Pomysły na pierwsze urodzinki

Niebawem moje dziecko będzie obchodziło pierwsze urodziny. Szukam inspiracji. Możecie coś podpowiedzieć? Co się u Was sprawdziło?
pytanie zadane 3 lutego 2014 w 1 roczek przez użytkownika Kera (172)

14 odpowiedzi

+7 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Tez polecam małe, kameralne przyjęcie w gronie najbliższych, lub osób które są dziecku bliskie. Pomysł z małą babeczką super. Mojego malucha ucieszył najbardziej niepozorny wiatraczek, inne prezenty się nie liczyły. Na pewno już teraz zauważasz u dziecka jakieś zainteresowania, może warto Mu coś kupić z tej tematyki.
odpowiedź 4 lutego 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
wybrane 13 lutego 2014 przez użytkownika rzepcia
+9 głosów
Najpierw świętowaliśmy urodzinki w gronie mama, tata i maleństwo. To było we właściwe urodzinki. Nagrałam krótki filmik z tym, co już umie: powiedzieć tata, mama zrobić brawo, papa i buziak. Potem dostał od na prezent, a potem była taka mała babeczka ze świeczką 1 i odśpiewaliśmy mu sto lat. Oczywiście jest masa zdjęć z tej krótkiej uroczystości łącznie z tym, jak smakuje i masakruje babeczkę urodzinową.
  Następnego dnia przyszli goście czyli dziadkowie. To była taka mała impreza dla najbliższych oczywiście z tortem, na którym było autko. Oczywiście prezenty i odświętne ale wygodne ubranko. My przystroiliśmy też pokój, ale to akurat nie zrobiło wrażenia. Przed tortem zrobiliśmy "test roczniaka": ułożyłam na pudełku od butów książeczkę, pieniążki, kieliszek, długopis i różaniec. Mały poraczkował i sobie wybierał. Potem była konsumpcja pierwszego w życiu kawałka tortu.
 Ogólnie polecam krótką imprezę z możliwie zredukowaną ilością gości i atrakcjami dla roczniaka. Wtedy maleństwo będzie zadowolone i nie zdąży się zmęczyć. Warto robić zdjęcia i filmować na pamiątkę.
odpowiedź 4 lutego 2014 przez użytkownika niezalogowany
+6 głosów
Dziękuję dziewczyny za pomysły. A czy dawałyście coś na pamiątkę gościom?
odpowiedź 4 lutego 2014 przez użytkownika niezalogowany
Nie. Prezenciki-pamiątki podarowaliśmy gościom na chrzcinach. Wydaje mi się, ze urodziny powinny raczej "kręcić się" wokół maluszka, a goście to tylko dodatek :-)
Ja dawałam zamówiłam przez internet aniołki gipsowe z podziękowaniami za przybycie na pierwsze urodzinki.Goście byli miło zaskoczeni.
+8 głosów
My będziemy świętować pierwsze urodzinki 7 kwietnia. Już planujemy, że będą to najbliżsi- my, babcia z dziadkiem, chrzestni i prababcie. Zamówimy torta, zrobimy sałatkę, deser, ciasto ( jeszcze się zastanawiamy jakie ale chyba jabłecznik), uroczysty obiad. Do dekoracji balony, serpentyny i ... Zobaczymy jeszcze co :) Może girlandę sama zrobię- taką najprostszą aby ładnie wyglądało :)  Oczywiście w planie atrakcja, a może zadanie aby mała wybrała coś z postawionych przed nią rzeczy: kieliszek, różaniec, pieniądze i klucze od auta- może jeszcze coś się wymyśli. Nie chcemy zbyt dużo osób, bo jest wtedy dużo latania.
odpowiedź 4 lutego 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+6 głosów
My dajemy ale dzieciom, ostatnio były słodkie babeczki na urodzinach starszaka. Dla rodziny możesz uszykować np. zdjęcie dziecka, z nadrukowanym napisem Roczek .... a na odwrocie odręcznie napisać, dziękujemy, ze z nami świętowaliście roczek naszego maluszka :) Zawsze możesz zaszaleć plastycznie i np. zrobić odcisk raczki dziecka i podpisać, ze to pamiątka z roczku :)
odpowiedź 5 lutego 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
+8 głosów
Chociaż było to kilka lat temu to nadal pamiętam. Wielki napis moje pierwsze urodzinki powieszony na firance, baloniki w całym pokoju. Tradycyjnie babcię prababcie chrzestni. Duży tort z kubusiem puchatkiem i świecką w kształcie 1. Odspiewalismy sto lat. Filmy, flesze zdjęć, Kubuś był zaskoczony i zmieszany bo nigdy nie było u nas tylu ludzi naraz. Na przemian zabawy z dziadkami i chrzestnymi. Fajnie było i zgadzam się z tym, ze uwaga ma być skierowana na malucha, bo to jego święto, a rozmowy, plotki, żostawmy na telefon albo na inna okazje- To jest święto Twego dziecka wiecv poświęc jemu jak najwięcej uwagi, na pewno będzie zadowolone. Za kilka lat będziesz mogła pomyśleć o przyjęciu, czapeczkach  gwizdeczkach, talezykach i kubeczkach i innych pierdulkach. Udanej imprezki
odpowiedź 6 lutego 2014 przez użytkownika alipli (492)
Dzięki alipli, na pewno będzie udana :)
+7 głosów
My zorganizowaliśmy córci urodziny w Klubie Malucha. Dzieci które przybyły na uroczystość mogły bawić sie w basenach z kulkami a reszta gości wypić kawę i zjeść torta. Nasza córa wylosowała książkę w czasie losowania przedmiotów wiem że nie w każdym regionie jest taka zabawa. pozdrawiam
odpowiedź 12 lutego 2014 przez użytkownika Marta Wąsowicz (208)
+6 głosów
przyjęcie w gronie bliskiej rodziny i znajomych z balonami i śmiesznymi czapeczkami
odpowiedź 13 lutego 2014 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+5 głosów
dla tak małego dziecko to tylko małe grono najbliższych, unikaj gwaru, niech to będzie kameralne przyjecie z tortem, głwnie to goście będą to pamiętać, dziecko raczej nie.
odpowiedź 19 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+3 głosów
myślę, że w tym wieku to jeszcze najlepsze są małe w rodzinnym gronie, tort, jakieś przekąski...
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...