Drogie mamy jakie jest Wasze zdanie na temat cesarki na życzenie?

pytanie zadane 9 stycznia 2015 w Ciąża - I trymestr przez użytkownika mama_28 (59,613)

26 odpowiedzi

+10 głosów
Uważam, że jest to operacja i nie powinna być stosowana na życzenie. Jedyne co mnie przekonuje to paniczny lęk kobiety. Jeśli tak, to ok, bo w sumie poprawa piersi czy nosa to też operacja i jest na życzenie ;)
odpowiedź 9 stycznia 2015 przez użytkownika sylwiaa (15,677)
+11 głosów
Każda kobieta moim zdaniem powinna mieć prawo wyboru szczególnie jeżeli ma jakieś obawy co do rozwiązania ciąży siłami natury ale powinna wiedzieć jakie ryzyko wiąże się  z operacją cc. Myślę że poród siłami natury jak sama jego nazwa wskazuje jest naturalnym sposobem urodzenia dziecka a cc jest operacją i nikt z nas nie poddał by się tak chętnie żadnej operacji gdyby była inna alternatywa leczenia.
odpowiedź 9 stycznia 2015 przez użytkownika mamaanna (7,976)
+9 głosów
Właśnie, ja też jestem zdania, że kobieta powinna mieć wybór.
odpowiedź 10 stycznia 2015 przez użytkownika mama_28 (59,613)
+9 głosów
Ja miałam cesarkę przy pierwszym dziecku, ogólnie to jest bardzo bolesne doświadczenie przez pierwszy tydzień nie można wstać z łóżka i funkcjonować jest bardzo ciężko podobno po porodzie naturalny łatwiej dochodzi się do siebie.
odpowiedź 14 stycznia 2015 przez użytkownika ania7563 (31,478)
Wierz mi, że są takie, które znoszą lepiej i gorzej. Jak i po porodzie naturalnym. Po prostu każda z nas jest różna, ma inny organizm i inną tolerancję na ból.
+9 głosów
ja uważam że nie powinno być takiej możliwości. jesli lekarz zaleci to tak. ale nie na takie wlasne widzi mi się. cesarka to normalna operacja, i to całkiem poważna. ale kobiety nie zdają sobie z tego sprawy. zamiast tego powinno być wiecej udogodnien podczas naturalnego porodu typu jakies przeciwbólowe zastrzyki, znieczulenia, masarze, piłki do skakania.
odpowiedź 15 stycznia 2015 przez użytkownika bozena (55,908)
+10 głosów
W życiu bym się nie zdecydowała na cc na żądanie. Czy te kobiety nie liczą się z tym że to operacja i zawsze może pójść coś nie tak? Ja miałam cc ze względów medycznych a i tak dostałam krwotoku i miałam kolejny zabieg. Przez 2 dni mnie podtrzymywali przy życiu, córkę widziałam tylko 3 razy, nawet jej karmić nie miałam sily, bo przetaczali mi krew i leżałam jak placek podłączona do mnóstwa aparatury i kabli. Po cc długo dochodziłam do siebie, rana się goiła i bolała, Spróbujcie rodzić naturalnie jeżeli macie możliwość. To jest zapewne ogromny ból, ale szybciej dochodzisz do siebie niż po cesarce
odpowiedź 15 stycznia 2015 przez użytkownika Mamacita (5,604)
+9 głosów
Moim zdaniem nie powinno być wyboru. Nie dlatego, że wolność kobiet trzeba ograniczać.  Tylko dlatego, że kobiety decydują się na takie wyjście z braku świadomości. Jestem pół roku po cesarce. Rana nadal czasem boli. Oglądał lekarz. Wszystko w porządku. Każda rana pooperacyjna ma prawo boleć. Znam dziewczyny, którym rana się prawie rozeszła bo za dużo dźwigały. Czytaj nosiły dziecko na przewijak. Kobieta po naturalnym porodzie po kilku dniach już może zapomnieć o ranie. Ja dopiero po 3 tygodniach byłam w stanie sama pojechać do dziecka do szpitala. Tak mąż wysadzał mnie przed samymi drzwiami, żebym dała radę dojść. Plus uruchomienie laktacji po cc może nie być takie proste. No i najważniejsze. Natura nas zaprogramowała tak byśmy się rodzili siłami natury. W szpitalu często słyszałam jak lekarze mówili różnym mamom: proszę się nie martwić on się urodził naturalnie. Takie dzieci są silniejsze.
odpowiedź 16 stycznia 2015 przez użytkownika Wcześniak i co dalej (677)
+9 głosów
miałam wywoływane  bóle porodwe oxytocyna i c.Foleya ale przy końcówce poródu niestety wyszło cc. Masaż szyjki , bóle to nic w porównaniu do bólu po cc. Nigdy bym nie zdecydowała się na życzenie.
Ale wiem , że kobiety przed strachem bólu porodowego tak robią. Ja jednak bym nie ryzykowala bo raz , że to operacja a dwa jesteśmy trochę mniej funkcjonalne niż po porodzie sn.
odpowiedź 4 lutego 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
+10 głosów
Znam kilka dzieci gdzie wystąpiły komplikacje okołoporodowe. I to jest straszne. Nosi się całą ciążę zdrowe dziecko i kilka minut przy porodzie sprawia, że z dzieckiem jest coś nie tak, mniejsza lub większa rehabilitacja, przez parę lat lub całe życie. Dlatego nigdy nie skrytykuję matki, która na życzenie poprosiła o cc. Mi proponowali, ale wolałam urodziłam siłami natury, ale bardzo bardzo bałam się o dziecko, aby nie było komplikacji.
odpowiedź 6 lutego 2015 przez użytkownika brzoza1126 (51,913)
+9 głosów
nie zgodzilabym sie nigdy. i mam nadzieje ze drugie uda mi sie rodzic sn
odpowiedź 7 lutego 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...