zainteresowania

Cześć Drogie Mamy , oczywiście zawsze dla mnie najważniejsze są i będą moje dzieciaki jednak bardzo tęsknię  za tym, aby się rozwijać naukowo i dlatego podjęłam decyzję i piszę pracę naukową na temat szeroko rozumianych obligacji w tym zwłaszcza obligacji korporacyjnych.Wiele czynników na rynku takich jak rosnące wynagrodzenia i dochody rozporządzalne powodują, że więcej pieniędzy odkładamy i inwestujemy jednak niskie stopy procentowe nie zachęcają do zakładania lokat bankowych, które średnio dają teraz 1,6 proc. w skali roku, czyli po uwzględnieniu inflacji (2 proc.) i od zysków kapitałowych (0,19 proc.) przynoszą realne straty. Szukamy więc alternatyw - giełda wciąż dla wielu bywa zbyt ryzykowna, ale coraz większą popularnością cieszą się obligacje firm oferujące rocznie 10 proc. a nawet więcej.Ostatnio natrafiłam na stronie Open Life na analizę zagrożeń i ryzyka obligacji korporacyjnych http://www.openlife.pl/opinie-ekspertow ... oracyjnych
Co o tym sądzicie?Czy możecie się podzielić ze mną jakimiś ciekawostkami na ten temat?Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
pytanie zadane 30 kwietnia 2018 w Inne przez użytkownika alina4504 (120)

Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...