkownika Iza Ost (1,519)

19 odpowiedzi

+9 głosów
Widać po tym co napisałaś że córeczka jest bardzo wrażliwa, wszystko co jej się nie udaje jest dla niej czymś strasznym, dlatego płacze. Moim zdaniem powinnaś iść do psychologa z nią, bo ty możesz jej tłumaczyć ale słowa mamy najwyraźniej nie trafiają tak do dziecka jak kogoś obcego. Podam przykład : Jeżeli nam ktoś z rodziny zwróci uwagę przyjmujemy to na luzie , ale jeżeli ktoś obcy to wtedy bierzemy to bardziej do serca i myślimy o tym.
Do psychologa nie musisz mieć skierowania, znajdź jakiś ośrodek zdrowia w którym psycholog przyjmuje na nfz i się zarejestruj. No i przed wizytą porozmawiaj z córeczką że idziecie w odwiedziny do miłej pani/ miłego pana porozmawiać troszeczkę. Musisz ją przed tym przygotować.
odpowiedź 22 stycznia 2015 przez użytkownika Mamacita (5,604)
+8 głosów
A jak córcia czuje się w przedszkolu? Bo jak piszesz, problem zaczął się kiedy poszła do niego. Moja córka przez rok nie mogła się zaaklimatyzować gdy poszła do przedszkola i też była ogromnie wrażliwa i płaczliwa, wszystkiego się bała. U nas to jednak minęło, poszła do zerówki, zmieniła otoczenie i jak ręką odjął. Źle się czuła w tamtym otoczeniu i tak odreagowywała.
odpowiedź 22 stycznia 2015 przez użytkownika mama_28 (59,613)
+8 głosów
może rzeczywiście  źle czuje się w przedszkolu i tak odreagowywuje w domu? może popytaj pani z grupy twojej córki może coś zauważyła?
odpowiedź 27 stycznia 2015 przez użytkownika bozena (55,908)
+7 głosów
Może na początek rozmowa z corką. Czy cos sie dzieje niedobrego w przedszkolu, czy wszystko jest w porządku , czy dobrze sie tam czuje? Bo z tego co napisalas problem wyniknał gdy corka zaczela do niego uczeszczac. Ale ja osobiscie wybralabym sie do psychologa tak na wszelki wypadek. Nie zaszkodzi a może rozwiązac problem płaczu
odpowiedź 1 lutego 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
+8 głosów
no właśnie w przedszkolu czuje się dobrze jak każdę dziecko raz chce iść raz nie! Miałam nadzieje że wyrośnie z tego ale jakoś nie wyrasta czasami mam wrażenie że płaczę na "zawołanie" żeby coś osiągnąć ale mówie jej że to na mnie nie działa i żeby lepiej przyszła i powiedziała a nie odrazu płakała.
odpowiedź 2 lutego 2015 przez użytkownika Iza Ost (1,519)
+7 głosów
Rozmowa z psychologiem na pewno nie zaszkodzi
odpowiedź 3 lutego 2015 przez użytkownika daracz (48,400)
+6 głosów
mój syn też tak ma a ma juz 7 lat ;-( ponoć jest uczuciowy .
odpowiedź 3 lutego 2015 przez użytkownika mama30 (63,806)
+7 głosów
może jej się po prostu nie podoba w przedszkolu i nie chce chodzić ?
odpowiedź 4 lutego 2015 przez użytkownika efffciaa (59,752)
+7 głosów
mysle ze to po prostu jest wrazliwe dziecko. przejdzie jej. a takie bieganie po lekarzach tylko może pogorszyc.
odpowiedź 9 lutego 2015 przez użytkownika magdab (36,208)
+5 głosów
Być może przyczyną jest to, że chce zwrócić na siebie uwagę. Gdy płacze jest w centrum Twojej uwagi.
odpowiedź 22 marca 2015 przez użytkownika marrika (29,451) 1 zgłoszenie
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

 1. Merry43A3310

  100 Punkty

 2. LinneaCutts4

  100 Punkty

 3. TristaWaddy7

  100 Punkty

 4. ClaraGardner

  100 Punkty

...