Czy moje życie od urodzenia dziecka będzie polegało już tylko na byciu mamą?

pytanie zadane 21 sierpnia 2013 w Inne przez użytkownika kokarda (760)

37 odpowiedzi

+30 głosów
Twoje życie na zawsze zmieni się po urodzeniu dziecka. Zawsze już będziesz matką, jednak obawy, że będzie ono polegało już tylko na byciu nią są całkowicie bezpodstawne. To będzie tylko jedna ze jego sfer.
Jednakże powinnaś zadbać o to, aby się całkowicie nie zatracić w nowej sytuacji, jaką będzie dla ciebie macierzyństwo. Istnieje na to kilka sposobów.
Pierwszym z nich jest posiadanie życia zawodowego. Praca dobrze wpłynie na twój rozwój. Dzięki niej nie będziesz czuła się nie tylko matką, ale też pracownikiem. Co więcej kilka godzin w niej pozwoli złapać ci odpowiedni dystans.
Pamiętaj również o tym, aby wygospodarować odrobinę czasu na spędzanie czasu w sposób, który lubiłaś do tej pory. Może to być godzina z dobrą książką lub uprawianie sportu.
Nie zapominaj też o tym, aby znaleźć czas na spotkania towarzyskie, które pomogą Ci się oderwać na chwilkę od codziennych problemów związanych z wychowywaniem dzieci. Miej też świadomość, że nie musisz spędzać z dzieckiem każdej godziny a gdy pozostawisz je pod opieką zaufanej osoby,  nic mu się nie stanie, a ty będziesz mogła się zrelaksować, co jest bardzo ważne, ponieważ pomoże ci to być jeszcze lepszą matką.
odpowiedź 22 sierpnia 2013 przez użytkownika słoneczko72 (1,823)
+25 głosów
Twoje życie juz na zawsze uczynie Ciebie Mama, jednal nie musisz byc "tylko" mama. Jezeli bedziesz przytloczona opieka nad dzieckiem i nie bedziesz zajmowala sie niczym innym, zrezygnujesz zprzyjemnosci to i samopoczucie bedziesz miala zle- ato odbije sie na dziecku. Tak wiec jezeli chcesz byc dobra mama czasami musisz zapomniec na chiwle ze nia jestes :) I zrobic cos tylko dla siebie
odpowiedź 13 września 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+24 głosów
Oczywiście, że nie. Nadal będziesz żoną czy partnerką i atrakcyjną kobietą wszystko zalezy tylko od Ciebie.
odpowiedź 15 września 2013 przez użytkownika Elina (2,375)
+22 głosów
Napewno się zmieni twoje życie, ale to czy będziesz tylko mama to zależy od ciebie
odpowiedź 17 września 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+26 głosów
Mamą zostaniesz już na zawsze. Początki na pewno będą trudne ale potem sama dostrzeżesz radości płynące z bycia mamą. Pamiętaj jednak że jesteś także kobietą i żoną. Nie zapominaj o sobie i przyjemnościach tylko dla ciebie. Jeżeli będziesz nieszczęśliwa jako kobieta to będziesz również nieszczęśliwa jako mama i twojemu dziecku też będzie źle widząc wiecznie zapłakaną czy niezadowoloną z życia mamę.
odpowiedź 17 września 2013 przez użytkownika niezalogowany
+21 głosów
to zależy tylko od ciebie i męża, ale kobiety życie powinno polegać na tym aby być matką, córką, żoną, kobietą
odpowiedź 21 września 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+23 głosów
Pewnie że nie wszytko zależy od Ciebie i partnera nie można się uwiązać trzeba dalej normalnie funkcjonować i  znaleźć czas dla siebie
odpowiedź 22 września 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+23 głosów
Mamą zostaniesz już na zawsze i prędzej czy później dostrzeżesz uroki tego stanu. Ale na równi z funkcja mamy jestś tez kobietą. Nie możesz zapominac o przyjemnościach dla samej siebie. Jeżeli ty będziesz nie zadowolona to dziecko będzie to na pewno odczuwać.
odpowiedź 23 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+24 głosów
matką zostanie już na zawsze, ale to w jaki sposób będziesz życ zależy tylko od ciebie. początkowo dziecko na pewno ogranicza, zmienia rytm dnia, nie będziesz mogla prowadzic zycia jak dochtyczas, ale odpowiednie nastawienie, zoragnizowanie czasu- i na przyjemności, własne pasje też znajdziesz czas.
odpowiedź 9 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+21 głosów
mamą będziesz już zawsze zobaczysz dziecko trochę podrośnie jeszcze zatęsknisz za takim chwilami jak teraz. bycie mama jest czymś najpiękniejszym na świecie
odpowiedź 6 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...