w czym dziecko powinno spac?

Moje dzieci wykopuja sie w nocy u mamy cieplo, ale jak do tesciowej jedziemy na kilka dni juz zimniej.w co ubierac na noc pociechy - poltora roczne i polroczne. Jest jaakas roznica w ubieraniu dzieci o tej porze roku? To ma byc pizama, body... dlugi czy krotki rekaw?
Juz sama nie wiem w co ich ubierac raz je przegrzeje a raz nie?
Albo czym w nocy przykryc, aby sie nie odkopaly?
pytanie zadane 4 kwietnia 2014 w Inne przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)

21 odpowiedzi

+9 głosów
U mnie w domu jest chłodno a mój 2-muesieczny syn śpi w pajacu. Przykryty jest kołderką. Dobrym sposobem na nieodkopywanie się jest spanie w śpiworku. Próbowałam usypiać w nim syna, ale protestował. Chyba mu się nie podobało.
odpowiedź 4 kwietnia 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
Tylko w pajacyku, czy cos ma jeszcze pod spodem ?
Tylko w bawełnianym pajacyku.
+9 głosów
Mój 17 miesięczny syn śpi w body z długim rękawem,w spodenkach od piżamy i skarpetkach.Przykrywam go kocykiem,staram się ,żeby w sypialni nie było za ciepło jakieś 20-21 stopni wtedy lepiej się śpi i często wietrzę.Gdy był mały świetnie sprawdzał się śpiworek
odpowiedź 4 kwietnia 2014 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
+9 głosów
Świetnie sprawdzą się pajacyki. Są ciepłe i napewno plecki nie będą na wierzchu. Można też body z długim rękawem i półśpiochy albo spodnie od piżamy i skarpetki
odpowiedź 6 kwietnia 2014 przez użytkownika daracz (48,398)
+8 głosów
Moja córcia śpi w pajacyku lub w bodach na długi rękaw i śpiochach oraz w śpiworku. Jak była mniejsza to pod pajacyk lub śpiochy zakładałam jej dodatkowo skarpetki. W okresie zimowym wkładałam też body na krótki rękaw pod pajacyka. Praktycznie od urodzenia śpi w śpiworku, bo spod kołderki się wykopuje.
Synek też spał w śpiworku - teraz znów mu się marzy takie spanie, ale na jego rozmiar już nie produkują. Zreszta on jest strasznym wiercipiętą i jak kiedyś położyłam go spać w śpiworze to później nie wiedziałam, jak go do tego worka zapakować tak się z nim pozwijał. Dlatego śpi pod zwykłą kołdrą, którą jestem w stanie spod niego wysunąć i zakryć chociaż kilka część jego ciała.
odpowiedź 6 kwietnia 2014 przez użytkownika IWOCYNKA13 (2,434)
+7 głosów
moja jak się rozkopywała to spała w spiworku. u nas zimą jest chłodno w nocy, dzieci spią w polarkowych pajacykach przykryte kołdrami. a gdy jest cieplej to w bawelnianych pajacykach, też pod kołdrą, gdy są upały to nawet w samej bluzeczce na szelkach i majteczkach/pampersie, pod cienkim kocem. pod pajacykami czy to polarowymi czy bawełnianymi mają jeszcze bluzkę z którtkim bądź długim rękawem, załeży jak jest z temperaturą w domu.
odpowiedź 17 maja 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+8 głosów
u mnie w nocy robi się chłodniej więc ubieram dziecko cieplej bo wiem, ze i tak sie odkopie z koca..
odpowiedź 28 lipca 2014 przez użytkownika Katarynka (21,239)
+8 głosów
Jeśli jest ciepło to mała śpi tylko w bluzeczce i majtusiach, gdy chłodniej to śpi w spodniach od piżamki. Ale u nas jest bardzo ciepło. Gdy była malutka - około 6 m-cy to spała w śpiworku, a gdy miała 1,5 roku to sypiała już w piżamce cieniutkiej, ale miał długie spodnie spodnie i długi rękawek.
odpowiedź 28 lipca 2014 przez użytkownika Joasia30 (8,236)
+8 głosów
zimą teraz mamy cieplej bo wymieniliśmy okna, spią w pajacach polarkowych i bluzce na szelkach pod spodem.
odpowiedź 18 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+6 głosów
Ja robię tak: kładę spać mojego synka w pajacu a jak się w nocy budzi possać mleko to ubieram mu bawełnianą rozpinaną napami bluzę. Jeśli jest zimno przykrywam kołderkę kocykiem.
odpowiedź 19 marca 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+5 głosów
jak były małe to na wyjazdach spały w nocy w śpiworkach dla niemowlaków:) kiedy w mieszkaniu jest mniej więcej ciepło, to zakładam im zwykłe piżamki: spodnie i bluzki z długim rękawem. Kiedy chłodno, to młodszej zakładam pajaca, a starszej skarpetki i podkoszulkę pod zwykłą piżamę.
odpowiedź 7 maja 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...