Byliscie przez ciaze u ginekologa prywatnie czy publicznie ?

Ja bylam prywatnie, choc koszta za tanie nie byly. Nie mam zaufania do tych z przychodni, tyle opinii roznych na ten temat. Lepiej facet czy kobieta ?
pytanie zadane 19 marca 2014 w Inne przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)
edycja 19 marca 2014 przez użytkownika mama:-) Beata

19 odpowiedzi

+7 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Ja chodziłam prywatnie i wiekszość kobiet które znam to też tak chodziły. Ginekolodzy u nas na wizycie prywatnej są przyjaźniej nastawieni, udzielają więcej informacji bardziej pomagają ......cóż dziwne ale prawdziwe....
odpowiedź 19 marca 2014 przez użytkownika ewkavip (9,285)
wybrane 26 czerwca 2014 przez użytkownika mama:-) Beata
+7 głosów
Ja chodziłam publicznie.Z pierwszą ciążą do kobiety z drugą do faceta.Powiem,że facet był delikatniejszy.A ta lekarka to naprawdę jakaś pomyłka.Nie dość,że niedelikatna to jeszcze bardzo chamska.U niej w ciąży można było przytyć tylko 1 kg. na miesiąc jak było więcej to się zaczynało,że się obżeramy jak świnie a potem nie umiemy schudnąć.Ja w całej ciąży przybrałam 13 kg. wszystko poszło mi w brzuch.Gdy byłam na ostatniej wizycie przed porodem zapytałam ją jak duże będę mieć dziecko,powiedziała mi,że dziecko będzie napewno małe bo ja jestem szczupła a to mam sadło bo się za bardzo obżerałam,normalnie zatkało mnie.Ale myliła się mały miał 3.930 i 58 cm.Więc gdzieś musiał się pomieścić.W drugiej ciąży przybrałam 15kg. też wszystko poszło mi w brzuch,lekarz nie zwracał na to uwagi mówił,że mam sobie nie odmawiać.Dzisiaj 16 miesięcy po drugim porodzie jestem jeszcze szczuplejsza niż przed ciążami i nie mam ani jednego rozstępu.Więc słowa tej baby się nie sprawdziły.Jedno wiem napewno już nigdy nie pójdę  do ginekologa kobiety.Może nie wszystkie takie są,ale ja mam złe doświadczenie
odpowiedź 19 marca 2014 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
+7 głosów
Po doświadczeniach stwierdzam ,że nie ma znaczenia czy prywatny lekarz czy " państwowy". Ważne żeby miał wiedzę i odpowiednie podejście. W drugiej ciąży (mnogiej) z powodu strajku lekarzy specjalistów chodziłam do do państwowej pani doktor i mogę tylko pozytywnie ocenić jej opiekę. Natomiast prywatne doświadczenia mojej najbliższej rodziny nie są pozytywne - lekarz  do 8 mias. ciąży nie wykrył bardzo dużych wad rozwojowych  dziecka.
odpowiedź 19 marca 2014 przez użytkownika niezalogowany
+6 głosów
Kasiula z tego co piszesz to Twój ginekolog-kobieta to jakaś straszna pomyłka była! Okropieństwo!
Ja chodziłam prywatnie, miałam wykupiony abonament z pracy więc suma sumarum nic za to nie.płaciłam.
odpowiedź 19 marca 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
+7 głosów
W pierwszej ciąży chodziłam do poradni przyszpitalnej i miałam super prowadzącą młodą lekarkę, (mają zasadę że nie dają wyników badań tylko są w karcie pacjentki) więc skoro miałam i tak pakiet medyczny z pracy to bywałam też w Damianie- lekarz luzak, moim zdaniem aż za bardzo, robił tak żeby tylko u nich rodzić.W drugiej ciąży chodziłam państwowo pierwsze 3 wizyty u ponoć super lekarki, która od razu chciała wypisać leki których mi nie wolno o czym informowałam ją 10 minut wcześniej i kilka innych kwiatków, znalazłam inna po 2 wizycie, doczekałam aż się miejsce zwolni i lekarka super: miła kompetentna, delikatna, nawet kiedy raz przyszłam ze starszą córką bo nie miałam z kim jej zostawić.
Przecież możemy wybierać nie tylko w lekarzach prywatnych ale i na NFZ.
odpowiedź 19 marca 2014 przez użytkownika niezalogowany
+5 głosów
ja chodziłam do przychodni. uważam że dobry lekarz poprowadzi ciąże tak samo dobrze jesli będziesz chodzić do przychodni gdzie przyjmuje  jak i do jego prywatnego gabinetu gdzie przyjmuje po godzinach. prywatne wizyty to strata pieniędzy. za tą sumę będzie wyprawka dla malucha:)
odpowiedź 23 czerwca 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+6 głosów
a osobiscie wolę lekarzy mężczyzn. do kobiety z wyboru nie pojdę.
odpowiedź 23 czerwca 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+6 głosów
Ja chodziłam do mężczyzny publicznie. Nigdy się na nim nie zawiodłam. Zawsze był dla mnie miły. Byłam z niego bardzo zadowolona.
odpowiedź 13 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
To chyba wyjatek jestes.
Facet .ginekolog na nfz mily, pierwsze raz slysze....
+5 głosów
zależny się jak trafi pierwsza ciąża prywatnie u pani doktor druga na NFZ u innej pani doktor zdecydowanie lepsza opieka, więcej badań , wszystkie za darmo ciesze się już więcej nie poszłabym prywatnie.
odpowiedź 30 listopada 2014 przez użytkownika mama30 (63,806)
+6 głosów
ja chodziłam prywatnie, w poradni nie mają USG a bardzo mi na tym zależało.
odpowiedź 30 listopada 2014 przez użytkownika Alicja (23,569)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...