Moje dziecko bije.

Pomocy! Mój synek zaczął bić po twarzy każdego kto się z nim chce przywitać. To taki jeden z przykładów...co robić??? Żadne upominanie nie wchodzi w grę ani karanie no nic. Jak mamy go tego oduczyć??
pytanie zadane 18 sierpnia 2014 w 1 roczek przez użytkownika bjoanna160 (394)

16 odpowiedzi

+6 głosów
Moja córka bije, szczypie, gryzie i wali głową...
Wiem co czujesz... I też jest ciężko ją od tego oduczyć :(
Upominanie nic nie daje. Czasem się zdarzy klaps, bo tak dostanę od niej, że z bólu mogę się zwijać. Córka ma 16 miesięcy i siły jak za dwóch dorosłych..
odpowiedź 18 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+5 głosów
Powiem szczerze,  że córa która ma 5 lat nigdy nie miała takich zapędów, syn póki co ma niecałe 8 czasem zdarza mu się pacnąć rączką, ale przytrzymuje ją i mówie że nie wolno, patrzy wtedy na mnie na zasadzie czy może jednak będzie mógł, ale po paru dniach przestał.
odpowiedź 19 sierpnia 2014 przez użytkownika aniunia811 (48,406)
+7 głosów
mój synek też próbował sztuczek z gryzieniem, kopaniem, my się śmialiśmy, bo tak fajnie to wyglądało, czaił się na przykucniętych nóżkach i chaps, ale teraz kiedy naprawdę zabolało np. w trakcie jakiejś zabawy mówimy jednogłośnie niewolno, zabieramy jakąś jego zabawkę, idziemy do innego pokoju, mówiąc, że nie będziemy się z nim bawić jak będzie tak dalej robił i to poskutkowało, chyba zrozumiał, spróbuj, życzę powodzenia
odpowiedź 21 sierpnia 2014 przez użytkownika niezalogowany
+6 głosów
Tak małemu dziecku jeszcze ciężko wytłumaczyć że nie wolno...
Dlatego musimy się z tym borykać, bo tłumaczenia na razie nie pomogą.
Ja swojej mówię, że tak nie wolno- ale podniosłym tonem, który mówi, że ja jestem osobą która nad nią stoi, a ona ma się stosować do zasad, które jej podaję.
odpowiedź 21 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+4 głosów
dla mnie klaps nie jest metodą. bo pokazujesz dziecko, że można kogoś bić. no bo skoro mama mnie bij,e to dlaczego ja nie mogę? Dzieciaki biorą z nas przykład i jeżeli ja kogoś uderzę to moje dziecko uznaje że można to robić. ja zawsze łapię za rączki stanowczo, ale tak, żeby nie sprawiać bólu i ostrym tonem mówię nie wolno. i do tego wykład nie wolno nikogo bić bo to boli. ja wiem, żaka metoda wymaga czasami miesięcy pracy ale skutkuje. Moja córka teraz w przedszkolu jak jedno dziecko uderzy drugie to od razu sama mówi, nie bij! nie wolno nikogo bić bo to boli!
odpowiedź 5 września 2014 przez użytkownika Judyta (3,908)
+3 głosów
Moja córka jak na nią podniosę ton i właśnie tak chwycę za rękę jak Ty Judyta, to wrzeszczy na cały głos jakby ktoś ją katował. Tłumaczenia nawet nie dają skutków.
odpowiedź 18 września 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+4 głosów
Na pewno trzeba zachować spokój, bo inaczej dziecko osiągnie to, co chce, a więc wytrąci nas z równowagi. Tutaj masz przydatne wskazówki: http://www.4slonie.com/porady-dla-rodzicow/72/dlaczego-moje-dziecko-bije
odpowiedź 24 października 2014 przez użytkownika marrika (29,451)
+4 głosów
Ja nie daję mojej satysfakcji. Ciągle jej powtarzam, że to ja góruje nad nią, że bicie boli i jeśli mnie mocno uderzy - oddaję jej lekko żeby wiedziała. I powiem wam że działa. Mała przestaje klepać i już mniej bije - rzadko.
odpowiedź 24 października 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+5 głosów
przypomniał mi się mój wypróbowany sposób. Gdy córka chciała mnie kopnąć, ugryźć czy cokolwiek, łapałam ją (żeby powstrzymać) i mówiłam aby np. ugryzła siebie, pociągnęła swoje włosy - to był świetny sposób, w mig zajarzyła o co chodzi :)
odpowiedź 24 października 2014 przez użytkownika Alicja (23,569)
+6 głosów
a może po prostu nie dawać okazji aby mógł się z kimś witac? mysle ze jak będzie chwila przerwy to zapomni. jest jeszcze mały, w pytaniu widzę że wiek to roczek. więc to małe dziecko i tłumaczenie ocziwscie ma sens ale nie zawsze działa.
odpowiedź 9 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...