jak przyzwyczaic dziecko do spania w lozeczku?

Do tej pory spal synek we wozku, ale juz wyrasta z niego. Probuje przekonac go do lozeczka. Ale to trudne.
Zawsze po przebudzeniu we wozku lapal sie brzegow i podnosil do siadu. Gdy w lozeczku sie budzu, jest placz i czuje sie bezradny lezac. Gdy lezy na dywanie na plecach to potrafi przewrocic sie na brzuch, a tu nie.. co robic?
pytanie zadane 14 sierpnia 2014 w 6-12 miesięcy przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)

13 odpowiedzi

+7 głosów
Ciężko jest przyzwyczaić dziecko do spania w łożeczku jeśli do tej pory tego nie robiło. Mój syn był taki, mógł spać wszędzie tylko nie w łożeczku. W rezultacie prawie cały czas spał z nami, a łożeczko przeszło na młodszego brata.
Musisz być konsekwentna. Tłumacz dziecku, że to jest łożeczko, że w nim dzieci śpią, daj ulubioną przytulankę żeby nie czuło się samotne, bądź przy dziecku kiedy będzie zasypiało.
Początkowo pewnie będą protesty- to normalne. Z czasem jednak dziecko zrozumie, że nie ustąpisz i że tak ma być.
odpowiedź 15 sierpnia 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
+7 głosów
Moja córa też pierwsze 3 miesiące spała w wózku bo w łóżeczku był krzyk. ale jak minęło te 3 miesiące przyzwyczajałam do łóżeczka, żeby nie czuła tej dużej przestrzeni bo była malusia to na bokach przy szczebelkach kładłam zwinięte ręczniki frote, które zmniejszały optycznie łóżeczko i dzięki temu miała wrażenie że ma blisko boki jak w wózku i problem minął, więc może warto spróbować. Należy pamiętać, że czym starsze dziecko tym trudniej przestawić na coś innego bo się przyzwyczaja.
odpowiedź 15 sierpnia 2014 przez użytkownika aniunia811 (48,406)
Bardzo podoba mi się Twój pomysł
+6 głosów
Moja córcia na początku spała w wózku- a raczej tylko w ciągu dnia- aby na górę nie latać do łóżeczka. W łóżeczku spała w nocy. Tak przez 3 pierwsze miesiące. Ale ciężko będzie Ci teraz przyzwyczaić maluszka do spania w łóżeczku. Może trzeba czasu, spokoju i przed spaniem ululania.  Nie wiem, to ciężko powiedzieć co by zadziałało.
odpowiedź 16 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+6 głosów
Moja córcia na początku spała w wózku- a raczej tylko w ciągu dnia- aby na górę nie latać do łóżeczka. W łóżeczku spała w nocy. Tak przez 3 pierwsze miesiące. Ale ciężko będzie Ci teraz przyzwyczaić maluszka do spania w łóżeczku. Może trzeba czasu, spokoju i przed spaniem ululania.  Nie wiem, to ciężko powiedzieć co by zadziałało. Może spróbuj chociaż polulać dziecko do momentu aż zaśnie, a jak się przebudzi to pogłaskaj po główce, powiedz, że to zły sen, żeby się położył i zasnął, żeby zbierał siły na jutrzejszy dzień.
odpowiedź 16 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+5 głosów
oj ciężko będzie przyzwyczaić teraz dzieciaczka do takiej zmiany. Mój synek od urodzenia śpi w łózeczku dodatkow na noc sam zasypia. zawsze powtarzamy ten sam rytuał buzik w czoło, kocham cię maluszku\, kolorowych snów i wychodzę z pokoju. zostawiam małemu włączoną cichuteńko karuzelkę i tyle.
ale teraz może zacznij od wsadzania malucha do łóżeczka w dzień, jak nie spi. bądź wtedy w pokoju, żeby synek poczuł się bezpiecznie w łóżeczku, pokaż mu gdzie może się złapać rączkami, daj ulubionego misia, albo jeśli karmisz piersią to dobra jest też pieluszka która pachnie tobą i mlekiem. Generalnie rzeczy które pozwolą poczuć się maluszkowi bezpiecznie. póxniej naucz go zostwania samemu w łóżeczku. ja bym zaczęła od wychodzenia w dzień z pokoju gdzie stoi łóżeczko i czekałą kiedy maluch zacznie płakać. przychodziła uspokajała go ale tak, żeby nie wyjmować go z łózeczka i z czasem maluszek oswoi sie z łózeczkiem.
odpowiedź 5 września 2014 przez użytkownika Judyta (3,908)
+6 głosów
ciężko będzie przez pierwsze dni, na pewno, dziecko przyzwyczaiło się do wozka i dlatego jest teraz płacz. ale jak "załapie" jak zrobić żeby się podnieść w łóżeczku to pewnie nie będzie płakał.
odpowiedź 10 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+5 głosów
Najlepiej odkładać go do łóżeczka jak zaśnie.
odpowiedź 1 kwietnia 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+5 głosów
co tu dużo pisać a dlaczego od razu nie spało w łóżeczku ??? teraz tylko dziecko ma niepotrzebny stres
odpowiedź 27 maja 2015 przez użytkownika mama30 (63,806)
+4 głosów
ja od poczatku przyzwyczajała do lozeczka i spalo w nim i spi caly czas. Problemu nie ma w dzien tez klade corke by sobie lezala i bawila sie.
odpowiedź 27 maja 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
+3 głosów
ja przyjdzie czas to samo się nauczy tak miałam z synkiem
odpowiedź 12 czerwca 2015 przez użytkownika ania7563 (31,478)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...