wrastające włoski po goleniu

szczególnie wrastają po wewntętrznej stronie ud, jak sobie z tym radzić?
pytanie zadane 18 grudnia 2014 w Inne przez użytkownika olamama2 (66,862)

13 odpowiedzi

+6 głosów
stosować peelingi u mnie pomaga
odpowiedź 19 grudnia 2014 przez użytkownika aniunia811 (48,406)
+6 głosów
nie mam z tym problemu , raz miałam czyraka z tego powodu masakra, ale na szczęście tylko raz.
odpowiedź 19 grudnia 2014 przez użytkownika mama30 (63,806)
+6 głosów
mi nie wrastają ale słyszałam ze robienie peelingu pomaga. trzeba go zrobić przed goleniem.
odpowiedź 15 stycznia 2015 przez użytkownika bozena (55,908)
+6 głosów
peeling przed goleniem, poszukaj w necie peelingów
odpowiedź 20 stycznia 2015 przez użytkownika Mamacita (5,604)
+6 głosów
ja nie mam z tym problemu, ale podobno peeling przed depilacją pomaga.
odpowiedź 11 lutego 2015 przez użytkownika magdab (36,208)
+6 głosów
to tez zależy czym depilujesz, mi np wrastały po depilatorze więc pokornie wróciłam do ręcznej zwykłej maszynki
odpowiedź 17 lutego 2015 przez użytkownika brzoza1126 (51,913)
+5 głosów
peeling pomaga musisz spróbowac
odpowiedź 23 lutego 2015 przez użytkownika efffciaa (59,752)
+3 głosów
Wrastanie włosków po depilacji to problem niejednej kobiety. Chcesz, by nogi były piękne i gładkie, bo pragniesz założyć letnią, zwiewną sukienkę, a tu na skórze nóg wyskakują nieestetyczne krostki i pęcherzyki nabrzmiałe białawym płynem. Ich wyciskanie nic nie pomaga. Wręcz przeciwnie, może jeszcze tylko pogorszyć sprawę i doprowadzić do stanu zapalnego. Zdaniem kosmetyczek nie ma jednej, idealnej metody walki z wrastającymi włoskami. Problemowi temu należy zapobiegać, stosując kilka sposobów jednocześnie:
Krem na wrastające włoski po depilacji – warto stosować specjalne kremy nawilżające i zmiękczające naskórek. Zasadą używania tych kremów jest systematyczność. Preparat trzeba wsmarować w skórę bezpośrednio po zabiegu depilacji, ale także w następnych dniach, rano i wieczorem. Dzięki tym środkom można opóźnić odrastanie włosów. Poza tym, kremy działają kojąco na delikatną skórę okolic bikini.
Peelingi złuszczające – stosowanie peelingów jest wskazane, ponieważ te preparaty kosmetyczne złuszczają naskórek. Peelingu należy używać przed depilacją i w jakimś czasie po niej. Środki te odnawiają skórę przez usunięcie z niej martwego naskórka, a to w znacznej mierze zmniejsza ryzyko wrastania włosków.
Maseczki złuszczające – stanowią alternatywę dla peelingów. Działają podobnie jak one, dodatkowo sprawiają, że naskórek staje się cieńszy. Dzięki temu, odrastające włoski po depilacji bez większego problemu mogą się przez niego przebić.
Myjki do złuszczania – warto stosować również myjki, które są twarde i masujące, specjalnie przeznaczone do złuszczania naskórka. Ich działanie jest podobne do peelingu lub maseczek do ciała.
Domowy sposób na wrastające włoski-kobieta sama może spróbować naprostować wrastający włosek. Potrzebna będzie zwykła igła, którą przed zastosowaniem należy odpowiednio zdezynfekować, np. spirytusem salicylowym. Igłą leciutko przebija się skórę i wyciąga włosek na zewnątrz. Zabieg ten jest bezpieczny, jeśli jest wykonywany w sterylnych warunkach. Ponadto, wybierając sprzęt do depilacji, warto wiedzieć, że ryzyko wrastania włosków zwiększa się przez użycie maszynek do golenia, golarek i depilatorów. Kobiety, którym szczególnie dokucza problem wrastających włosków – nie tylko w okolicy bikini, ale także na nogach, zaleca się rezygnację z depilacji woskiem lub za pomocą maszynki elektrycznej i wykonywanie depilacji za pomocą zwykłej maszynki. Po depilacji warto skórę nóg nawilżyć kremem lub balsamem do ciała. Taka praktyka zdecydowanie zmniejsza ryzyko wrośnięcia włosków.
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+3 głosów
ojej, nawet nie wiedziałam, że coś takiego może się zdarzyć
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
+5 głosów
Oczywiście, że peeling pomaga :)
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez użytkownika aagnieszkaa1 (24,282)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...